Forbes (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Forbes
Forbes logo.svg
Тематика фінанси, економіка
Періодичність виходу двічі на тиждень
Мова англійська
Адреса редакції Нью-йорк, США
Головний редактор Стів Форбс
Засновник Берті Форбс
Видавець: Forbes, Inc.
Рік заснування: 1917
ISSN 0015-6914

Веб-сторінка: www.forbes.com
Редакція журналу «Форбс» в Нью-Йорку

«Forbes» (укр. «Форбс») — американський діловий журнал, однин із найавторитетніших і найвідоміших економічних друкованих видань у світі. Заснований 1917 року Бертом Форбсом. Журнал відомий завдяки рейтинговим спискам найзаможніших людей світу.

Гасло журналу: «Знаряддя капіталіста» (англ. The Capitalist Tool).

Загальна інформація[ред.ред. код]

Штаб-квартира журналу розташована на 5-ій авеню в центрі Нью-Йорка. Головним редактором є онук Берті Форбса — Стів Форбс (англ.), видавець — Річард Карлгаард. Журнал Forbes подає читачам інформацію про історії успішних проектів і їх товарів, історії про провали проектів і їх причини, життя і діяльність відомих підприємців, причини і наслідки гучних подій, рейтинги найбагатших людей світу, найбільші гонорари зірок шоу-бізнесу і спортсменів, доходи і витрати, бізнес-фокуси і PR-трюки.

Forbes є одним з провідних ділових журналів у світі. Визнання журнал отримав завдяки своїм сміливим розслідуванням у світі бізнесу і об'єктивним оцінкам подій, а також різним спискам і рейтингам, що публікуються ним. Найбільшу популярність здобув список мільярдерів світу.

У США Forbes є другим за обсягом аудиторії діловий журнал з накладом понад 900 тисяч примірників.

Кожен номер журналу містить понад 60 аналітичних статей про компанії, їх творців і керівників. Загальна аудиторія Forbes і його міжнародного англомовного видання становить близько 5 млн чоловік по всьому світу. Крім того, на місцевих мовах журнал виходить у Грузії, Польщі, Росії, Казахстані, Естонії, Японії, Бразилії, Кореї, Китаї, а також російською мовою в Україні (з березня 2011).

Уперше спробу оцінити статки провідних бізнесменів Forbes зробив в 1918 році, опублікувавши список 30 найбагатших американців. Лідером першого рейтингу став Джон Рокфеллер з величезним на ті часи статком у 1,2 млрд доларів.

Forbes Україна[ред.ред. код]

Forbes Україна
Тематика фінанси, економіка
Періодичність виходу раз на місяць
Мова російська
Адреса редакції м. Київ, вул. Фрунзе, 104А
Головний редактор Михайло Котов
Видавець: UMH group
Рік заснування: 2011

Веб-сторінка: forbes.ua/ua

Українська версія журналу «Forbes Україна» видається російською мовою з березня 2011 року. Видавцем журналу виступила UMH group. Про отримання ліцензії на видання заявив засновник UMH group Борис Ложкін 13 серпня 2010. Першим головним редактором став Володимир Федорін, до цього обіймав посаду заступника головного редактора російської версії Forbes.

Восени 2011 року запущений додаток Forbes Woman. У вересні 2012 почав працювати сайт forbes.ua, ще через рік запускається IPad-версія видання.

За заявою Мігеля Форбса, що відповідає за глобальний розвиток бренду Forbes, український Forbes - у першій п'ятірці за показниками. Інші країни, де Forbes найбільш успішний — Росія, Китай, Індія і Польща.

29 січня 2014 року було запущено україномовну версію сайту forbes.ua. Журнал надалі випускається лише російською мовою.[1]

8 березня 2014 повідомлялося, що американський Forbes відкликає ліцензію на випуск української версії журналу у компанії UMH Group. Це сталося після того, як видавничий дім покинув віце-президент компанії Мігель Форбс. Саме він опікувався виділенням ліцензії підручному родини Януковича — С.Курченку. Щоправда, у самому видавництві запевняють: звільнення Форбса відбулося ще у грудні 2013-го, тож не має стосунку до ситуації в Україні.[2]

Скандал через зміну власника[ред.ред. код]

У червні 2013 року було оголошено, що група компаній «СЄПЕК» Сергія Курченка купила UMH group і об'єднала її в Український медіа холдинг. У червні 2013 головний редактор Володимир Федорін заявив про те, що покидає видання у зв'язку зі зміною власника компанії. Володимир Федорін вважає продаж «Forbes Україна» закінченням проекту і впевнений, що покупець переслідує одну з трьох поставлених цілей: зробити так, щоб журналісти мовчали перед виборами Президента, виправити і покращити свою репутацію, використовувати видання для вирішення питань, які не мають нічого спільного з медіа-бізнесом. Керувати UMH Group буде спеціально створений підрозділ СЄПЕК – компанія «СЄПЕК-Медія».[3]

Із липня 2013 року головним редактором є Михайло Котов, який до цього очолював редакцію «Газета.Ru».

13 листопада 2013 року 14 журналістів українського Forbes написали заяви про звільнення у зв’язку зі «спробами змінити політику редакції».[Джерело?]

Колективну заяву співробітників опублікувала на своїй сторінці у Facebook шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лігачова. Першими у списку стоять прізвища шеф-редактора Forbes Бориса Давиденка і головного редактора сайту Forbes.ua Олександра Рубана. У коментарях «Українській правді» Рубан повідомив, що головний редактор проекту «Forbes Україна» Михайло Котов «без пояснення причин» відхилив раніше прийняту заявку теми про радників першого віце-прем’єра Сергія Арбузова. «Це не останнє звільнення в українському виданні Forbes», - написав на своїй сторінці Facebook колишній головний редактор сайту видання Леонід Бершидський.[Джерело?]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]