IPython

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
IPython
IPython.pngСкріншот IPython
Автор(и) Fernando Perez
Стабільний випуск 2.0 (2 квітня 2014; 359 днів тому)
Операційна система Багатоплатформова
Тип інтерактивна оболонка (Shell)
Ліцензія Ліцензія BSD
Сайт ipython.org

IPython — інтерактивна оболонка мови програмування Python, яка поєднує можливості інтерактивної консолі Python і командної оболонки Unix, надає гнучкі засоби зневадження, редагування коду і візуалізації даних, інтроспекцію типів, додатковий shell синтаксис, підсвічування коду і помилок, tab-автодоповнення та іншу функціональність.

IPython активно використовується в науковому середовищі для розробки, обробки даних і інтерактивного виконання застосунків, пов'язаних з бібліотеками numpy, matplotlib, sympy і scipy.

Особливості[ред.ред. код]

IPython взаємодіє з Tkinter, GTK, Qt і WX (на відміну від стандартної оболонки Python, яка взаємодіє тільки з Tkinter). IPython може інтерактивно керувати паралельними кластерами використовуючи асинхронні статуси зворотних викликів та / або інтерфейс MPI. IPython може використовуватися, як заміна стандартної командної оболонки операційної системи, особливо на платформі Windows, можливості якої значно обмежені. За замовчуванням, IPython нагадує роботу shell-оболонок UNIX-подібних систем, але той факт, що робота відбувається в оточенні Python, дозволяє досягнути більшої кастомізації і гнучкості у виконанні коду.

Наука[ред.ред. код]

Входить до складу SciPy (англ.), відкритої бібліотеки Python, що активно використовується науковим товариством, для проведення різного роду наукових розрахунків .IPython представлений на тематичній секції кількох наукових конференцій[1] Часто представлений як супутній інструмент бібліотеки Matplotlib (англ.), яка використовується в наукових та інженерних задачах.[2]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]