Half-Life: Decay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Half-Life: Decay
Розробник Gearbox Software
Видавець Sierra Entertainment
Локалізатор Vivendi Universal
Дата випуску 14 листопада 2001
Жанр шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
ESRB: M (Mature) 17+
Носії DVD-ROM
Платформи PlayStation 2, PC (неофіційно)
Рушій гри GoldSrc
Режими гри синглплеєр, мультиплеєр

Half-Life: Decay — аддон включений до складу PlayStation 2-версії шутеру Half-Life, розробленої Gearbox Software та виданої у 2001 році. Гра розрахована на двох гравців в режимі розділеного екрану.

Сюжет відбувається паралельно подіям Half-Life. Ігровими персонажами є колеги Гордона Фрімена — Джина Крос (англ. Gina Cross) і Колетт Грін (англ. Colette Green).

В 2008 році гру було неофіційно портовано на ПК незалежною українською командою[1].

Ігровий процес[ред.ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії, Half-Life: Decay має кооперативний режим проходження гри. Двоє гравців керують персонажами Джиною Крос і Колетт Грін в режимі розділеного екрану. При цьому ігровий процес побудований так, що для вирішення головоломок і бойових завдань потрібні спільні дії двох персонажів. Сюжет Half-Life: Decay розділений на окремі незалежні місії, замість безперервної розповіді. Обидві головні героїні озвучені акторами (а не мовчазні, як, наприклад, Гордон Фрімен) і вимовляють різні фрази, в залежності від дій гравця або ігрових подій (наприклад, при пораненні напарниці).

Half-Life: Decay має систему оцінок, які показують вправність гравців після кожної місії. Оцінки від грунтуються на точності стрільби, кількість убитих ворогів і отриманих ушкоджень, видаючись у вигляді латинських букв від F до A. Якщо обидва персонажі пройдуть всі дев'ять місій на оцінку А, стане доступна додаткова місія «Xen Attacks», де гравці гратимуть за двох прибульців вортигонтів.

Сюжет[ред.ред. код]

Члени дослідницької команди комплексу Чорна Меза, Джина Крос і Колетт Грін, є колегами Гордона Фрімена, героя оригінальної Half-Life. Вони відповідальні за спостереження за екіпіруванням, яке використовує Гордон протягом експерименту, і за безпеку вчених Розенберга (який також з'являвся в Half-Life: Blue Shift) і Річарда Келлера, які керують експериментом.

Події гри відбуваються паралельно з подіями Half-Life, але в інших місцях. Саме Джина Крос доставляє для Фрімена тестовий зразок кристалу, через який відбувся каскадний резонас — причина катастрофічних подій в комплексі. Після інциденту Крос і Грін допомагають доктору Розенбергу досягти поверхні і викликати військових для евакуації людей з Чорної Мези (пізніше в цьому місці він буде полонений солдатами і зустріне Барні Калхауна в Blue Shift). Згодом вони готують до запуску супутник, щоб нейтралізувати наслідки каскадного резонансу, під керівництвом доктора Келлера. Запуск ракети з цим супутником пізніше здійснює Гордон Фрімен.

В кінці гри обидва персонажі запускають Маяк зміщення для закриття розлому між світами. Під час цього їх раптом починає перекидати між Землею та Зеном. Вони чують голос доктора Розенберга, який говорить, що «не зможе утримати портал відкритим занадто довго» — момент відправки Барні Калхауна в Зен (Blue Shift), а також бачать силует самого Барні, який стрибає в портал. Потім доктор Грін і доктор Кросс благополучно повертаються назад до доктора Келлера. На цьому гра закінчується, а подальша доля персонажів залишається невідомою.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

{{{alt}}} Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.