Delete (C++)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

В мові програмування C++, оператор delete звільняє пам’ять, виділену раніше із купи, за допомогою оператора new. [1] Якщо в якості аргументу виступає аргумент класу, визиває деструктор. Оператор delete слід використовувати тільки для вказників на пам’ять, яка була виділена за допомогою оператор new. Після визову оператору delete вказівник на область пам’яті де містився об’єкт стає не дійсним, і його не можна використовувати далі в програмі. Зазвичай після визволення пам’яті програмісти присвоюють значення 0 (нульовий вказівник) вказівнкику, щоб уникнути програмних помилок. Слід відмітити, що видалення нульового вказівника не має ніяких наслідків (якщо використовуються функція деалокації із стандартної бібліотеки [2]), тому не обов’язково перевіряти чи вказує на null вказівник, перед визовом оператору delete.

Синтаксис[ред.ред. код]

int *p_var = null; // новий вказівник
p_var = new int;  // динамічне виділення пам’яті
 
/* .......
інший код
........*/
 
delete p_var;    // звільнення пам’яті. 
p_var = null;    // присвоюємо нульовий вказівник

Масиви, пам’ять під яких виділяється за допомогою оператора new [], так само можна виділити за допомогою оператора delete []:

int size = 10;
int *p_var = null;    // новий вказівник
p_var = new int [size]; // динамічне виділення пам’яті
 
/* .......
інший код
........*/
 
delete [] p_var;     // звільнення пам’яті. 
 
p_var = null;      // присвоюємо нульовий вказівник

Основні відмінності між delete і free()[ред.ред. код]

 • delete використовується сумісно з оператором new, який визиває конструктори об’єктів. В той час як free() використовується з функцією malloc(), яка не створює об’єктів.
 • delete визиває диструктори об’єктів, а функція free() ні.
 • Оскільки delete це оператор, його можна переоприділити для класу, а передбаченого механізму як переоприділити функцію free() не існує.
 • Не можна звільняти пам’ять, яка була виділена функцією malloc(), за допомогою оператора delete, лише за допомогою free(), і навпакти.

Можливі помилки[ред.ред. код]

Якщо визвати оператор delete для стекового об’єкту, це може призвести до непередбачуваної поведінки програми - до помилки, яку важко відслідити. Справа в тому, що оператор new записує в пам’ять допоміжну інформацію перед адресою, що повертається. В цих допоміжних інформаційних байтах вказується розмір виділеного блоку. По ній оператор delete визначає скільки пам’яті по вказаній адресі слід звільнити. Якщо використати оператор delete для стекового об’єкту, можливо вміст стеку вашої змінної він інтерпретує як розмір блока для звільнення пам’яті.

Примітки[ред.ред. код]

 1. operator delete. Cppreference.com. Процитовано 13 January 2011. 
 2. http://www.open-std.org/jtc1/sc22/wg21/docs/cwg_defects.html#348

Література[ред.ред. код]

 1. Герберт Шилдт - Полный справочник C++
 2. Липпман, C++ для начинающих
 3. «С++ for real programmers», Джефф Елджер

Див. також[ред.ред. код]