Final Fantasy Type-0

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Final Fantasy Type-0

Final Fantasy Type-0 boxart.png
Обкладинка версії для PlayStation Portable

Розробник Square Enix PDD1
Видавець Square Enix
Частина серії Final Fantasy
Fabula Nova Crystallis Final Fantasy
Дата випуску Японія 29 жовтня 2011
Жанр JRPG
Вікові
рейтинги
CERO: C
Носії 2 UMD
Платформи PlayStation Portable
Режими гри Однокористувацька гра, багатокористувацька гра

Final Fantasy Type-0 (яп. ファイナル ファンタジー 零 式, Fainaru Fantajī Reishiki, Фінальна фантазія Клас-0) — японська рольова відеогра, розроблена для PlayStation Portable компанією Square Enix. Раніше відома як Final Fantasy Agito XIII (ファイナル ファンタジー アギト XIII-Fainaru Fantajī Agito Sātīn). Є третьою грою з серії Fabula Nova Crystallis Final Fantasy, до якої також входить Final Fantasy XIII з продовженнями. Японський реліз відбувся 29 жовтня 2011 року. Приквел Final Fantasy Agito вийшов для iOS та Android в травні 2014 в Японії[1]. В розробці знаходиться HD-перевидання Final Fantasy Type-0. Гра не має офіційної західної локалізації, але має фанатську.

Сюжет показує боротьбу учнів магічної академії Румбруму з Класу Нуль (Type-0) проти загарбників імперії Майлатес, яка використовуючи поєднання магії з наукою захоплює світ.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Система бою подібна на Crisis Core: Final Fantasy VII, але при використанні системи ATB, що дозволяє контролювати всіх персонажів. Розвиток персонажів відбувається за допомогою Кристарію (Crystarium), на що витрачається енергія Фантома (Phantoma), отримувана з переможених ворогів. Існують різні види Фантоми різних кольорів, відповідно до магічних елементів і використання (вогню, льоду, лікування, мультиелементальна і т. д.).

Призивні істоти, звані Ейдолонами (Eidolons), тимчасово замінюють того, хто їх прикликав. Вони можуть бути керовані гравцем, або штучним інтелектом. Прикликати їх здатні лише члени Класу Нуль і л'Сі.

Спеціальна Атака Трійці (Trinity Attack), спрямована на одного противника, вимагає використання трьох персонажів. Тип атаки залежить від конкретного героя, в кожного він інший, а ще двоє її підтримують.

Як і в основній серії Final Fantasy, для пересування світом використовуються їздові птахи чокобо і повітряні кораблі.

Сюжет[ред.ред. код]

Події цієї гри розвиваються 842 року за місцевим літочисленням в світі Оріенс, де є чотири держави: Домініон Рубруму, імперія Майлатес, Лоріканський Альянс і королівство Конкордія. В розпорядження кожної держави є кристал, який дає особливі можливості. Рубрум володів кристалом Магії, Майлатес — кристалом Зброї, Лоріканський Альянс — кристалом Драконів, Конкордія — кристалом Лицарів. Ці кристали можуть обирати людей, яких називають л'Сі виконувати свою волю — «Фокус». л'Сі поділяються на два класи Клас-А (Type-A) і Клас-Б (Type-B), відповідно до спеціалізації на боях чи застосуванні спеціальних можливостей.

Сюжет обертається навколо магічної Академії, розташованої на Королівському острові. Країна Майлатес, порушивши мирний договір між чотирма країнами, напала на них під проводом маршала Сіда Олстіна, використовуючи розроблені за допомогою свого Кристалу повітряні кораблі та роботів-магітеків. Через деякий час нація загарбників дійшла до Королівського острова, ізольованого від континенту.

З невідомих причин кристал виявився заглушеним, роблячи тим самим острів беззахисним. Чотирнадцять учнів Академії з Класу Нуль не змирилися з таким становищем і поставили собі за мету перемогти імперію Майлатес.

Персонажі[ред.ред. код]

Члени Класу Нуль названі за гральними картами і кожен з них має якусь особливу силу.

 • Туз (Ace) — 16-ирічний блондин, головний в Класі Нуль. Його зброєю є колода карт. Володіє силою довіри.
 • Двійка (Deuce) — дівчина-брюнетка, яка використовує як зброю флейту. Володіє силою лагідності.
 • Трійка (Trey) — світловолосий юнак, озброєний луком і стрілами. Володіє силою знання.
 • Четвірка (Cater) — рудоволоса дівчина з магічним пістолетом. Володіє силою мужності.
 • П'ятірка (Cinque) — дівчина з булавою. Володіє силою невинності.
 • Шістка (Sice) — блондинка, озброєна косою. Має «хлопчачий» характер і грубо висловлюється. Володіє силою наполегливості.
 • Сімка (Seven) — 17-ирічна дівчина зі сріблястим волоссям. Її зброя — залізний батіг (Whipblade). Володіє силою розуміння.
 • Вісімка (Eight) — юний майстер бойових мистецтв з коротким каштановим волоссям, який бореться кастетами. Володіє силою спокою.
 • Дев'ятка (Nine) — імпульсивний 17-ирічний юнак зі шрамом на обличчі в неохайній формі. Бореться списом. Володіє силою дії.
 • Валет (Jack) — завжди веселий хлопець з катаною. Володіє силою незнання.
 • Дама (Queen) — розумна 17-ирічна жінка[2] в окулярах. Бореться за допомогою меча. Володіє силою інтелекту.
 • Король (King) — дорослий з вигляду 17-ирічний блондин, який виглядає холодним, але насправді добросердечний. Озброєний двома пістолетами. Володіє силою рішучості.

Крім них, в Класі Нуль є й інші учні: Мачіна Кунаґірі (новачок в класі), Рем Токімія (подруга дитинства Мачіна), які також є грабельними персонажами, але їхні карти невідомі. Загадкові персонажі Джокер і Тіз відповідають позиціям 0 і 10 в Класі Нуль, але не належать до нього.

Розробка[ред.ред. код]

Рішення створити Final Fantasy Type-0 було прийнято вже після того, як були оголошені дві інші (Final Fantasy XIII і Final Fantasy Versus XIII). Гру вирішили зробити для мобільних телефонів нового покоління, схожу на Before Crisis: Final Fantasy VII. Але сучасні телефони і приставки не могли дати того що потрібно було Square Enix, тому 2 серпня 2008 оголосили що гра Final Fantasy Type-0 вийде на Sony PlayStation Portable.

На E3 2014 було анонсовано HD-перевидання гри для платформ PlayStation 4 та Xbox One, яке вийде в Північній Америці і Європі.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Офіційний сайт Final Fantasy Agito
 2. «She is a wise and intelligent young woman, and virtuous to a fault. Her motives are as straightforward as the sword she bears against her enemies.»

Посилання[ред.ред. код]