Final Fantasy Mystic Quest

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Final Fantasy Mystic Quest

256px

Розробник Square Co.
Частина серії Final Fantasy

Final Fantasy Mystic Quest (в пер. З англ. — «Остання фантазія: Загадкове пригода»), європейська назва Mystic Quest Legend, японське яп. ніхонга-но-намае| ファイナル ファンタジー USA ミスティッククエスト||файнару фантадзію ЕСУ е. місутікку куесуто}} — комп'ютерна гра, розроблена компанією Square та випущена в Північній Америці 5 жовтня 1992 як «спрощена рольова гра, призначена для початківців гравців»[1]. Mystic Quest багато в чому схожий з іншими іграми серії Final Fantasy, але має кілька суттєвих відмінностей, зумовлених, зокрема, наявністю більшої кількості екшн-елементів. Зміни були викликані прагненням адаптувати традиційно японський жанр для західного споживача[2].

Гравець управляє молодим героєм на ім'я Бенджамін, який відправляється у подорож з метою врятувати світ. Юнак хоче повернути вкрадені кристали, керуючі головними чотирма стихіями.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Так само як і інші частини серії Final Fantasy, Mystic Quest відображає ігровий світ від третьої особи, гравець переміщує головного героя по локаціях, взаємодіє з різними об'єктами та неігровими персонажами. Серед суттєвих відмінностей від номерних ігор — неможливість вільно подорожувати по карті світу, всі локації пов'язані мережею шляхів (доріжок) і лише за ними гравець може переміщати фігурку Бенджаміна. Деякі із шляхів спочатку заблоковані (відображаються у вигляді сірої стрілки), стаючи доступними тільки після певних сюжетних подій, наприклад, після перемоги над босом або виконання будь-якого завдання. Важливе значення в грі мають екшн-елементи: персонаж може стрибати та наносити удари зброєю не тільки під час битви, але і в ході дослідження підземель. Сокирою можна зрубати перегороджують шлях дерева, бомбами пробити прохід у кам'яній стіні, подолати прірву з допомогою абордажною кішки тощо Гравцеві належить вирішити безліч головоломок, приміром, в одній з локацій необхідно рухати крижані колони, щоб по них можна було пройти в інше приміщення. Якщо в попередніх частинах, щоб зберегти прогрес гри, доводилося шукати так звані «точки збереження» (англ. save points), то тут гравець має можливість зберегтися в будь-якому місці[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Дана інформація наведена на коробці, яка містить картридж з грою.
  2. Тед Вулсі. Final Fantasy Mystic Quest Ogopogo Examiner (1992).
  3. Square Co., ред. (1992). (English). Square Soft. SNS-MQ-USA.  Проігноровано невідомий параметр |Title= (можливо, |title=?) (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)

Посилання[ред.ред. код]