Haswell

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Haswellкодова назва мікроархітектури процесорів, яка розробляється Intel, і планується як наступниця Ivy Bridge. Розробляється, як і Ivy Bridge, на 22 нм технології.

На сьогодні Intel завершила розробку мікроархітектури Haswell. Реліз очікується у квітні 2013 року. Перші процесори на цій архітектурі очікуються у 2-ому кварталі 2013 року.[1]

Продуктивність[ред.ред. код]

У порівнянні з Ivy Bridge очікується

  • Принаймні 10% приросту продуктивності CPU.[2]
  • Удвічі потужніша інтегрована GPU.

Особливості архітектури[ред.ред. код]

В чипі буде реалізована можливість одночасної роботи з чотирма операндами, що дозволяє за одну інструкцію здійснювати відразу дві операції множення і складання або віднімання. Також Haswell може бути устаткованим кешем 4 рівня, який буде використовуватися вбудованим графічним ядром для нівелювання впливу низької пропускної здатності системної пам’яті.[6] З появою Haswell корпорація Intel планує розділити свій асортимент на дві групи:

  1. Настільні і мобільні версії;
  2. Спеціальні версії для ультрабуків.

Настільні версії процесорів будуть випускатися з двома або чотирма процесорними ядрами з TDP 35, 45, 65 або 95 ват, двоканальним контролером пам'яті DDR3 / DDR3L, а також з інтегрованими графічними ядрами GT2 і GT1.

Мобільні версії будуть також доступні в дво-або чотириядерних конфігураціях, але комплектуватися з більш потужним графічним ядром GT3 і контролером пам'яті підтримуючим лише DDR3L DDR3L DIMM.[7]. Згідно з принципом тік-так зменшення техпроцесу до 14 нм очікується через рік після релізу чіпу. Архітектура буде називатися Broadwell ]][8][9][10].

Посилання[ред.ред. код]