IEEE 802.3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

IEEE 802.3 — стандарти IEEE, які відносяться до функціонування мереж. Сімейство цих протоколів також називається Ethernet

Стандарти IEEE 802.3[ред.ред. код]

Номер стандарту Дата прийняття Опис
Experimental
Ethernet
1972 2.94 Мбіт/с (367 кБайт/с) через коаксіальну шину (кабель)
Ethernet II
(DIX v2.0)
1982 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) через тонкий коаксіальний кабель (англ. thinnet) — у фреймів з'являється поле типу (даних).
IEEE 802.3 1983 10BASE5 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) через товстий коаксіальний кабель (аналогічний Ethernet II, за винятком заміни поля типу на полі «розмір» та додаванням LLC заголовка IEEE 802.2, наступного за заголовком IEEE 802.3.
802.3a 1985 10BASE2 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) через тонкий коаксіальний кабель
802.3b 1985 10BROAD36
802.3c 1985 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) специфікації повторювача
802.3d 1987 FOIRL (англ. Fiber-Optic Inter-Repeater Link, волоконно-оптичні лінії між повторювачами)
802.3e 1987 1BASE5 або StarLAN
802.3i 1990 10BASE-T 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) через виту пару (третя категорія)
802.3j 1993 10BASE-F 10 Мбіт/с (1.25 МБайт/с) через оптичне волокно
802.3u 1995 100BASE-TX, 100BASE-T4, 100BASE-FX Fast Ethernet, 100 Мбіт/с (12.5 МБайт/с), автоузгодження швидкості (сумісність з IEEE 802.3i )
802.3x 1997 Підтримка повнодуплексного зв'язку; сумісність з DIX
802.3y 1998 100BASE-T2 100 Мбіт/с (12.5 МБайт/с) через низькоякісну виту пару
802.3z 1998 1000BASE-X GigabitEthernet через волоконно-оптичний кабель; 1 Гбіт/с (125 МБайт/с)
802.3-1998 1998 Версія, що включає в себе всі попередні стандарти з виправленими помилками.
802.3ab 1999 1000BASE-T GigabitEthernet по витій парі; 1 Гбіт/с (125 МБайт/с)
802.3ac 1998 Збільшення максимального розміру фрейму до 1522 байт (для підтримки інформації про VLAN стандарту IEEE 802.1Q та пріоритету стандарту IEEE 802.1p)
802.3ad 2000 Агрегація каналів
802.3-2002 2002 Версія, що включає в себе всі попередні стандарти з виправленими помилками
802.3ae 2003 10 Gigabit Ethernet 10 Гбіт/с (1,250 МБайт/с) Ethernet через оптичне волокно; 10GBASE-SR, 10GBASE-LR, 10GBASE-ER, 10GBASE-SW, 10GBASE-LW, 10GBASE-EW
802.3af 2003 PoE — електроживлення через Ethernet (Power over Ethernet)
802.3ah 2004 Ethernet in the First Mile («Перша миля»)
802.3ak 2004 10GBASE-CX4 10 Gbit/s (1,250 МБайт/с) Ethernet over twin-axial cable
802.3-2005 2005 Ревізія основного стандарту, що включає чотири попередніх зміни.
802.3an 2006 10GBASE-T 10 Gbit/s (1,250 МБайт/с) Ethernet по неекранованій крученій парі (UTP)
802.3ap 2007 Backplane Ethernet (1 and 10 Gbit/s (125 and 1,250 МБайт/с) для сполученої плати)
802.3aq 2006 10GBASE-LRM 10 Gbit/s (1,250 МБайт/с) Ethernet по багатомодовим оптичним волокнам
802.3ar On Hold Управління перевантаженням
802.3as 2006 Розширення формату кадрів
802.3at 2009 Живлення через Ethernet Можливість передавати на кінцеві пристрої живлення підвищеної потужності більш 24 Вт по Ethernet
802.3au 2006 Вимоги ізоляції для Живлення через Ethernet (802.3-2005/Cor 1)
802.3av Exp. 2009 10 Gbit/s EPON
802.3aw 2007 Fixed an equation in the publication of 10GBASE-T (released as 802.3-2005/Cor 2)
802.3ax Exp 2008 Move Link aggregation out of 802.3 to IEEE 802.1
802.3ay Exp 2008 Технічне обслуговування на базі стандарту
802.3ba Exp. 2009 Higher Speed Study Group. 40 Gbit/s over 1m backplane, 10m Cu cable assembly (4x25 Gbit or 10x10 Gbit lanes) and 100 m of MMF and 100 Gbit/s up to 10 m or Cu cable assembly, 100 m of MMF or 40 km of SMF respectively
Стандарт Дата прийняття Опис
802.3 10BASE5, («Товстий Ethernet»)
802.3a 10BASE2 («Тонкий Ethernet»)
802.3i 10BASE-T (кручена пара)
802.3j 10BASE-F (оптичне волокно)
802.3u 1995 Fast Ethernet
802.3z 1997 Gigabit Ethernet
802.3ab 1999 Gigabit Ethernet по мідному кабелю 5-ї категорії
802.3an 10GBaseT — 10 Gigabit Ethernet по мідному кабелю 6-й (7-й) категорії
802.3ad Агрегація каналів
802.3x Управління потоком в повнодуплексному режимі

Посилання[ред.ред. код]

Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.