GRASS GIS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GRASS
Офіційний логотип GRASS GIS
GRASS 6.3GRASS 6.3
Розробник(и) Команда розробників GRASS
Стабільний випуск 6.3.0 (23 квітня 2008 року)
Операційна система Linux, MS-Windows, Mac OS X, POSIX
Українська ні [1]
Тип Геоінформаційна система
Ліцензія GPL
Сайт http://www.grass-gis.org

Commons-logo.svg GRASS у Вікісховищі

GRASS (англ. Geographic Resources Analysis Support System — Система Підтримки Аналізу Географічних Ресурсів) — це безкоштовна геоінформаційна система (ГІС) з відкритим кодом, з підтримкою обробки растрової, топологічної векторної інформації та комп'ютерної графіки, яка діє на різних платформах через графічний інтерфейс користувача і командний процесор в системі X Window. Розповсюджується на умовах ліцензії GNU GPL.

Останній випуск GRASS 6 додає підтримку нових 2D/3D топологічних даних та аналіз векторних мереж. Атрибути даних зберігаються в .dbf файлах або в основаних на SQL СКБД як, наприклад MySQL, PostgreSQL/PostGIS, і SQLite. Система може застосовуватись для візуалізації 3D векторної та воксельної графіки. GRASS підтримує обширний діапазон растрових і векторних форматів через використання бібліотеки GDAL/OGR.

Архітектура[ред.ред. код]

GRASS підтримує обробку растрових і векторних даних в двох та трьох вимірах.. Модель векторних даних ґрунтується на топології, що означає, що області визначаються границями та центроїдами; границі не можуть перекриватись на одному шарі. Такий підхід протилежний стандарту Simple Features консорціуму OpenGIS, який визначає вектори набагато вільніше, подібно до систем векторної графіки загального призначення.

GRASS розроблено як середовище, в якому виконуються різні інструменти, призначені для виконання специфічних для ГІС функцій. На відміну від звичайного прикладного програмного забезпечення, після запуску GRASS користувачу відображається модифікований командний процесор UNIX для виклику команд GRASS (також має назву модулів). Середовище містить наступну інформацію: географічний регіон, застосовані картографічні проекції тощо. Під час роботи всі модулі GRASS зчитують цю інформацію та отримують спеціальні параметри (такі як вхідні та вихідні карти, або значення параметрів, що використовуються в обчисленнях). Більшість із модулів GRASS та можливостей системи доступні через графічний інтерфейс користувача (який реалізовано в модулі GRASS). В базову поставку GRASS включено приблизно 200 основних модулів, і понад 100 модулів доступні на сайті GRASS. Бібліотеки GRASS та основні модулі написано мовою програмування C; інші модулі написано на C, UNIX shell, Tcl та інших мовах програмування. Модулі GRASS створювались відповідно до філософії UNIX, і, тому, можуть комбінуватись в скриптах для створення нових модулів, що розв'язують специфічні задачі користувачів.

Існує модуль підтримки взаємодії з Quantum GIS (QGIS). Останні версії QGIS можуть виконуватись в середовищі GRASS, перетворюючи QGIS на дружній графічний інтерфейс, більш схожий на графічні інтерфейси типових ГІС.

Там також існує проект, реалізації GRASS на платформі Java[1], відомий як JGRASS.

Історія створення[ред.ред. код]

Розробка GRASS розпочалась в 1982 році, в ній брала участь велика кількість Федеральних агенцій США, навчальних закладів, приватних підприємств. Основні компоненти GRASS і координація зусиль учасників проекту GRASS знаходились у відомстві дослідницької лабораторії збройних сил США (USA-CERL). USA-CERL завершила свій останній випуск GRASS як версію 4.1 в 1992 році, і забезпечила п'ять оновлень і виправленнь до цього випуску до 1995 року. USA-CERL також розробила основні компоненти GRASS 5.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  1. JGRASS

Дивіться також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • G. Brent Hall, Michael G. Leahy (ред.) (2008). Open Source Approaches in Spatial Data Handling. Springer. ISBN 978-3-540-74830-4. 

Посилання[ред.ред. код]