Falcon 1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Falcon 1ракета-носій, розроблена компанією SpaceX. Частково багаторазова, перший ступінь після розділення приводнюється і може бути використаним повторно. Проте перші три запуска Falcon 1 закінчилися аваріями і перший ступінь жодного разу не був врятований. Четвертий і пятий запуски були цілком успішними

Запуски[ред.ред. код]

Перший запуск[ред.ред. код]

Перший раз Falcon 1 був запущений 24 березня 2006 року. Закінчився невдачею на етапі роботи двигуна першого ступеня. Практично одразу після старту почалася пожежа, викликана течею гасу через корозію накидної гайки датчика тиску палива. Після перегорання комунікацій ракета втратила керування та автоматично був зупинений двигун першого ступеня. Ракета впала в воду недалеко від місця старту.

Другий запуск[ред.ред. код]

Другий раз Falcon 1 був запущений 21 березня 2007 року. Закінчився невдачею на етапі роботи другого ступеня — через нерозрахованих умов при поділі ступенів друга ступінь увійшла в режим автоколивань, які досягли такого ступеня, що паливо перестало надходити у двигун.

Третій запуск[ред.ред. код]

Третій раз Falcon 1 був запущений 3 серпня січень 2008 року. Закінчився невдачею. Ракета несла один військовий американський супутник, два малайзійських мікросупутника та вантаж праху для поховання в космосі. На третій хвилині польоту зв'язок з ракетою був втрачений. Згідно з офіційною заявою компанії, до поділу ступенів політ проходив нормально, однак, через більшу імпульсу післядії двигуна Мерлін-1С, перший ступінь після поділу «наздогнала» другу та вдарила по ній. удар прийшовся на момент запуску двигуна другого ступеня, внаслідок чого друга ступінь вийшла з ладу.

Четвертий запуск[ред.ред. код]

Четвертий раз Falcon 1 був запущений 28 вересня січень 2008 року. На цей раз на борту ракети був лише макет вантажу вагою в 165 кілограмів. Запуск успішний, макет вантажу був виведений на розрахункову орбіту.

Первісні орбітальні дані апарату

П'ятий запуск[ред.ред. код]

Вечором 13 липня (14 липня в 08:36 за київським часом) 2009 року двохступенева ракета Falcon 1 успішно стартувала в космос з малайзійським супутником RazakSAT на борту. Супутник вироблений малайзійською компанією Astronautic Technology (M) Sdn Bhd (ATSB). Важить апарат 180 кілограм, а його діаметр і довжина становлять 1,2 метра.[1]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Космос Це незавершена стаття про космос або космічний політ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Шаблон:Американська ракетно-космічна техніка