Halo Wars

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo Wars
Розробник Ensemble Studios
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Halo
Дата випуску 27 лютого 2009
США 3 березня 2009
Японія 26 лютого 2009
Росія лютий 2009
Жанр Стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: T — Teens
Носії DVD
Платформи Xbox 360
Режими гри Одиночна гра, багатокористувацька гра, кооперативна гра
Керування Геймпад для Xbox 360
Сайт http://www.halowars.com/

«Halo Wars» — відеогра в жанрі стратегії в реальному часі для ігрової консолі Xbox 360, розроблена Ensemble Studios. Ця гра є останнім проектом розробника. Дія розгортається під всесвіту Halo.

Геймплей[ред.ред. код]

На відміну від інших ігор серії, «Halo Wars» є стратегією. Раси і війська, по більшій частині, що води з попередніх ігор, але також додані і нові види техніки. Оскільки гра створена спеціально для Xbox 360, то у гравців не повинно виникнути проблем з управлінням.

У грі дві сторони: люди (ККОН) і ковенанти. У гравців є можливість вибирати лідера своїх військ. У людей лідери: капітан Каттер, сержант Форже і професор Андерс. У ковенантів лідери: Пророк Скорботи, Арбітр та вождь Брут. Кожен лідер має особливі здібності і унікальні війська. Наприклад, капітан Каттер має доступ до магнітоускорітельному знаряддю (Муо) «Духа Вогню», яке завдає величезної шкоди в будь-якій точці поля бою. Пророк Скорботи може викликати залп променевого знаряддя корабля на орбіті з схожим ефектом, хоча сам повинен знаходитися поблизу мети. Слід згадати що лідери ККОН зазвичай розташовані на борту корабля (крім кампанії), тоді як лідери Ковенант завжди беруть участь безпосередньо в бою.

Війська Ковенант, в основному, залежить від більш просунутих технологій і більшої кількості солдатів. ККОН має доступ до меншої кількості солдатів і менш розвинених технологій, але людські війська є більш універсальними. Наприклад, десантники ККОН є протипіхотних видом військ, але можуть також використовувати осколкові гранати і протитанкові ракети. Бази і деякі війська Ковенант мають доступ до енергощітам.

Система будівництва баз нагадує «The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth». На карті є кілька встановлених точок, на яких гравці можуть будувати центр бази. У кожної бази є певна кількість осередків для додаткових будівель. Для просування по технологічним рівнями, ККОН будує реактори, тоді як Ковенант будує єдиний храм і вивчає епохи. У Ковенант є два типи будівель, що не існують у ККОН: генератори енергощітов для захисту бази і телепортом для миттєвої доставки військ до лідера. Кожна база (крім самій початковій) може будувати чотири Туррела для оборони. Ці Туррела потім можна спеціалізувати для поразки одного з трьох видів військ. Наприклад, ККОН будує вогнеметні Туррела для знищення піхоти, рейкові — для бронетехніки і ракетні — для авіації.

Як і багато інших стратегії, співвідношення видів військ у «Halo Wars» дотримується системи «камінь-ножиці-папір»: піхота уразлива для бронетехніки, бронетехніка уразлива для авіації, а авіація уразлива для піхоти. Виняток становлять «Гриф» ККОН та «Скарабей» ковенанти.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія гри розгортається за 20 років до подій «Halo: Combat Evolved». Кампанія слід за людським кораблем «Дух вогню» (регістр CFV-88), який був посланий Космічним Командуванням Об'єднаних Націй (ККОН) розслідувати і припинити дії Ковенант на колишньої людської планеті Харвест (місце першого контакту з інопланетянами). Дізнавшись про загадкові розкопках ковенантів під проводом невідомого Арбітра, капітан корабля Джеймс Каттер посилає своїх солдатів дізнатися що відбувається. У міру просування сюжету, гравець переміщається по декількох світів і, врешті-решт, натикається на Предтечі. На жаль, хоча у Предтечею є свої унікальні війська (тільки авіація), вони не є граної фракцією.

Війська[ред.ред. код]

ККОН[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

 • Десантник — кістяк наземних військ ККОН. Озброєний автоматом серії MA5 і гранатами (які можна поліпшити до ПЗРК). За п'ять у загоні (можливе додавання польового лікаря). Пізніше поліпшується в орбітального штурмовика (якщо лідер — капітан Каттер).
 • Огнеметчік — спеціалізований протипіхотний десантник, озброєний вогнеметом NA4 і світлошумовими гранатами. За два в загоні.
 • Спартанець — результат проекту SPARTAN-II по створенню суперсолдат. Стандартне озброєння — автомат серії MA5 (може бути озброєний важким кулеметом і лазером). Також одягнений в броню серії МЬЕЛНІРР. Вміє викрадати ворожі машини (крім «Грифа» і «Скарабея»). Максимальна кількість — 3.
 • Циклоп — десантник в екзоскелете, призначеному для знищення ворожих будівель. Може кидатися уламками будівель і машин. Доступний тільки якщо лідер — сержант Форже.

Бронетехніка[ред.ред. код]

 • M12 LRV «Бородавочник» — позашляховик зі змінним озброєнням. Має місця для водія і пасажира, а також гніздо для стрільця. Можуть бути озброєні зенітним знаряддям M41 і гарматою Гауса M68. Може збивати ворожу піхоту.
 • MAAT-9 «Росомаха» — легкий зенітний танк на напівгусеничним ходу. Озброєний двома пусковими установками ракет типу «Argent V». Проти наземних цілей, водій може використовувати важкий гранатомет XM511.
 • SP42 «Кобра» — спеціалізована бойова машина. Озброєна двома бронебійними рельсотронами. Також, може перетворюватися на стаціонарну артилерію.
 • M808B «Скорпіон» — основний бойовий танк ККОН. Важка бойова машина для прориву ворожих ліній. Озброєний баштовим 90-мм знаряддям і 7,62-мм кулеметом. Може стріляти шрапнеллю для ураження піхоти. Пізніше поліпшується в потужніший танк «Грізлі» (якщо лідер — сержант Форже).
 • «Слон» — самохідна казарма, озброєна легкими турелями. Доступний тільки якщо лідер — капітан Каттер.
 • «Гремлін» — бойова машина підтримки, озброєна випромінювачем ЕМІ, тимчасово відключає ворожу техніку. Доступний тільки якщо лідер — професор Андерс.
 • Плазмовий «Носоріг» — експериментальний вид бронетехніки, заснований на шасі «Скорпіона», хоча є САУ. Стріляє потужним плазмовим зарядом. Може збільшити дальність пострілів за рахунок мобільності. З'являється лише в деяких завданнях кампанії.

Авіація[ред.ред. код]

 • «Гриф» — найпотужніша повітряна бойова машина в арсеналі ККОН. По-суті, це літаючий штурмової танк, озброєний до зубів: два спарених важких кулемета і ракетні пускові установки.
 • VTOL-14 «Шершень» — легкий винищувач ККОН зі здатністю вертикального зльоту і посадки. Призначений для оборони від ворожої авіації, а також штурму ворожих позицій. Озброєний двома важкими кулеметами і ракетницями. Пізніше поліпшується в потужнішого «Яструба», збройного лазерами (якщо лідер — професор Андерс).

Ковенант[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

 • Піхотинець — нижчий член ієрархії ковенанти. Сильний лише в групі піхотинців. Завжди в супроводі еліта (еліт вмирає останнім). Озброєний або плазмовим пістолетом або голечник. Може бути озброєний протитанковим паливними знаряддям і плазмовими гранатами. Також в загін може бути доданий диякон для підвищення бойового духу.
 • Піхотинець-камікадзе — піхотинець, озброєний плазмовим пістолетом. Воює в групі без еліта. У режимі камікадзе біжить на ворога і підриває свій балон з метаном. Доступний тільки якщо лідер — Арбітр.
 • Шакал — розвідник або снайпер ковенанти. Оперує в парі. У бою, використовує енергетичний щит і далекобійні променеве рушницю.
 • Еліт-гвардієць — член однієї з вищих каст ковенанти. Озброєний енергетичним мечем. Його броня може бути поліпшена генератором невидимості і енергощітом. Доступний тільки якщо лідер — Пророк жалю.
 • Мисливець — колонія розумних хробаків у броньовому скафандрі. Оперує в парі. Є протитанковою зброєю ковенанти. Озброєний вбудованим паливним знаряддям і масивним щитом.
 • Брут — штурмовий піхотинець, озброєний кулеметом. Може бути обладнаний реактивним ранцем. Доступний тільки якщо лідер — вождь Брут.

Бронетехніка[ред.ред. код]

 • «Сарана» — далекобійне променеве знаряддя на чотириногому шассі. Спеціально призначений для знищення ворожих будівель. Досить повільна машина. Може бути обладнане енергощітом.
 • Тип-32 «Привид» — ширяюча одномісна розвідувальна машина, що віддалено нагадує моторолер. Має досить тонку броню, але озброєний двома плазмовими знаряддями, смертоносними для ворожої піхоти. Може також тимчасово прискорюватися для ухилення від ворожого вогню й збивання піхоти.
 • Байк Ковенант — швидкий одноколісний мотоцикл, здатний тиснути піхоту. Може бути обладнаний 35-мм кулеметами. Доступний тільки якщо лідер — вождь Брут.
 • Тип-25 «Привид» — основна бойова машина Ковенант, що використовує технологію антигравітації. Хоча озброєний плазмової гаубицею, здатною розплавити будь-яку броню, «Рейф» є швидше танком ніж САУ. Також озброєний протипіхотними плазмовими знаряддями. Може також починати пожежі на будь-якій поверхні.
 • «Скарабей» — найстрашніше планетарне знаряддя ковенанти. Всіма системами цієї гігантської машини управляє колонія лекголо, включаючи надпотужний лазер і зенітні плазмові гармати.

Авіація[ред.ред. код]

 • Інженер — член раси штучно створеної Предтечами для ремонту будь-яких пристроїв. Літає допомогою бульбашок, наповнених газом. Ремонтує всі пристрої ковенанти і лікує піхоту. Беззбройний.
 • Тип-26 «баньши» — одномісний штурмовик Ковенант, призначений для знищення ворожих наземних і повітряних цілей. Крім стандартного озброєння (два плазмових знаряддя і одне паливне знаряддя), також обладнаний прискорювачами, що дозволяють «Беньші» тимчасово збільшувати швидкість. Якщо збитий, намагається впасти на ворога в стилі камікадзе.
 • «Вампір» — протиповітряна літаюча машина ковенанти. Знищує ворожу авіацію з допомогою важкої голкової Туррела. Також може бути обладнаний пристроєм «висмоктують» енергію у ворожих машин, змушуючи їх падати на землю. Стазісная бомба «Вампіра» також може тимчасово знешкодити ворожу піхоту і бронетехніку, дозволяючи іншим військам знищити ворога без перешкод.
 • «Дух» — невеликий човник перевозить піхоту.
 • «Фантом» — удосконалена модель духу.

Флуд[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

Заражені десантники-стандартні війська, озброєні великими кігтями і гвинтівкою. Інфекціонід-істоти, що розносять заразних істот. Пересуваються маленькими кроками.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Мабуть, в битві за Харвест не беруть участь трутні, хоча книга «Halo: контакт на Харвест» стверджує що трутні вже тоді були членами ковенанти.
 • «Halo Wars» — перша гра серії, в якій не бере участь Майстер Чіф. Друга — «Halo 3: ODST».
 • Це також перша гра в якій з'являються інженери. Модель інженера була вбудована в першу гру, але була вирізана перед випуском з-за браку часу.
 • Спартанці в грі обладнані енергощитами, хоча п'ята модель броні МЬЕЛНІРР (перша модель обладнана щитами) була створена тільки в 2552у, через 20 років після подій гри.

Посилання[ред.ред. код]