Hedera hibernica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плющ Ірландський
Hedera hibernica berries 1.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Айстериди (Asterids)
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Аралієві (Araliaceae)
Рід: Плющ (Hedera)
Вид: Hedera hebernica
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Hedera hebernica

Плющ Ірландський (лат.Hedera hebernica[1]) — є одним з видів плюща роду Hedera.Який є рідний для атлантичного узбережжя Європи.Його загальні імена Атлантичний або Ірландський плющ.

Опис[ред.ред. код]

Це вічнозелена рослина, що росте до 20-30 метрів, на відвовідних поверхнях (дерева, скелі, стіни), а також зростає як грунтопокривна, де немає вертикальних поверхонь.Вона піднімається за допоиогою повітряних корінців, які чіпляються до підкладки.Рідна для Атлантичного регіону.

Гладке темно-зелене листя з прожилками на пагонах пурпурного відтінку можуть виростати до 10см у дорослих кущів. У молодих вони мають розмір в середньому до чотирьох сантиметрів. Пагони погано гнуться, і рослина росте вгору. Схильності до розгалуження не проявляє. Прищіпку теж може ігнорувати і не гілкуватися. В цілому непримхливе. Добре переносить жару.

Форма листа нагадує щит чи серце. Особливістю сорту є перекриття сторонами листа близько черешка. Права і ліва черешкові частки немов накладаються один на одного.

Поширення[ред.ред. код]

Плющ Ірландський зростає, і може опинитись в диких місцях, за межами своєї первинної площі, вздовж атлантичного узбережжя Португалії, Іспанії, Франції, Британських островів, Німеччини, скандинавських країн, і узбережжі Балтійського моря.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]