Command & Conquer: Red Alert

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Command & Conquer: Red Alert
Розробник Westwood Studios
Видавець Electronic Arts
Наступна гра серії Red Alert 2
Дата випуску Жовтень, 1996
Жанр RTS
Вікові
рейтинги
ESRB: T — Teens
Носії 2 CD
Платформи PC (Windows, MS-DOS) PlayStation
Режими гри Сингплеєр, мультиплеєр
Системні
вимоги
MS-DOS 3.1 чи більше, Windows 95/98, 75 МГц Pentium (120 МГц рекомендується), 8 MB RAM (16 MB рекомендується), 4x CD-ROM, 1 MB відеокарта, DirectSound-сумісна звукова карта
Керування Клавіатура та миша

Command & Conquer: Red Alertкомп'ютерна гра, стратегія в реальному часі, яка була видана компанією Westwood Studios в 1996 році. Дія гри відбувається в альтернативній історії, де війська союзників захищають Європу від Радянського Союзу. Гра спочатку розроблялась для ПК (в реліз додані версії для MS-DOS і Windows 95) і пізніше імпортована на PlayStation. Серія ігор Command & Conquer: Red Alert записана в книзі Рекордів Гіннеса, як найбільш розпроданою RTS у світі (продано більш 35 мільйонів копій).

Опис[ред.ред. код]

Раніше гра планувалась як передісторія «Command & Conquer», проте з виходом сиквела гра перестала бути такою й тепер являє собою іншу серію.

Сюжет гри[ред.ред. код]

Сюжет в «Red Alert» бере початок через деякий час після Другої світової війни. Альберт Ейнштейн розробляє машину часу, яка отримала назву «Хроносфера», та використовує її, щоб недопустити приходу до влади Адольфа Гітлера тим самим запобігти початку Другої світової війни, але його плани руйнуються. Радянський Союз на чолі з Йосипом Сталіним розпочинає повномасштабний наступ на Європу. Союзники повинні зупинити його до того, як він захопить весь світ.

Персонажі[ред.ред. код]

Союзники[ред.ред. код]

 • Генерал Гюнтер фон Еслінг — Артур Робертс.
 • Генерал Нікос Ставрос — Баррі Креймер.
 • Таня Адамс — Лінн Літтір.
 • Професор Альберт Ейнштейн — Джон Майлфорд.

СРСР[ред.ред. код]

 • Сталін Йосип Віссаріонович — Гін Лінарськи.
 • Агент НКВС Надя — Андреа К. Робінсон.
 • Маршал Граденко — Алан Террі.
 • Генерал Георгій Куков — Крейг Каван.
 • Кейн — Джозеф Кукан.

Ігровий процес[ред.ред. код]

«Red Alert» є стратегією в реальному часі, в якій гравець керує армією, збирає ресурси, будує бази, тренує юніти та воює з ворожою армією. «Red Alert» отримав хороші відгуки за користувацький інтерфейс, який був набагато розвинутіший, ніж в інших іграх в той час. Наприклад, відсутнє обмеження на кількість вибраних юнітів, також можна замовити так багато юнітів, наскільки вистачає ресурсів.

Бої в «Red Alert» проходять як на землі, так на воді та в повітрі. Кожна сторона (Союзники чи СРСР) може тренувати сухопутні війська, військово-повітряні сили та воєнно-морський флот. Кожна сторона також має унікальні особливості, хоча в «Red Alert 2» вони були сбалансовані так, щоб здібності кожного юніта протистояв подібний варіант у іншій стороні. Наприклад, в «Red Alert 2», радянській захисній башті Тесла протистояла Призма-башта Союзників.

Юніти радянської сторони включає в себе важкий танк (фантазія на тему Т-80), пускову установку, чомусь названа на німецькій V-2 (Фау-2), хоча виглядає вона як радянська «Луна-М», вогнеметників, вертоліт Мі-24, підводні човни (судячи за роликами, «Щука-Б»), танк «Мамонт», протипіхотний мінний загороджувальник та авіапідтримку літаків МіГ-27 (замість якого у всіх заставках намальований МіГ-29) і Як-9. Союзники отримали в розпорядження легкий танк (судячи зі всього, БМП M2 «Бредлі»), середній танк (зрозуміло, M1A2 Abrams), спец-юніта Таню, протитанковий мінний загороджувальник, джип «Рейнджер», канонірські човни, лінкори, крейсери та вертоліт AH-64 Apache.

Ігрова механіка[ред.ред. код]

Ігрова механіка Red Alert являє собою традиційний алгоритм "камінь-ножниці-папір". Танк може легко знищити кулеметний дот, невелика група гранатометників також ж легко може справиться з танком, якщо він не захищений протипіхотною технікою чи своєю піхотою, що змушувало використовувати в бою різні типи військ. Однак, так як в ігровій механіці має суттєве значення поняття "вогневої підтримки", то фактично, можливо перемогти за рахунок накопичення та одночасного використання величезної кількості однотипних танків. В мультиплеєрі гри така тактика отримала назву "tank rush", її суть зводилась до завдання виготовити на самому початку сеансу гри максимальну кількість танків, які потім будуть кинуті на противника. Якщо другий гравець в цей час розвивався не так активно, то його шанси пережити цей удар різко зменшуються.

Ігровий баланс[ред.ред. код]

Ігровий баланс складений згідно з ідеологією гри. СРСР переважно спирається на грубу силу, наприклад, його армія не володіє ні легкими, ні середніми танками, тільки важкими(за бронею схожий зі середнім танком союзників, але озброєний двома гарматами) та надважкими(танк "Мамонт"). Перевага СРСР на суші трохи компенсується домінуванням союзників на морі. В них в розпорядженні декілька типів кораблів, які можуть виконувати різні задачі, в тому числі крейсер - юніт, який володію великою вогневою міццю. Свої слабкості союзники також можуть компенсувати засобами "не прямого впливу": шпигунами, установками, які можуть сховати частину карти "туманом війни", а також супутником, який, навпаки, відкриває для його гравця ,якщо його використовує, всю карту. І в СРСР, і в союзників є своє спецзброя. У союзників це хроносфера, яка може переміщувати бронетехніку в любу ділянку карти, у СРСР - пристрій "Залізної завіси", при активації якого робить на короткий строк часу невразливою бойову техніку.

В цілому, попри те, що в одиночній кампанії для перемоги досить часто можна просто зібрати достатньо велику кількість танків, все ж періодично виникає необхідність комбінувати різні типи юнітів для досягнення максимального результату.

Багатокористувацький режим[ред.ред. код]

Для ПК версії доступно 3 режима мультиплеєру. Гра по Інтернету можливо за допомогою або мережі Westwood Online (WOL), Dial-Up з'єднання, або локальної мережі - але для цього мережна карта повинна підтримати IPX протокол.

На даний момент можлива гра по локальній мережі та з використанням емулятору локальної мережі. Для цих цілей рекомендується Hamachi.

Для Playstation версії також доступний мультиплеєр, але тільки для гри вдвоє. Для цього потрібно придбати Link-Cable, шоб связати 2 консолі. І тоді в головному меню буде доступна опція "Link Game".

Доповнення[ред.ред. код]

Counterstrike & Aftermath (1997)[ред.ред. код]

В 1997 році для Red Alert вийшли два доповнення — Command & Conquer: Red Alert: Counterstrike і Command & Conquer: Red Alert: Aftermath. Були добавлені нові юніти, місії та саундтрек. «Counterstrike» добавив в гру багато мультиплеєрних карт, в той час як одиночних мисії катастрофічно невистачало (в аддон включена секретна «Мурашинна кампанія», де гравець бореться проти гігантських червоних мурахів, які постійно з'являються з-під землі, де їх народжує «цариця» мурахів. Суть цієї кампанії — дійти до неї та знищити).

«Aftermath» добавив багато нових бойових одиниць, доступних як в одиночному, так і в мультиплеєрному режимі. Нові радянські бойові одиниці включали в себе «Missile Sub», «Mutually Assured Destruction Tank» (в дослівному переводі «гарантоване взаємне знищення»), чи «Сейсмо-танк» (M.A.D. Tank), «Shock Trooper» («Тесла-солдат») і «Тесла-танк», Союзні війська отримали «Field Mechanic» («Польовий механік») і «Хроно-танк». Також обидва сторони отримали «Demolition Truck» («Грузовик-руйнівник»). Аддон також добавив сотні нових великих карт.

Однак баланс цього доповнення ослаб на користь СРСР. Ракетні підводні човни дозволяли знищувати ворожі будівлі та техніку набагато точніше, дальше та міцніше крейсерів союзників, "Сейсмо-танки", десантовані з надводного транспорту в тил ворожої бази, дозволяли нанести серйозний збиток союзникам, в той час, як "Хроно-танки" не відрізнялися високою міццю та броньованістю.

Retaliation (1998)[ред.ред. код]

Версія для PlayStation, являє собою набір місій з двох доповнень Counterstrike и Aftermath, та тих, які раніше вийшли на ПК.

Включає в себе ексклюзивні відео брифінги, перед місіями та сцени перемоги, яких не було ні в жодному аддоні на ПК. Сцени показували загальні (для обох сторін) цілі в мисії. Генерал Карвілл пізніше ще зустрінеться в «Red Alert 2». Також збільшилось кількість мультиплеєрних карт.

Музика[ред.ред. код]

Вся музика до «Red Alert» була написана Френком Клепакі (англ. Frank Klepacki). Серед найвідоміших його пісень в серії — головна тема «Red Alert», яка отримала назву «Hell March». Вона стала основним елементом не тільки в саундтреці, але і в грі в цілому, тому спеціально для «Red Alert 2» була написана друга версія «Hell March».

Список треків на CD зі саундтреком «Red Alert»:

 1. Hell March
 2. Radio
 3. Crush
 4. Roll Out
 5. Mud
 6. Twin Cannon
 7. Face the Enemy
 8. Run
 9. Terminate
 10. Big Foot
 11. Workmen
 12. Militant Force
 13. Dense
 14. Vector
 15. Smash (прихований трек)

Спочатку в кампанії доступно обмежене число композицій, але в мірі проходження гри поступово відкривається весь саундтрек. В мультиплеєрній грі чи в «сутичці» доступні всі треки зі самого початку. (Ще багато не перечисленні можуть бути знайдені в доповненнях Red Alert: The Aftermath, Counterstrike, Retaliation).

Весь список треків:

Frank Klepacki

1996 Command & Conquer Red Alert:

 1. Intro
 2. Map
 3. Hell March
 4. After Life
 5. BigFoot
 6. Crush
 7. Dense
 8. Face To The Enemy 1
 9. Face To The Enemy 2
 10. Fogger
 11. Mud
 12. Radio 2
 13. Reload Fire (Full Version of End Credits)
 14. Rollout
 15. Run For Your Life
 16. Smash
 17. Snake
 18. Terminate
 19. The Second Hand
 20. Trenches
 21. Twin Cannon
 22. Vector
 23. Workmen
 24. Militant Force (Score)
 25. End Credits

Frank Klepacki

1997 Command & Conquer Red Alert Counterstrike:

 1. Araziod
 2. Backstab
 3. Chaos
 4. Journey
 5. Radio 2 (Remix)
 6. Shut It
 7. Underlying Thoughts
 8. Voice Rhythm 2

Frank Klepacki

1997 Command & Conquer Red Alert The Aftermath:

 1. Bog
 2. Floating
 3. Gloom
 4. Groundwire
 5. Running Through Pipes
 6. The Search
 7. Traction
 8. Wasteland

Зв'язок з тиберіумною серією[ред.ред. код]

«Command & Conquer: Red Alert» проектувалась як приквел до першої гри зі серії «C&C». Упродовж радянської кампанії, Кейн не одноразово відвідує Сталіна в якості радника. Здавалось, Кейн спеціально розв'язує битви в Red Alert, щоб забезпечити міцну основу для приходу до влади Братства Nod. Дійсно, Надя (один із радників Сталіна) просить гравця зберігати мир, поки Братство не перейшов до активних дій. Кейн вбиває її та повідомляє гравцю, що він — майбутнє. В кампанії союзників, ведучий новин повідомляє, що ООН створює загін спеціального призначення, для використанні в майбутніх глобальних конфліктах. Мова йшла про Глобальну Раду Безпеки (англ. Global Defense Initiative — GDI).

Існує теорія, яка виправдовує очевидні помилки в хронології Red Alert. Вона складається в тому, щоб розглядати події в грі, як походження двох паралельних історій. В радянської кампанії Радянський Союз є домінуючою силою і Кейн на чолі голови Братства Nod бере під контроль цю імперію. Це задовольняє подіям Tiberian Dawn, яка проходила в 1995 році. З іншої сторони, в кампанії союзників, вони й отримують перемогу, і сюжет плавно перетікає прямо в Red Alert 2. Зрозуміло, що ця версія не без недоліків. Адже, як вже було сказано вище, в новинах повідомляється про створення GDI, але продовження гри, Red Alert 2, не містить ніякої згадки про цю організацію. Очевидно, що ці прорахунки з'явились внаслідок того, що спочатку планувався лише приквел до Tiberian Dawn, і тільки після того, як гра отримала визнання, було створено продовження, яке змінило часову лінію.

Гра в загальному доступі[ред.ред. код]

В знаменування тринадцятирічного ювілею ігрової серії Red Alert, Electronic Arts виклала першу частину для вільного завантаження. Також кожний, хто замовив гру Red Alert 3, отримує другу частину безкоштовно.[1]

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Німецька версія Command & Conquer: Red Alert відрізняється від англомовного оригіналу заміною живих солдат на кіборгів (залишають пляму масла замість крові).
 • Цікаво, що надважкий радянський танк «Мамонт» згодом (по сюжету) був прийнятий на озброєння GDI, а не Nod. Аналогічно з іншими юнітами: вертоліт союзників Appache використовується Nod (GDI використовують Orca), солдат з гранатами використовується в GDI, а в Nod навпаки — з гранатометом, легкий танк та самохідна артилерія також у Nod.
 • Деякий час було дуже популярно викладувати на Youtube записи радянських воєнних парадів під Hellmarch.1 Іноді все робилось строго навпаки — під реально існуючу радянську музику автори демонстрували канонічні стереотипи, які були взяті все з того ж Red Alert.2
 • Назва «БРЭТ ЖОПА», яка фігурується на корінцях книг в кабінеті Сталіна під час відеобрифінгів, отримала популярність в інтернет-середовищі СНД.
 • Гра має дві різні кінцівки для кожної зі сторін.

Відмінності між PC и PSX версії[ред.ред. код]

Версії, які випущені на платформах PC та PSX, мають деякі відмінності:

Кольори — в PSX-версії їх всього 4 (червоний, синій, жовтий, зелений), а в комп'ютерній версії 8. Відповідно, в комп'ютерню версію можуть грати до восьми гравців, а в PSX-версію можна грати вдвоє через Link-Cable або четвером в Skirmish. Хоча в доповненні Retalation для PSX існує помаранчевий колір, він з'являється тільки в одній місії та недоступний для гравців.

AI — в комп'ютерній версії є баг: іноді всі AI гравці заключають між собою союз і виступають проти гравця єдиним фронтом. В PSX-версії цей баг прибрали.

Анімація — в комп'ютерній версії при розгортання бази програє анімація. В PSX-версії будівля з'являється зразу.

Фальшивки — в PSX-версії у Альянса відсутні фальшиві будівлі.

Доповнення — до комп'ютерної версії є 2 доповнення: Counterstrike і The Aftermath. В PSX-версії існує одне доповнення Retalation, який складається з двох «комп'ютерних» доповнень, а також включає в себе ролики до кожної четвертої місії.

Інтерфейс — в PSX-версії зручний ігровий інтерфейс; існують різні категорії для побудови військ, будівель, спецозброєннь. Крім того, можна створювати до 4 груп військ. В комп'ютерній версії все представлено в єдиному меню.

Чіт коди — в PSX-версії існують чіт-коди на 1000$, зникнення туману війни, миттєву перемогу, атомну бомбу, Хроносферу, Залізну завісу, сонар, парабомби. В комп'ютерній версії чіт-кодів нема.

Звуки — в PSX-версії звуки та музика звучать м'якіше, ніж в комп'ютерній версії.

Хроно-аномалія — при сбої Хроносфери на карті з'являється аномалія, яка стріляє розрядами. В PSX версії це кольорова хмара, а в комп'ютерній версії — вихор.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]