Joli OS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Joli OS
Jolicloud screeshot.jpgЗнімок екрану
Розробник Jolicloud
Модель сирцевого коду Відкрите програмне забезпечення[1]
Останній стабільний випуск 1.2/ 9 березня 2011; 1270 днів тому
Спосіб оновлення Jolicloud Dashboard
Платформи, що підтримуються 32 бітні
Тип ядра ядро Linux
Ліцензія GPL
Веб-сайт jolicloud.com

Joli OS — операційна система для нетбуків, що розробляється компанією Jolicloud. До версії 1.2 і система називалася Jolicloud, але з цієї версії ім'я Jolicloud буде асоційоване з робочим оточенням, яке можна встановити у вигляді веб-застосунку в будь-якому браузері Chrome або Chromium. Самі розробники називають систему «Internet operating system»[2].

У рамках венчурного фінансування Jolicloud отримав $4.2 млн[3][4]. Перша стабільна версія була випущена в липні 2010, протягом цього місяця всі користувачі поступово отримали оновлення.

Огляд[ред.ред. код]

Стабільна версія була готова у липні 2010, для загального завантаження система була відкрита 3 серпня 2010.[5] Підтримуються різні моделі нетбуків, зокрема від Acer, Asus, Compaq, Dell, HP, Intel, Lenovo, MSI, Samsung.

В якості основи операційної системи використовується Ubuntu, але налаштована для нетбуків і інших комп'ютерів з обмеженим дисковим простором, пам'яттю і розміром дисплея.[6][7] Для інтеграції з веб-застосунками, спочатку використовувалася Mozilla Prism, але починаючи з 4 березня 2010 року використовується Google Chrome OS.

В якості системи контролю версій використовується Git, а також Trac для відслідковування помилок.

На відміну від попередньої версії Jolicloud 1.0 не підтримує режим робочого столу, а її основний інтерфейс заснований на технології HTML5, як в Google Chrome OS, але також є можливість збереження даних і роботи з ними на твердому диску комп'ютера, як у звичайній ОС, ця можливість кардинально відрізняє Jolicloud від Chrome OS. Також користувачі системи можуть встановлювати зі спеціальної бази і синхронізувати всі встановлені на різних комп'ютерах програми за допомогою свого облікового запису в Jolicloud.

Jolicloud 1.0 пропонує повну інтеграцію з понад 700 веб-сервісами (включаючи соціальні мережі, блог-платформи, файлові сховища і мультимедійні хостінги).

Jolicloud пропонує користувачам оболонку, побудовану навколо інтернет-браузера Chromium (на його основі компанія Google розвиває власний браузер Chrome). Ця оболонка покликана дати простий доступ до безлічі веб-сервісів, а також дозволить стежити за активністю контактів користувача на соціальних сервісах і блог-платформах.

Серед інших цікавих можливостей Jolicloud варто відзначити кілька зручних способів установки системи на комп'ютер користувача. Так, розробники передбачили власну утиліту, яка дозволить створити систему встановлення флешку з системою. Ця можливість зацікавить багатьох користувачів нетбуків (бо вони в більшості своїй не мають оптичного приводу). Також передбачена спеціальна програма Jolicloud Windows Installer, що дозволить провести встановлення системи прямо з-під Windows (у Ubuntu, популярного дистрибутива Linux, є аналогічна програма під назвою Wubi). У випадку, якщо користувач захоче видалити систему, він зможе зробити це прямо з меню управління встановленими програмами Windows.

Виноски[ред.ред. код]

  1. «Where can I get the source code of Jolicloud?». GetSatisfaction.com. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2011-01-16. 
  2. Jolicloud — The Jolicloud Manifesto
  3. Jolicloud Announces $4.2M Series A Round From Atomico Ventures and Mangrove Capital Partners. (Перевірено 10 липня 2009)
  4. Jolicloud Raises $4.2M From Atomico, Mangrove; Zennström Takes Board Seat — TechCrunch Europe (Перевірено 10 липня 2009)
  5. Welcoming All Our Users on Jolicloud 1.0
  6. «First look at Jolicloud’s social netbook operating system – Video». "Brad" (contributor). .liliputing.com. 2009. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-07-26. 
  7. «Netbook OS Jolicloud Prepares For Launch: Exclusive Screenshots To Whet Your Appetite». Robin Wauters. TechCrunch.com. 2009. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-07-26. 

Посилання[ред.ред. код]