Halo 3: ODST

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo 3: ODST
Розробник Bungie Studios
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Halo
Попередня гра серії «Halo 3»
Наступна гра серії «Halo 3: Reach»
Дата випуску 22 вересня 2009 року
Жанр Шутер від першої особи
Носії DVD
Платформи Xbox 360
Рушій гри Halo Engine
Режими гри Одиночна гра, Розрахована на багато користувачів гра, Кооператив
Керування Геймпад
Сайт http://www.bungie.net/Projects/whvidldshbyjsdo/default.aspx

«Halo 3: ODST» (робоча назва — «Halo 3: Recon») — самостійний додаток до гри "Halo 3". На відміну від перших трьох ігор, у аддоне гравець приймає роль не Master Chiefa, а орбітального десантника (англ. Orbital Drop Shock Trooper, ODST) Новачка (The Rookie). Дія гри відбувається до подій «Halo 3» і одночасно з подіями «Halo 2».

Геймплей[ред.ред. код]

Хоча геймплей аддона сильно нагадує геймплей попередніх ігор серії, гравець приймає роль не суперсолдат а, а звичайної людини, що бореться з ковенантами у місті Нова Момбаса, Кенія. Так як головний герой не є спартанцем, то він одягнений у звичайну десантну броню а не екзоскелет типу МЬЕЛНІРР. Тобто, стиль гри буде дещо відрізнятися, адже гравцеві доведеться воювати більш обережно через підвищеної загрози з боку ворога. Хоча гра не буде стелс-екшном, в грі все ж будуть присутні елементи цього жанру. Також, на відміну від попередніх ігор серії, геймплей аддона буде нелінійним, тобто дії гравця не будуть настільки обмеженими.

Головною метою гри буде брожденіе по руїнах Нью-Момбаси у спробі дізнатися долю зниклих товаришів. Виявивши яку-небудь доказ (наприклад, снайперську гвинтівку на ліхтарному стовпі), гра переходить на стадію спогади, і гравець приймає роль зниклого солдата.

Слід зауважити що «Halo 3: ODST» є першою грою серії в якій відсутні Еліти і Флад. Гра також є другою (після «Halo Wars») де головний герой — не Майстер Чіф.

Огляд[ред.ред. код]

Дія[ред.ред. код]

Дія аддона відбувається у всесвіту Halo у 2552 ріку під час подій «Halo 2». У той час як основні персонажі «Halo 2» знаходяться на Хало Дельта, сюжет «ODST» зосереджений на подіях відбуваються в Нью-Момбасі на Землі під час вторгнення ковенанти.

Персонажі[ред.ред. код]

Головним героєм гри є неназваний орбітальний десантник на прізвисько Новачок (Руки). Десантники найчастіше висаджуються в одномісних капсулах, що запускаються з кораблів з низької орбіти. Під час гри, Руки втрачає зв'язок з іншими членами команди (Ромео, Голландець, Бак і Міккі) і повинен дізнатися що з ними сталося за допомогою ІІ по-імені Суперінтендант, відповідальним за технічну підтримку міста.

Сюжет[ред.ред. код]

Гра починається з обговорення плану штурму корабля Пророка Жалю, який знаходиться над Новою Момбасою членами загону штурмовиків (Голландець, Ромео, Міккі і Новачок). Прибуває командир загону Едді Бак і представляє загону жінку по-імені Вероніка Дейр. Він не говорить загону що вона є агентом Офісу флотської розвідки (англ. Office of Naval Intelligence, ONI) і його колишньою подругою. Члени загону та Дейр залазять у свої одномісні капсули, які скидає корабель на орбіті. Вони падають крізь атмосферу до флагмана Ковенант, але за хвилину до торкання, Дейр змінює траєкторію капсул загону, і вони пролітають повз корабля. Флагман здійснює гіперприжок, створюючи шокову хвилю і електромагнітний імпульс. У результаті, капсула Новачка стикається з іншою і падає на землю, відключаючи солдата на шість годин. Прокинувшись, він вибирається і починає пошуки зниклого загону.

Бак приходить до тями після падіння й пробивається через війська Ковенант щоб знайти Дейр. Виявивши її капсулу, він знаходить лише обвуглений шолом. Ромео рятує Бака від Інженера, і обидва вирішують втекти з міста. Капсула Голландця падає біля заповідника, після чого він допомагає десантникам на шляху до міста. Міккі реквізує танк «Скорпіон» і пробивається через ворожу бронетехніку до бульвару в Момбасі. Там він зустрічається з Голландцем, і вони захищають штаб ОФР від Ковенант, підірвавши міст щоб затримати ворога. Але ворожих солдатів виявляється занадто багато, і штурмовикам доводиться підірвати будівлю щоб воно не дісталося прибульцям. На щастя, їх евакуює аерокосмічний човник «Пелікан», після чого вони встановлюють зв'язок з Баком і призначають місце зустрічі на даху поліцейського управління. Прибувши на дах, Бак і Ромео бачать як ковенанти збивають «Пелікан». Вони рятують Голландця і Міккі і захищаються від ворожого штурму. Але потім з'являється брут-генерал і серйозно ранить Ромео. Загону вдається захопити ворожих транспорт «Фантом», але Бак вирішує повернутися щоб знайти Дейр.

У місті, Новачкові допомагає «ІІ» Суперінтендант, що направляє його до місця розташування Дейр. Разом з нею, вони направляються до центрального процесора суперінтендант, в якому знаходиться важлива інформація про мету пошуків ковенантів. Пробившись через великі сили Ковенант, вони добираються до суперінтенданта і виявляють там Інженера. Дейр пояснює що Інженери є рабами Ковенант, а цей вирішив перебігти до людей. Він завантажив всю інформацію з пам'яті в себе. Завдання Дейр — вивести Інженера з міста в цілості й схоронності. Новачок, Дейр й Інженер зустрічаються з Баком і їм вдається втекти, незважаючи на величезний опір ворога. Відлітаючи на захопленому «Фантоми», загін спостерігає за тим як Ковенант знищує Нову Момбаси щоб розкопати портал до Ковчега.

Через місяць, загін спостерігає за Інженером на орбітальній станції ККОН. Прибуває сержант Ейвері Джонсон і каже що збирається допитати Інженера. Якщо гру завершити на Легендарній складності, то також показана сцена в якій Пророк Істини спостерігає як інші Інженери розкопують артефакт Предтечею під центральним процесором суперінтенданта.

Посилання[ред.ред. код]