Hipgnosis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hipgnosis
Дата створення / заснування 1968[1]
Офіційна назва англ. Hipgnosis
Країна  Велика Британія[1]
Країна походження  Велика Британія[1]
Час/дата припинення існування 1983
Роботи в колекції Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк)[2]
Статус авторського права як автора роботи захищено авторським правомd
Офіційний сайт

Hipgnosis — студія дизайну, яка була заснована британським фотографом, дизайнером, та кінематографістом Стормом Торґерсоном у 1968 році.

Студія спеціалізуваласяч на розробці обкладинок альбомів рок — музикантів та груп. Клієнтами Hipgnosis були такі гурти як Pink Floyd, Wishbone Ash, UFO, 10cc, Bad Company, Led Zeppelin, The Alan Parsons Project и Genesis. До складу Hipgnosis входили Сторм Торгерсон, Ендрю Павелл та пізніше Пітер Крістоферсон. У 1983 студія перестала існувати.

У 1968 році Сторм Торґерсон та Ендрю Павелл тісно товаришували з групою Pink Floyd. Після випуску альбома A Saucerful of Secrets, Pink Floyd стали другим після Beatles гуртом, якому EMI дозволило власноруч підшукувати дизайнерів для оформлення обкладинок для своїх альбомів. Робота була доручена Строму Торгенсону та його приятелю Ендрю Павеллу з проханням «зробити щось космічно-психодилічне».

Торгінсон та компанія були авторами обкладинок багатьох дисків Pink Floyd. Також до них почали поступати замовлення безпосередньо від компанії EMI, розробляти дизайн обкладинок для таких гуртів як Free, Toe Fat і The Gods. Вони назвали себе Hipgnosis, скориставшись словом, яке на дверях їхньої квартири надряпав якийсь, не позбавлений дотепності, хлопець. Слово їм сподобалося не лише через співзвучність із «hypnosis» (укр. гіпноз), а швидше через незвичайне поєднання слова «hip» (укр. новий, модний) із гнозісом, що позначає особливі духовні пізнання.

Слава прийшла до Hipgnosis у 1973 році, коли вони розробили обкладинку для альбому The Dark Side of the Moon гурту Pink Floyd, яких зайчав найвищі сходинки європейських та американських хіт-парадів. Hipgnosis продемонстрували гурту сім різних варіанти обкладинки. Сторм Торгенсон згадує, що його надихнула ідея Річарда Райта, учасника Pink Floyd, зобразити щось «просте, клінічне і визначене», яке має в той же час відношення до світових шоу Pink Floyd. Таким чином народилося зображення схоже на піраміду призми, яке трансформує тонкий промінь світла в спектр. Обкладинка була визнана однією з найкращих за весь час існування музичної індустрії (у 2003 році музичним телеканалом Vh1 в списку найбільших обкладинок всіх часів вона була поставлена на четверте місце). З тих пір група здобула славу, поступали замовлення від таких музикантів як Led Zeppelin, Genesis, UFO, Black Sabbath, Пітер Гебрієл і Пол Маккартні. Також ними була розроблена обкладинка для книги «Автостопом по галактиці» англійського письменника-фантаста Дугласа Адамса.

У 1974 році до команди як асистент приєднався Пітер Крістоферсон і пізніше став повноправним партнером. В ті роки студія приймала на роботу багато художників, фотографів і інших співробітників — найвідоміші з них Джордж Харді, Річард Еванс, Колін Елджі і Річард Меннінг. Досить примітною обставиною є той факт, що Hipgnosis ніколи не вимагали за роботи над оформленням альбомів якісь конкретні суми, залишаючи замовникам право платити залежно від того, наскільки музикантам сподобався підсумковий дизайн. Як згодом скаже Сторм Торгерсон, подібна політика була недоречною і приводила лише до зайвих проблем.

У 1983 році студія припинила своє існування, проте Сторм Торгенсом продовжив роботу окремо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Museum of Modern Art online collection
  2. http://www.moma.org/collection/works/185430