KDE Plasma Workspaces

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
KDE Plasma Workspaces
Kdebeta2 plasma.pngPlasma в KDE4 beta 2
Розробник(и) Aaron Seigo — головний розробник і інші
Операційна система GNU/Linux, UNIX‐подібні
Тип Widget engine, desktop
Ліцензія GNU LGPL
Сайт www.plasma.kde.org

KDE Plasma Workspaces — термін, що застосовується для класифікації середовища робочого стола на основі KDE 4. Це декілька повністю переписаних технологій KDE, найпомітніший двигун віджетів, функціонуючий у більш уніфікованому та гнучкому середовищі. Його написано для заміни KDesktop, Kicker і SuperKaramba, для того, щоб надати розробникам єдиний API для написання віджетів і нових невеликих додатків, званих плазмоїдами.

Cross scripting framework використовуватиметься для написання віджетів на JavaScript, Ruby і Python, на додаток до основної мови — C++.

Plasma буде розділяти компоненти на «джерела інформації» (data engines) і ті, що відображатимуть віджети. Це зроблено для полегшення повторного використання коду і поділу логіки і графічного інтерфейсу з можливістю їх роздільного написання.

На додачу до власних віджетів, розробники Plasma додали підтримку віджетів Apple Dashboard і планують реалізувати підтримку віджетів Opera. За допомогою бібліотеки зворотної сумісності віджети, що використовувалися SuperKaramba в KDE 3.x також підтримуватимуться Plasma.

Майданчик тенет[ред.ред. код]