League of Legends

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
League of Legends

League of Legends.png

Розробник США Riot Games
Видавець США Riot Games
Чилі Tencent Holdings Ltd
Сингапур Garena
Дата випуску 27 жовтня 2009 року[1]
Версія 4.11[2] (01.07.2014)
Українська ні
Жанр Multiplayer online battle arena
Віковий
рейтинг
ESRB: T[3],
PEGI: 12[4]
Носій Завантаження[5]
Платформа PC (ОС Windows / Mac ОС)
Режим гри онлайн (тільки), мультиплеєр
Системні
вимоги
Мінімальні:
CPU: 2 ГГц
RAM: 1 ГБ (2 ГБ для Windows Vista і 7)
GPU: з 2.0 шейдерами та DirectX 8.1
HDD: 8 ГБ місця
Рекомендовані:
CPU: 3 ГГц
RAM: 2 ГБ (4 ГБ для Windows Vista і 7)
GPU: з 512 МБ VRAM та DirectX 9.0c
HDD: 12 ГБ місця[6]
Керування клавіатура, миша
Сайт http://leagueoflegends.com/

League of Legends (укр. Ліга Легенд, скорочено LoL) — комп'ютерна гра в жанрі MOBA (багатокористувацька онлайн бойова арена), створена командою розробників Riot Games для Microsoft Windows та Macintosh[5]. Гра була вперше анонсована 7 жовтня 2008 року[7] під назвою «League of Legends: Clash of Fates» (Ліга Легенд: Cутичка доль). З 10 квітня 2009 р. по 26 жовтня 2009 р. гра знаходилась у стадії закритого бета-тесту[8], а з 27 жовтня 2009 року була запущена і відкрита для загального доступу[1].

У жовтні 2012 року Riot Games у своєму прес-релізі оголосила, що League of Legends стала найпопулярнішою відеогрою в світі: у ній було зареєстровано 70 мільйонів гравців, з яких 32 мільйони були активними впродовж місяця, а 12 мільйонів — щоденно. Середній постійний онлайн гри становив 3 мільйони гравців[9].

Існує кілька офіційних серверів гри, які розподілені за територіальним принципом та відкритий сервер для тестування майбтніх оновлень[10]. Приватних серверів League of Legends немає. Глобально ігровий час поділений на сезони, які тривають близько року. По закінченні кожного сезону відбувається оновлення рейтингів гравців та проводиться світовий чемпіонат серед кращих професійних команд світу, які відбираються упродовж сезону. Перший світовий чемпіонат — Riot Season 1 Championship відбувся в червні 2011 року[11].

League of Legends є офіційною дисципліною World Cyber Games (2011—2013 р.)[12], Intel Extreme Masters (сезони VI—IX)[13], DreamHack (2011—2014 р.)[14] та багатьох інших кіберспортивних ліг та заходів.

У 2013 році США фактично прирівняло професійних гравців у League of Legends до професійних спортсменів, погодившись видавати їм так звані «візи атлетів» категорії P-1, які також отримують гравці NBA, NFL, NHL[15][16]. Подібне визнання вважається одним з переламних моментів у історії кіберспорту.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основи[ред.ред. код]

Ігровий епізод

League of Legends — динамічна змагальна командна гра, що поєднує у собі елементи рольової відеогри і стратегії в реальному часі. Дві команди могутніх чемпіонів, кожен з яких має унікальний вигляд та здібності, б'ються одна проти одної у різних ігрових режимах та на різних картах. Враховуючи постійні вдосконалення гри, введення нових чемпіонів, режимів і предметів, та враховуючи необмежений рівень вдосконалення навичок гравця, League of Legends неможливо «пройти» у розумінні відеоігор, а кожна нова партія виходить унікальною[17].

Ігрові режими League of Legends основані на сесійному (партійному) принципі. Щоб зіграти у певний формат гри, необхідно подати заявку і дочекатись автоматичного підбору гравців для наступної партії. Підбір здійснюється на основі рейтингу гравця у відповідному режимі. Пошук гри триває близько хвилини, сама ж ігрова сесія зазвичай триває не довше 60 хвилин, залежно від режиму.

З гравців (відповідно до термінології гри — прикликачів, англ. summoners) формуються дві команди. За винятком деяких режимів, перед початком гри гравець сам обирає свого чемпіона на наступну партію, роль, яку він гратиме у команді та може робити додаткові підлаштування під гру: обрати два додаткових навика (англ. Summoner's Spells), обрати набори додаткових ігрових параметрів для чемпіона — руни (англ. Runes), та дещо підкорегувати параметри (англ. Masteries)[18]. Кожна гра починається «з чистого аркуша», тобто усі гравці мають однаковий найменший початковий рівень та стартову кількість золота і знаходяться на своїй базі.

Мета будь-якого режиму — знищити ворожий нексус (Nexus), кристал, що знаходиться на базі команди. В цьому гравцям допомагають міньйони (англ. Minions, розм. кріпи) — NPC, що періодично групами виходять з бази і допомагають атакувати ворожу команду та їх будівлі. Під час гри гравці можуть заробляти досвід (англ. experience, розм. експа), який підвищує рівень чемпіона та відкриває цим самим можливість вдосконалювати навики персонажа, та золото (англ. gold, розм. голда), яке можна витратити на купівлю предметів, що покращують характеристики героя. Окрім команди суперника, перешкодою в більшості режимів виступають також башти — будівлі, розташовані на шляху до бази кожної з команд, і які необхідно руйнувати, просуваючись по якомусь із шляхів до нексусу, що вкрай важко зробити без допомоги власних міньйонів.

Кожен прикликач може контролювати лише свого одного чемпіона (за деякими винятками унікальних здібностей), але залежно від набору навиків героя, можуть взаємодіяти з персонажами інших гравців (лікувати, покращувати характеристики тощо)[19]. Чемпіон, який помирає, через деякий час оживає на стартовій платформі. Гравець не може покращувати будівлі на своїй базі, або керувати міньйонами, як у RTS. У грі такого типу запорукою перемоги окрім власних здібностей виступає командна гра (англ. teamplay) та взаємодія[20].

Режими[ред.ред. код]

Вид зверху на ігрові мапи

У League of Legends доступні різні режими гри, які поділяться на чотири категорії: «PvP», «Co-op vs. AI», «Custom», «Tutorial». Деякі з режимів стають доступними лише при дотриманні певних умов: рівня, або кількості придбаних чемпіонів. Інколи у гру тимчасово додаються нові розважальні режими.

PvP[ред.ред. код]

PvP (Players versus Players, гравці проти гравців) — основні й найпоширеніші режими гри. Включає в себе класичні режими: «5 на 5» та «3 на 3», «Dominion» та «ARAM».

5 на 5[ред.ред. код]
Елементи Прірви Прикликачів

Ігри формату «5 на 5» відбуваються на мапі під назвою Прірва Прикликачів (англ. Summoners Rift). Це настарша та найпопулярніша мапа, яка має форму квадрата, у двох протилежних вершинах якого знаходяться бази команд (у лівій нижній — синьої, у правій верхній — червоної)[21]. Бази сполучені трьома шляхами, назви яких відповідають їх розташуванню: верх (англ. top, розм. топ) проходить вздовж лівого та верхнього краю мапи, низ (англ. bot, розм. бот) проходить по нижньому та правому краю мапи, середина (англ. mid, розм. mid) — проходить напряму по діагоналі[22]. Також вздовж іншої діагоналі карти проходить річка, яка сполучає усі шляхи, а між лініями знаходиться ліс (англ. forest), із додатковими шляхами у ньому[23].

Вздовж кожної з лінії розташовано 6 башт (англ. tuuret, розм. туретка) — по три у кожної команди на своїй половині лінії. Крім цього, на базі кожної з команд знаходяться три інгібітори (англ. inhibitor, розм. інгіб) — споруди, для знищення кожної з яких супернику необхідно зруйнувати усі башти команди на відповідній лінії. При знищенні інгібітора команди, до міньйонів суперника, які періодично групами йдуть по цій лінії, додаються посилені суперміньйони (англ. super minions , розм. суперкріпи)[24]. Слід зазначити, що навіть зруйновані інгібітори відновлюються через певний час, тоді як башти — ні. Після відновлення інгібітора, нові суперміньйони перестають вироблятись. Ще дві башти розташовані «на останньому рубежі» — перед самим нексусом. Зруйнувати нексус і, відповідно, здобути перемогу, можна лише після зруйнування обох цих башт, які, в свої чергу можна атакувати лише коли щонайменше один з інгібіторів перебуває у знищеному стані[25].

У лісі знаходяться лісові кріпи, вбивство яких теж приносить золото і досвід, а деякі з них — ще й тимчасову прибавку до параметрів (англ. buff, розм. баф). Також у різних частинах річки знаходяться два унікальних монстри-боси: Дракон (англ. Dragon), вбивство якого приносить золото для кожного чемпіона команди[26], та Барон Нашор (англ. Baron Nashor), вбивство якого дає потужний тимчасовий баф для усіх членів команди[27].

Слід зазначити, що час відновлення вбитих лісових кріпів, монстрів-босів, інгібіторів є сталим, а контроль за ними є невід'ємною складової успішної гри.

Сторінка вибору чемпіона у 2009 році (бета-версія 0.27) та у 2014 (4.11)

Ігри у форматі «5 на 5» можна грати у наступних режимах:

 • Конструктор команди (англ. Team Builder) (нормальний) — гравець заздалегідь обирає собі чемпіона та роль, яку він хоче ним відігравати, а лише потім здійснюється підбір команди та суперників з урахованням цього. Можливо грати в одній команді із заздалегідь обраними друзями.
 • Сліпий вибір (нормальний) — по знаходженні гри, гравці одночасно обирають собі бажаних чемпіонів, не бачачи вибору суперника до початку гри. Режим дає змогу грати в одній команді із заздалегідь обраними друзями.
 • Порядковий вибір (нормальний) — по знаходженні гри, капітани почергово роблять бани (англ. ban) (блокування) небажаних чемпіонів, після чого гравці почергово обирають собі героїв. У даному форматі гравці бачать бани та вибір суперників, що дозволяє передбачити їх стратегію, та обрати чемпіонів, які вдаліше протистоятимуть команді ворогів. Можливо грати в одній команді із заздалегідь обраними друзями.
 • Порядковий вибір соло/дуо (ранговий) — режим аналогічний порядковому вибору (нормальному), але тут в залежності від результатів ігор гравці отримують та змінюють свій рейтинг. Для участі у цьому режимі гравець має досягти 30 рівня прикликача та володіти щонайменше 16-ма чемпіонами. Також у цьому режимі можливо брати участь в парі з одним товаришем.
 • Порядковий вибір командний (ранговий) — режим порядкового вибору та з рейтинговим принципом, але для заздалегідь сформованих команд із повним складом (5 гравців). Рейтинг для власних команд обчислюється окремо від рейтингу соло/дуо ігр.
Вигляд загального рейтингу гравців (зверху) та особистих досягнень (знизу)

Рейтинг гравців/команд відображається за принципом дивізіонів: існує 5 дивізіонів (бронзовий, срібний, золотий, платиновий, діамантовий), в кожному з яких знаходиться по 5 «рівнів» (від V до I), та претендентський дивізіон (найвищий):

Бронза Срібло Золото Платина Діамант Претенденти
V VI III II I V VI III II I V VI III II I V VI III II I V VI III II I

Щоб піднятись у рівні, гравець має заробити на ньому 100 очок та виграти певну кількість ігор для підвищення (наприклад, з срібла VI у срібло III). Заробивши 100 очок та вигравши ігри на підвищення, знаходячись на першому рівні дивізіона, гравець переміщується до п'ятого рівня вищого дивізіону (наприклад, з золота I у платину V). Так само можливо понижуватись у дивізіонах/рівнях при втраті очок. По закінченні сезону гравці, які досягли певного рейтингу (зазвичай, золотого), отримують певні нагороди, а всі набрані рейтинги оновлюються шляхом часткового чи повного скидання[28].

До введення з початку третього сезону дивізіонно-рангової системи, рейтинги у League of Legends вираховувались і відображались за системою Ело.

У третьому сезоні було неможливо понизитись у дивізіоні або рівні через негативні результати, лише через неактивність (28 днів і більше). Це призвело до втрати мотивації гравців до серйозної гри після досягнення певних результатів, внаслідок чого із початку четвертого сезону було впроваджене і пониження у рівнях/дивізіонах.[29].

Елементи Звивистої Пущі
3 на 3[ред.ред. код]

Ігри у класичному режимі «3 на 3» граються на мапі Звивиста Пуща (англ. Twisted Treeline). Спершу була додана у гру одразу після бета-тестування як така, що доступна лише у тренувальному режимі. За півроку стала доступною і для нормальних ігор[30], а у кінці 2012 року була перероблена[31].

Звивиста Пуща приблизно в два рази менша за Прірву Прикликачів і являє собою дві бази, кожна з яких має по два виходи, які прямо з'єднані двома лініями (верхньою і нижньою) із протилежними виходами бази суперника. На лінії розташовано по одній башті кожної з команд, ще по одній башті знаходиться біля виходу з бази, за кожною з яких розташований інгібітор команди. Між інгібіторами розташована одна остання башта, яка захищає нексус. Тут діють ті ж правила, що і на Прірві Прикликачів: інгібітор можливо зруйнувати, знищивши перед ним усі башти на лінії; після знищення інгібітора суперника команда отримує на цій лінії додаткових суперміньйонів; з часом інгібітор відновлюється. Метою так само є знищення ворожого нексусу[32].

Особливістю режиму є те, що чемпіони починають гру, маючи майже вдвічі більшу кількість золота і частково інші предмети, ніж у Прірві Прикликачів, а в лісі, який розташовується між лініями — окрім звичних лісових монстрів та ходів розміщуються два вівтарі, рівновіддалені від баз. Команди можуть захоплювати ці вівтарі одна в одної, простоявши на ньому певний час. Кожен із захоплених та утримуваних вівтарів дає команді додаткові бонуси. На мапі є епічний монстр-бос — Вілемо́ (англ. Vilemaw), який знаходиться у схованці над верхньою лінією, і дає тимчасовий бонус команді, що його вбила[33].

Ігри у форматі «3 на 3» можна грати у наступних режимах:

 • Сліпий вибір (нормальний) (англ. Normal — Blind Pick) — по знаходженні гри, гравці одночасно обирають собі бажаних чемпіонів, не бачачи вибору суперника до початку гри. Режим дає змогу грати в одній команді із заздалегідь обраними друзями.
 • Порядковий вибір командний (ранговий) (англ. Ranked Teams — Draft Pick) — режим порядкового вибору та з рейтинговим принципом, для заздалегідь сформованих команд із повним складом (3 гравці). Рейтинг цього режиму обчислюється окремо від рейтингів ігор форматів «5 на 5», але дивізіонна система розрахунку — така сама.

Індивідуальний (соло) рейтинговий режим у «3 на 3» відсутній.

Dominion[ред.ред. код]
Елементи Кристалічного Кар'єру

Dominion (укр. панування) — найнезвичніший ігровий режим з усіх, грається на мапі Кристалічний Кар'єр (англ. Crystal Scar). Вперше гравці мали змогу спробувати цей режим на GamesCom у Європі (17-21 серпня 2011 р.) та PAX Prime у Північній Америці (26-28 серпня 2011 р.). Нетривалі відкриті ігрові бета-тести відбулись 21-го та 23-го вересня, а з 26 вересня 2011 року режим став загальнодоступним.

Dominion є одним з найшвидших режимів: зазвичай матчі у ньому тривають не більше 20 хвилин. Проходить у класичному для багатьох онлайн ігор форматі «захопи і тримай». Дві команди, з п'яти гравців кожна, змагаються у якнайшвидшому зруйнуванні нексуса суперника, шляхом відбирання у нього очок життя. Ці очки життя зменшуються шляхом контролю п'яти ключових точок: чим більше точок команда контролює, тим більше одиниць життя втрачає нексус суперника кожні кілька секунд. Також, при вбивстві ворожого чемпіона, нексус суперника втрачає два очки життя. Нексус команди, яка володіє відносною більшістю точок, не втрачає життя. Ключові точки можуть перебувати у нейтральному, або захопленому стані. Для захоплення, або нейтралізації точки чемпіону необхідно певний час взаємодіяти із нею, знаходячись поруч.

Сам же Кристалічний Кар'єр має круглу форму, по його периметру проходить головна лінія, на якій рівновіддалено знаходяться п'ять ключових точок. Також, за кожною з ключових точок є близько розташовані обхідні лінії, з яких виходять неконтрольовані кріпи, які теж певною мірою можуть допомагати захоплювати, або захищати ключові точки. Бази кожної з команд мають по два виходи на лінію та розташовані симетрично. У внутрішній частині мапи знаходиться ліс із скрізними шляхами, у якому, на відміну від інших режимів, немає лісових кріпів, проте розташовані об'єкти, які тимчасово покращують параметри чемпіонів при проходженні крізь них.

У Dominion особисті результати формуються не у вигляді стандартного рахунку «вбив/помер/допоміг», а відображаються сумою зароблених очок за виконання певних активних дій, як-то: нейтралізація/захоплення точки, вбивство при захисті точки, допомога при захопленні, переривання взаємодії суперника з точкою тощо. Також у цьому режимі гравці починають гру, маючи третій рівень чемпіона, приблизно втричі більшу кількість золота, підвищеною швидкістю регенерації і кількістю золота та деякими іншими змінами.

Ігри у Dominion доступні у форматі сліпого та порядкового вибору (нормальні), за аналогічним до інших режимів порядком. Рангові ігри для цього режиму відсутні, хоча один з розробників ще під час другого сезону заявляв про наміри їх введення.

Вид згори на Виючу Безодню
ARAM[ред.ред. код]

ARAM — All Random All Mid (укр. всі випадково, всі по центру) — режим, що виокремився з розважального формату гри, який раніше проводився у Прірві Прикликачів через створення власних ігор. Відбувається на мапі Виюча Безодня (англ. Howling Abyss), яка має вигляд прямого мосту і являє собою одну класичну ігрову лінію. Кожна команда має дві башти, що захищають нексус, інгібітор та дві башти вздовж лінії. Інших шляхів, лісу та епічних монстрів немає, проте вздовж лінії розташовані «аптечки», які періодично відновлюються після використання. ARAM був доданий у гру 30 квітня 2013 року під час ігрового івенту про сюжетну лінію Фрельйорду (патч 3.6)[34][35].

Мета режиму така сама, як і у класичному «5 на 5» — зруйнувати нексус суперника, у чому так само допомагають міньйони. Особливістю є те, що перед початком гри кожен з десяти гравців (5 на 5) обирає чемпіона не сам, а отримує його випадково серед наявних у нього. Також гра починається з більшою кількістю стартового золота у чемпіонів і третім їх рівнем. На мапі також діють модифікатори показників регенерації, золота, дещо змінені набори предметів тощо. На відміну від інших режимів, гравець не може використати здібність телепортації на стартову платформу, крім того, перебування на ній пришвидшено не відновлює показники здоров'я, а придбувати предмети можливо лише після смерті чемпіона[36].

Гра у ARAM можлива у нерейтинговому (нормальному) режимі гри з можливим запрошенням друзів у свою команду[37].

Co-op vs. AI[ред.ред. код]

Co-op vs. AI — cooperative versus artificial intellegence (укр. кооператив проти штучного інтелекту) — категорія, що містить PvP-режими у форматі «5 на 5», «3 на 3» та Dominion, за тією відмінністю, що у цьому форматі гравці з одного боку змагаються проти ботів (bots) — чемпіонів, керованих штучним інтелектом заданого рівня складності, з іншого. Зазвичай цей режим використовується для тренувань та набрання досвіду новими гравцями. Існує 56 чемпіонів, які можуть бути керовані ШІ. Категорія ігор з ботами була додана у гру 10 березня 2011 року (12 чемпіонів для ШІ та відсутність підтримки Dominion). 1 лютого 2012 року режим отримав збільшення кількості доступних чемпіонів для ботів до 40 та підтримку Dominion[38]. 16 квітня 2014 року в патчі 4.5 боти отримали суттєві вдосконалення штучного інтелекту[39][40].

Custom[ред.ред. код]

Custom (укр. власна гра) — розділ, який містить інструмент для створення власних ігор з нестандартними параметрами: розміром команд, мапою, форматом обрання чемпіонів. Зазвичай використовується для створення ігор проти конкретних гравців-суперників, оскільки через автоматизовану систему пошуку ігор у інших режимах можливо обирати лише граців для своєї команди. Також категорія містить інструмент для приєднання до офіційних турнірів через ключ доступу. До створених власних ігор можливо приєднуватись, вручну обравши їх зі списку наявних, на відміну від автоматизованої системи для інших форматів. Часто використовується для створення неофіційних розважальних режимів, таких як: перегони по мапі[41], захист «королеви»[42], схованки та інші[43].

Tutorial[ред.ред. код]

Tutorial (укр. наставництво) — розділ, що поєднує ігрові навчальні режими різного рівня складності для нових гравців[44].

 • Початковий рівень наставництва відбувається на мапі Виюча Безодня і вчить гравця основам, таким як: управління ігровим процесом, небезпечність башт без власних кріпів, використання навиків чемпіонів та заклинань прикликача. На цьому рівні неможливо померти.
 • Бойове тренування пояснює гравцю більш практичні аспекти гри шляхом послідовної постановки завдань (квестів) для виконання: від купівлі предметів до зачистки таборів лісових кріпів. Відбувається у Прірві Прикликачів. Гравець може обрати одного з трьох чемпіонів і в процесі навчання отримує знання щодо: уважності за мапою, добивання кріпів, ультимативних та пасивних здібностей, лісу, особливостей ліній та ін.

Інші режими[ред.ред. код]

 • Magma Chamber (укр. Магмовий Зал) — Поле Правосуддя для гри «1 на 1» та «2 на 2», яке спершу було офіційно анонсоване як окрема мапа[45], але пізніше перероблене у Dominion і скасоване[46]. Мапа використовувалась під час розважального турніру на All-Star 2013 у Шанхаї. Використана на турнірі мапа нагадувала Виючу Безодню у іншому оздобленні, ігри на якій тривають до виконання стороною першою двох з трьох умов для перемоги: вбити 100 кріпів, знести башту, зробити Першу Кров (1 на 1) або 2 вбивства (2 на 2). Оригінальний Магмовий Зал мав бути схожим за структурою на Кристалічний Кар'єр, і планувався як найбільша за розміром ігрова мапою з різноманітними лісовими монстрами, що дають бафи, ля площадками для телепортації та іншими відмінностями[47].
 • Showdown Snowdown (укр. Снігова Сутичка) — ігровий режим, який тимчасово був доступний під час івенту до зимових свят кінця 2013 — початку 2014 Проходив на мапі Виючої Безодні з умовами турнірної варіації Магмового Залу — «1 на 1» або «2 на 2», для перемоги першим виконати дві з трьох умов (див. вище)[48]. На All-Star 2014 у Парижі у цьому режимі проходили ігри розважальної частини турніру серед професійних гравців.
 • URF — Ultra Rapid Fire (укр. Надшвидкий вогонь) — був тимчасово доданий до дня сміху у 2014 року (з 1 по 13 квітня ) для ігр у форматі нормального режиму «5 на 5» та гри проти ШІ у Прірві Прикликачів[49]. Спершу жартома був анонсований як «майбутнє ЛоЛу»[50]. Відрізнявся від звичної гри значно зменшеним часом відновлення навиків, необмеженою маною для чемпіонів, збільшеною швидкістю руху, підвищеним коефіціентом отримуваного золота та деякими іншими змінами[51]. Як наслідок — ігри у цій модификації виходили надшвидкі та веселі. Варто зазначити, що незабаром деякі чемпіони були відключені для цього режиму через їх надмірну силу із заданими умовами[52].
 • Hexakill (укр. Шестивбивство, Гексакілл) — режим, що був доступний з 20 лютого по 2 березня 2014 року[53]. Абсолютно ідентичний класичному режиму Прірви Прикликачів, за тією різницею, що кожна з команд складалась із 6 гравців, а не з 5. Назва відповідає максимально можливій кількості вбивств одним гравцем у неперервній сутичці (в класичному режимі — це пентакілл)[54].
 • One for All (укр. Один для всіх) — модифікація, яка була доступна з 22 листопада по 2 грудня 2013 року для усіх мап[55]. Суть її полягала в тому, що усі гравці команди грали однаковим чемпіоном, який обирався голосуванням перед початком гри, а у випадку рівності голосів — випадково[56]. З 29 травня по 8 червня модифікація була повторно активована лише для Виючої Безодні, але тепер за певного чемпіона грали не лише гравці своєї команди, але і суперники[57].
 • Doom Bots of Doom (укр. Приреченість смертоносними ботами) — страхітливий рівень складності гри проти ботів, доступний з 17 по 27 липня 2014 року [58]. Полягає у «мутації» чемпіонів-ботів, що дає їм надміру посилені навики: збільшенням зони дії здібностей (наприклад, втричі більший Тібберс чемпіона Енні) та їх кількості (наприклад, 12 променів ультимативного навику Лакс замість одного) отриманням додаткових навиків (наприклад, отримання Морганою пасивної здібності Пантеона) від інших чемпіонів і т.д. Також на мапі інколи випадково з'являються об'єкти, що ускладнюють гру (сповільнюють, лякають тощо)[59].

Прикликачі[ред.ред. код]

Кожен гравець (у грі іменуються прикликачами) має власний профіль з обраним нікнеймом, рівнем, рейтингом налаштуваннями та статистикою. Максимальний ігровий рівень — 30. Після 30-го рівня стають доступними рейтингові ігри і прикликачі диверсифікуються за рейтингом[60].

IP / RP[ред.ред. код]

За зіграні матчі гравці отримують IP (Influence Points, Шаблон:Lang-uа, розм. ІП, мечики) — валюта, яку можливо заробити лише ігровим шляхом. За IP можна придбувати нових чемпіонів, руни та іконки[61]. Конвертувавши у гру реальні гроші, гравець отримує валюту, яка не заробляється ігровим шляхом — RP (Riot Points, Шаблон:Lang-uа, розм. РП, кулачки)[62].

За RP можна придбувати чемпіонів, вигляди для них, пришвидшувачі отримання рівня, збільшувачі кількості отримуваних IP (самі IP придбати неможливо), іконки та трансфери на сервери інших регіонів. Руни купуються лише за IP, вигляди чемпіонів — лише за RP. 1780 RP коштують близько $10, в залежності від сервера. За цю суму RP можна купити двох чемпіонів (без розпродажів), свартість яких у IP складала б 9600 IP, а для заробляння цієї суми знадобилось би близько 90 ігор.

Руни[ред.ред. код]

Руни (англ. runes) — набори вдосконалень, які прикликач збирає та комбінує для своїх чемпіонів перед початком гри. Руни купуються у ігровому магазині виключно за IP. Кожна руна дає невелике посилення певної характеристики чемпіона. Гравець може комбінувати руни у різні набори, що називаються сторінками рун, а перед початком гри обрати необхідну сторінку, що найбільш пасуватиме до певного чемпіона та ігрової ситуації.

З метою упорядкування, руни поділяються на:

 • мітки (англ. marks) — червоного кольору, переважно атакуючі;
 • печатки (англ. seals) — жовтого кольору, переважно захисні;
 • символи (англ. glyphs) — блакитного кольору, переважно магічні;
 • квінтесенції (англ. quintessences) — більші за розміром, переважно допоміжні.

На кожній сторінці можливо встановити не більше 30 рун всього: по 9 міток, печаток, символів та 3 квінтесенції. Гравці отримують по 1 ячейці для рун на сторінках за кожен отриманий ігровий рівень, отже повністю відкривають їх усі на 30-му рівні. Кожен гравець одразу має дві сторінки рун і може купувати нові сторінки для створення більшої кількості комбінацій (як за IP так і за RP). Максимальна кільксть сторінок — 20[63].

Сюжет[ред.ред. код]

League of Legends (укр. Ліга Легенд) — організація, створена з метою врегулювання політичних конфліктів у Валорані (англ. Valoran).
Рунтерра (англ. Runeterra) — світ, у якому існує континент Валоран та знаходяться усі чемпіони Ліги.

Рунічні війни[ред.ред. код]

Лише 20 років тому Рунтерра була на межі катастрофи. Від самого початку історії люди збирались у племена і воювали між собою. Незалежно від часу, головною зброєю у цих війнах виступала магія. Цілі армії посилювались, або знищувались за допомогою магічних здібностей та сили рун. Чемпіони використовували магічні предмети та обладунки щоб вести за собою армії та підтримувати їх силу. Прикликачі — зазвичай, фактичні лідери політичних сил Валорана, — спрямовували руйнівні обсяги магічної сили на ворогів та їх власність, не задумуючись про наслідки. Володіючи такою магічною силою, прикликачі не бачили змісту шукати менш нищівні форми та способи ведення воєн.

Але останні двісті років почали проявлятись наслідки від надмірного використання магії. Останні дві Рунічні війни (англ. Rune Wars) незворотно змінили геофізичний стан Валорана, не допомогли і спроби виправити це магією. Жорстокі землетруси та жахливі магічні бурі зробили життя на континенті вкрай небезпечним: тепер головною загрозою для його мешканців стали не війни, а сили природи. Зрештою, вони переконались, що наступна Рунічна війна призведе до загибелі цього світу.

[64]

Ліга Легенд[ред.ред. код]

Враховуючи зростання політичної та геофізичної нестабільності, головні маги і прикликачі Валорана дійшли висновку, що конфлікти мають вирішуватись у контрольований та систематизований спосіб. З цією метою вони створили Лігу Легенд, яка була покликана організувати та впорядкувати шляхи вирішення політичних суперечок. Ліга Легенд знаходиться у Інституті війни (англ. Institute of War) і наділена правом контролювати виконання взятих сторонами зобов'язань та визначати результати суперечок.

Ліга Легенд вирішувала усі політичні конфлікти за допомогою контрольованих битв на спеціально створених у Валорані аренах. Кожен з прикликачів, що представляють різні політичні сили, контролюють по одному чемпіону. Чемпіони, яким допомагають некеровані міньйони, змагаються за досягнення поставленої мети, залежно від типу арени. Майже завжди подібною метою виступає знищення ворожого нексусу. Арени також мають назву Полів Правосуддя (англ. Fields of Justice).

Лігу очолюють троє могутніх прикликачів, відомих як Вища Рада Рівності (англ. High Council of Equity). Двоє з них знаходились на цих посадах від моменту заснування Ліги, а третій, вищий радник Хейван Реліваш, посів місце таємничо зниклого попереднього радника — Реджинальда Ашрама. Наразі, після скандальної ситуації за участі Хейван Реліваша, його було усунуто з посади, ув'язнено і замінено на Вессарію Кольміньє. Рада Рівності займається на лише керівництвом Лігою Легенд, а й виступає у якості вищого суду Валорану з вирішення політичних питань.

До структури Ліги Легенд належить багато внутрішніх організацій із власними цілями. Також кожен з полісів делегує власних емісарів — дипломатів, що представляють їх інтереси.

Сторони[ред.ред. код]

Мапа Валорану

Ліга Легенд визнає належними до неї полісами поселення Валорану, які можуть суттєво впливати на ситуації у світі. Ці міста-держави наділяються значними правами та можливостями у Лізі Легенд, такими як додаткове місце у Асамблеї Ліги та право голосу емісарів у вирішенні певних питань. Вони також можуть звертатись до Ліги Легенд та Вищої Ради Рівності як до судового органу. Кожне поселення може подати заявку на членство у Лізі та отримати статус полісу. Для цього кандидатам необхідно мати відповідні вимогам розміри та кількість населення, визначену державну владу та структуру тощо.

На даний час Ліга Легенд визнає вісім полісів:

 • Бандл Сіті (англ. Bandle City) — поліс йордлів на південному сході континенту;
 • Більджуотер (англ. Bilgewater) — поліс-порт на острові Блакитного Полум'я;
 • Демасія (англ. Demacia) — поліс на заході, сторона найпринциповішої ворожнечі у Лізі — з Ноксусом;
 • Ноксус (англ. Noxus) — поліс на сході, головний противник Демасії;
 • Фрейльйорд (англ. Freljord) — поліс у мерзлоті на півночі Валорану;
 • Іонія (англ. Ionia) — древній поліс-острів із чаруюючою природою;
 • Пілтовер (англ. Piltover) — «місто прогресу», технологічний поліс на північному сході;
 • Зон (англ. Zaun) — забруднене та занедбане місто на північному сході континенту.

Чемпіони[ред.ред. код]

Ім'я Ім'я (англ.) Дата релізу[65][66] Титул Роль
Алістар Alistar 02009-02-21 21 лютого 2009 Мінотавр підтримка
Енні Annie 02009-02-21 21 лютого 2009 Темне дитя маг / підтримка
Еш Ashe 02009-02-21 21 лютого 2009 Крижана лучниця стрілець
Фіддлстікс Fiddlesticks 02009-02-21 21 лютого 2009 Провісник долі маг / підтримка
Джакс Jax 02009-02-21 21 лютого 2009 Гросмейстер зброї боєць / вбивця
Кейл Kayle 02009-02-21 21 лютого 2009 Суддя боєць / маг
Майстер Йі Master Yi 02009-02-21 21 лютого 2009 Мечник вуджу вбивця / боєць
Морґана Morgana 02009-02-21 21 лютого 2009 Павший янгол маг / підтримка
Нуну Nunu 02009-02-21 21 лютого 2009 Наїзник йеті підтримка / боєць
Райз Ryze 02009-02-21 21 лютого 2009 Маг-пройдисвіт маг / боєць
Сіон Sion 02009-02-21 21 лютого 2009 Живий мерець боєць / маг
Сівір Sivir 02009-02-21 21 лютого 2009 Бойова володарка стрілець
Сорака Soraka 02009-02-21 21 лютого 2009 Дитя зірок підтримка / маг
Тімо Teemo 02009-02-21 21 лютого 2009 Хуткий розвідник стрілець / вбивця
Трістана Tristana 02009-02-21 21 лютого 2009 Меґлинський артилерист стрілець / вбивця
Твістед Фейт Twisted Fate 02009-02-21 21 лютого 2009 Майстер карт маг
Ворвік Warwick 02009-02-21 21 лютого 2009 Кривавий мисливець воїн / танк
Сінжед Singed 02009-04-18 18 квітня 2009 Шалений хімік танк / воїн
Зіліан Zilean 02009-04-18 18 квітня 2009 Der Zeitwächter the Chronokeeper
Евелін Evelynn 02009-05-01 01 травня 2009 Die Witwenmacherin the Widowmaker
Триндамір Tryndamere 02009-05-01 01 травня 2009 Der Barbarenkönig the Barbarian King
Твіч Twitch 02009-05-01 01 травня 2009 Die Seuchenratte the Plague Rat
Картус Karthus 02009-06-12 12 червня 2009 Der Todessänger the Deathsinger
Амуму Amumu 02009-06-26 26 червня 2009 Die traurige Mumie the Sad Mummy
Чо'Ґат Cho'Gath 02009-06-26 26 червня 2009 Der Schrecken der Leere the Terror of the Void
Анівія Anivia 02009-07-10 10 липня 2009 Der Kryophönix the Cyrophoenix
Реммус Rammus 02009-07-10 10 липня 2009 Das Panzergürteltier the Armordillo
Вейґар Veigar 02009-07-24 24 липня 2009 Der kleine Meister der Bösen the Tiny Master of Evil
Кассадін Kassadin 02009-08-07 07 серпня 2009 Der Leerengänger the Void Walker
Ґанґпланк Gangplank 02009-08-19 19 серпня 2009 Die Salzwassergeißel the Saltwater Scourge
Тарік Taric 02009-08-19 19 серпня 2009 Der Edelsteinritter the Gem Knight
Бліцкранк Blitzcrank 02009-09-02 02 вересня 2009 Der große Dampfgolem the Great Steam Golem
Доктор Мундо Dr. Mundo 02009-09-02 02 вересня 2009 Der Irre von Zhaun the Madman of Zaun
Жанна Janna 02009-09-02 02 вересня 2009 Die Wut des Sturms the Storm's Fury
Мелфайт Malphite 02009-09-02 02 вересня 2009 Die Scherbe des Monolithen Shard of the Monolith
Коркі Corki 02009-09-19 19 вересня 2009 Der kühne Bombenschütze the Daring Bombardier
Катаріна Katarina 02009-09-19 19 вересня 2009 Die unheimliche Klinge the Sinister Blade
Несус Nasus 02009-10-01 01 жовтня 2009 Der Bewahrer des Sandes the Curator of the Sands
Хаймердінґер Heimerdinger 02009-10-10 10 жовтня 2009 Der verehrte Erfinder the Revered Inventor
Шеко Shaco 00010-10-2009 2009 жовтня 10 Der dunkle Hofnarr the Demon Jester
Удір Udyr 00002-12-2009 2009 грудня 2 der Geistwanderer the Spirit Walker
Нідалі Nidalee 00017-12-2009 2009 грудня 17 Die bestialische Jägerin the Bestial Huntress
Поппі Poppy 00013-01-2010 2010 січня 13 Die eiserne Botschafterin the Iron Ambassador
Ґраґас Gragas 00002-02-2010 2010 лютого 2 Der Unruhestifter the Rabble Rouser
Пантеон Pantheon 00002-02-2010 2010 лютого 2 Der Meister der Kriegskunst the Artisan of War
Мордекайзер Mordekaiser 00024-02-2010 2010 лютого 24 Der Meister des Metalls the Master of Metal
Езріал Ezreal 00016-03-2010 2010 березня 16 Der verwegene Forscher the Prodigal Explorer
Шен Shen 00024-03-2010 2010 березня 24 Das Auge des Zwielichts Eye of Twilight
Кеннен Kennen 00008-04-2010 2010 квітня 8 Das Herz des Sturms the Heart of the Tempest
Ґарен Garen 00027-04-2010 2010 квітня 27 Die Macht von Demacia The Might of Demacia
Акалі Akali 00011-05-2010 2010 травня 11 Die Faust der Schatten the Fist of Shadow
Мальзахар Malzahar 00001-06-2010 2010 червня 1 Der Prophet der Leere the Prophet of the Void
Олаф Olaf 00009-06-2010 2010 червня 9 Der Berserker the Berserker
Коґ'Мо Kog'Maw 00024-06-2010 2010 червня 24 Der Schlund des Abgrunds the Mouth of the Abyss
Сінь Чжао Xin Zhao 00013-07-2010 2010 липня 13 Der Seneschall von Demacia the Seneschal of Demacia
Владімір Vladimir 00027-07-2010 2010 липня 27 Der blutrote Schnitter the Crimson Reaper
Ґаліо Galio 00010-08-2010 2010 серпня 10 Der trauernde Beschützer the Sentinel's Sorrow
Урґот Urgot 00024-08-2010 2010 серпня 24 Der Stolz des Scharfrichters the Headsman's Pride
Міс Фортуна Miss Fortune 00008-09-2010 2010 вересня 8 Die Kopfgeldjägerin the Bounty Hunter
Сона Sona 00020-09-2010 2010 вересня 20 Die Virtuosin Maven of the Strings
Свейн Swain 00005-10-2010 2010 жовтня 5 Der Meister der Taktik the Master Tactician
Лакс Lux 00019-10-2010 2010 жовтня 19 Die Lady des Lichts the Lady of Luminosity
ЛеБлан LeBlanc 00002-11-2010 2010 листопада 2 Die Täuscherin the Deceiver
Ірелія Irelia 00016-11-2010 2010 листопада 16 Der Wille der Klingen the Will of the Blades
Трандл Trundle 00001-12-2010 2010 грудня 1 der Trollkönig the Troll King
Кассіопея Cassiopeia 00014-12-2010 2010 грудня 14 Die Umarmung der Schlange the Serpent's Embrace
Кейтлін Caitlyn 00004-01-2011 2011 січня 4 Der Sheriff von Piltover the Sheriff of Piltover
Ренектон Renekton 00017-01-2011 2011 січня 17 Der Schlächter des Sandes the Butcher of the Sands
Карма Karma 00001-02-2011 2011 лютого 1 Die Erleuchtete the Enlightened One
Маокай Maokai 00016-02-2011 2011 лютого 16 Der gewundene Treant the Twisted Treant
Джарван IV Jarvan IV 00001-03-2011 2011 березня 1 Das Vorbild von Demacia the Exemplar of Demacia
Ноктюрн Nocturne 00015-03-2011 2011 березня 15 Der ewige Alptraun the Eternal Nightmare
Лі Сін Lee Sin 00001-04-2011 2011 квітня 1 Der blinde Mönch the Blind Monk
Бренд Brand 00012-04-2011 2011 квітня 12 Die brennende Vergeltung the Burning Vengeance
Рамбл Rumble 00026-04-2011 2011 квітня 26 Die mechanische Bedrohung the Mechanized Menace
Вейн Vayne 00010-05-2011 2011 травня 10 Die Jägerin der Nacht the Night Hunter
Оріанна Orianna 00001-06-2011 2011 червня 1 Die Aufziehpuppe the Lady of Clockwork
Йорік Yorick 00022-06-2011 2011 червня 22 Der Totengräber the Gravedigger
Леона Leona 00013-07-2011 2011 липня 13 Der strahlende Sonnenaufgang the Radiant Dawn
Вуконґ Wukong 00026-07-2011 2011 липня 26 Der Affenkönig the Monkey King
Скарнер Skarner 00009-08-2011 2011 серпня 9 Der Kristallstachel the Crystal Vanguard
Телон Talon 00024-08-2011 2011 серпня 24 Der Klingenschatten the Blade's Shadow
Рівен Riven 00014-09-2011 2011 вересня 14 Die Verbannte the Exile
Зерат Xerath 00005-10-2011 2011 жовтня 5 Der magische Aszendent the Magus Ascendant
Ґрейвс Graves 00019-10-2011 2011 жовтня 19 Der Gesetzlose the Outlaw
Шиванна Shyvana 00001-11-2011 2011 листопада 1 Der Halbdrache the Half-Dragon
Фізз Fizz 00015-11-2011 2011 листопада 15 Der Gezeitentäuscher the Tidal Trickster
Волібір Volibear 00029-11-2011 2011 листопада 29 Das Donnergrollen the Thunder's Roar
Арі Ahri 00014-12-2011 2011 грудня 14 Die neunschwänzige Füchsin the Nine-Tailed Fox
Віктор Viktor 00029-12-2011 2011 грудня 29 Der Vorbote der Maschinen the Machine Herald
Седжуані Sejuani 00017-01-2012 2012 січня 17 Der Zorn des Winters the Winter's Wrath
Зіґґс Ziggs 00001-02-2012 2012 лютого 1 Der Hexplosions-Experte the Hexplosives Expert
Наутілус Nautilus 00014-02-2012 2012 лютого 14 Der Titan der Tiefen the Titan of the Depths
Фіора Fiora 00029-02-2012 2012 лютого 29 Die große Duellantin the Grand Duelist
Лулу Lulu 00020-03-2012 2012 березня 20 Die Zauberin der Fae the Fae Sorceress
Гекарім Hecarim 00018-04-2012 2012 квітня 18 Der Schatten des Krieges the Shadow of War
Варус Varus 00008-05-2012 2012 травня 8 Der Pfeil der Vergeltung the Arrow of Retribution
Деріус Darius 00023-05-2012 2012 травня 23 Die Hand von Noxus the Hand of Noxus
Дрейвен Draven 00006-06-2012 2012 червня 6 Der ruhmreiche Scharfrichter the Glorious Executioner
Джейс Jayce 00007-07-2012 2012 липня 7 Der Verteidiger von Morgen the Defender of Tomorrow
Зайра Zyra 00024-07-2012 2012 липня 24 Die Gebieterin der Dornen Rise of the Thorns
Даяна Diana 00007-08-2012 2012 серпня 7 Der Hohn des Mondes Scorn of the Moon
Ренґар Rengar 00021-08-2012 2012 серпня 21 Der stolze Jäger the Pridestalker
Синдра Syndra 00013-09-2012 2012 вересня 13 Die dunkle Herrscherin the Dark Sovereign
Ка'Зікс Kha'Zix 00027-09-2012 2012 вересня 27 Der Räuber der Leere the Voidreaver
Еліс Elise 00026-10-2012 2012 жовтня 26 Die Spinnenkönigin The Spider Queen
Зед Zed 00013-11-2012 2012 листопада 13 Der Meister der Schatten the Master of Shadows
Намі Nami 00007-12-2012 2012 грудня 7 Die Gezeitenruferin the Tidecaller
Вай Vi 00019-12-2012 2012 грудня 19 Piltovers Vollstreckerin the Piltover Enforcer
Треш Thresh 00023-01-2013 2013 січня 23 Der Kettenwächter the Chain Warden
Квінн Quinn 00001-03-2013 2013 березня 1 Demacias Schwingen Demacia's Wings
Зак Zac 00029-03-2013 2013 березня 29 Die Geheimwaffe the Secret Weapon
Ліссандра Lissandra 00030-04-2013 2013 квітня 30 Die Eishexe the Ice Witch
Ейтрокс Aatrox 00013-06-2013 2013 червня 13 Die Klinge der Düsteren the Darkin Blade
Люшн Lucian 00022-08-2013 2013 серпня 22 der Läuterer the Purifier
Джінкс Jinx 00010-10-2013 2013 жовтня 10 die Schießwütige the Loose Cannon
Ясуо Yasuo 00013-12-2013 2013 грудня 13 Непрoщений воїн / убивця
Вел'Коз Vel'Koz 00027-02-2014 2014 лютого 27 Око Порожнечі маг
Бром Braum 00012-05-2014 2014 травня 12 Серце Фрельйорда підтримка / танк

Розвиток (ред.)[ред.ред. код]

Гра[ред.ред. код]

2009[ред.ред. код]

З лютого по квітень 2009 року відбувалось закрите альфа-тестування гри. Тоді у League of Legends було лише 17 чемпіонів, а близько 20 предметів, наявних на той час, були пізніше видалені.

З квітня по жовтень 2009 року відбувалось закрите (за запрошеннями) бета-тестування. За його час у League of Legends було додано 23 чемпіони та підготовлено гру до запуску.

27 жовтня 2009 року League of Legends було відкрито для загального доступу та оголошено про початок першого передсезоння. На момент запуску гра містила 40 чемпіонів, дві карти: класична — «Прірва прикликачів» (Summoner's Rift), для режиму «3 на 3» — «Звивиста пуща» (Twisted Treeline) та автоматизовану систему пошуку ігор. За час передсезоння у гру було додано ще 14 чемпіонів.

2010-2011[ред.ред. код]

13 липня 2010 року офіційно розпочався перший сезон[67]. За час першого сезону у гру було додано 28 чемпіонів, довівши їх загальну кількість до 82. Додано рангові ігри (Ranked Games), систему рейтингів на основі ело, впроваджено автоматичну систему відстеження і покарання гравців, що виходять з початої гри («LeaverBuster»), додано систему контроля самими ж гравцями порушень правил гри та обрання ними ж мыри покарання (Tribunal), оновлено дизайн клієнта гри. Наприкінці сезону було проведено перший світовий чемпіонат, участь у якому взяли три європейські, три північноамериканські та дві команди з Південно-Східної Азії. 23 серпня 2011 року перший сезон офіційно закінчився[68], а за деякі досягнення гравці отримали ігрові призи.

По завершенні першого сезону, 24 серпня 2011 року розпочалось друге передсезоння, яке тривало до 28 листопада 2011 року. Впродовж нього було додано 4 нових чемпіони (86 всього).

Популярність[ред.ред. код]

За останніми даними приріст гравців League of Legends є найбільшим серед усіх MMO. В липні 2010 року розпочався Перший Сезон гри (Season One), що вніс велику кількість змін до гри. Станом на липень 2011 року було зареєстровано 15 мільйонів аккаунтів, а кожен день грало більше мільйона людей. Станом на 11.11.2011 у грі було зареєстровано 32,5 мільйонів ігрових аккаунтів, кожен день грало приблизно 4,2 мільйонів гравців. Середня ж кількість людей в «онлайні» — 1,3 мільйона. За інформацією Riot Games в жовтні 2012 кожен день грало приблизно 12 мільйонів людей, а на протязі місяця — 32 мільйони. Кількість зареєстрованих аккаунтів сягнуло планки в 70 мільйонів аккаунтів, максимальний онлайн — 5 мільйонів.

Станом на січень 2014 року щоденна кількість гравців становила 27 мільйонів гравців, а щомісячна — 67 мільйонів[69]. У той же час, для порівняння, щоденний онлайн MOBA-гри DOTA 2 складає 642 тисячі гравців[70]. Трансляції світового чемпіонату з Ліги Легенд у третьому сезоні (2013 рік) переглянуло 32 мільйони гравців, що стало найпопулярнішою кіберспортивною подією в історії[70].

Згідно зі звітом Google, у першому півріччі 2014 року серед корейських інтернет-користувачів фраза «League of Legends» стала другим за популярністю пошуковим запитом.[71]

Турніри[ред.ред. код]

League of Legends вже давно є у спискаж публічних змаганнь. Гранд Фінал World Cyber Games 2010 у Лос-Анджелесі проводив перший турнір у дисципліні League of Legends у якому змагалися команди з Китаю, Європи та Америки. Команда Counter Logic Gaming з Північної Америки виграла турнір, забравши приз у $7,000.[72]

Змагання досягли нових висот у червні 2011, на Першому Сезоні Світового Чемпіонату. Події відбувалися на фестивалі DreamHack у Швеції, призом якого були $100,000. Європейська команда Fnatic здобула перше місце, перемігши команди з Азії, Європи та США, забрала $50,000.[73]

Посилання[ред.ред. код]

 1. а б Riot Games (29 вересня 2009). «League of Legends pre-season to begin October 27th 2009!». Офіційний форум League of Legends. Процитовано 8 липня 2014.  (англ.)
 2. «Patch 4.11 notes». Офіційний сайт League of Legends]. 1 липня 2014. Процитовано 8 липня 2014.  (англ.)
 3. «League of Legends Rating Information». ESRB. Процитовано 8 липня 2014.  (англ.)
 4. «PEGI League of Legends Search Information». PEGI. Процитовано 8 липня 2014.  (англ.)
 5. а б Download League of Legends / Офіційний сайт. (англ.)
 6. Системні вимоги League of Legends / Game System Requirements (станом на 08 липня 2014 р.) (англ.)
 7. Anthony Gallegos (7 жовтня 2008). «Riot Games’ League of Legends Announced». 1UP.com. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 8. «Beta Test — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 9. http://massively.joystiq.com/2012/10/12/league-of-legends-claims-title-of-most-played-video-game-in-the/
 10. http://pbe.account.leagueoflegends.com/
 11. http://lol.gamepedia.com/Riot_Season_1_Championship
 12. http://worldcybergames.com/
 13. http://en.intelextrememasters.com/
 14. http://www.dreamhack.se
 15. http://www.bbc.co.uk/russian/sport/2013/07/130716_esport_usa_visas.shtml
 16. http://www.cinemablend.com/games/U-Government-Grants-Visas-eSports-Players-Gaming-Has-Gone-Legit-57461.html
 17. http://gameinfo.euw.leagueoflegends.com/en/game-info/get-started/what-is-lol/
 18. http://gameinfo.euw.leagueoflegends.com/en/game-info/summoners/
 19. http://www.youtube.com/watch?v=-IjVvkR3zag&feature=youtu.be
 20. http://www.youtube.com/watch?v=ugXC7g3p0JU
 21. «Maps — League of Legends». IGN. Процитовано 8 липня 2014.  (англ.)
 22. «Lanes — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 23. «Summoner's Rift — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 24. «Super minion — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 25. «Inhibitor — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 26. «Dragon — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 27. «Baron Nashor — League of Legends». League of Legends Wiki. Процитовано 6 липня 2014.  (англ.)
 28. Riot Games (15 січня 2013). «New League System in Ranked». Офіційний форум League of Legends. Процитовано 15 липня 2014.  (англ.)
 29. «2014 Season FAQ». Офіційний сайт. Процитовано 15 липня 2014.  (англ.)
 30. Riot Games (20 березня 2013). «The battle for Twisted Treeline has begun!». Офіційний форум League of Legends. Процитовано 15 липня 2014.  (англ.)
 31. Riot Games (24 жовтня 2013). «The New Twisted Treeline Beta is Live». Офіційний форум League of Legends. Процитовано 15 липня 2014.  (англ.)
 32. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Twisted_Treeline
 33. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Vilemaw
 34. http://www.surrenderat20.net/2013/04/patch-36-patch-preview-and-notes.html
 35. http://www.surrenderat20.net/2013/04/matchmaking-available-on-howling-abyss.html
 36. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/ARAM
 37. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Howling_Abyss
 38. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Co-op_vs._AI
 39. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/patch/patch-45-notes#patch-bot-ai-updates2
 40. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/gameplay/dev-blog-making-more-human-bot
 41. http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=718201
 42. http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=767248
 43. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Custom_game
 44. http://www.pcgamer.com/previews/league-of-legends-introduces-comprehensive-tutorial/
 45. http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=2943270
 46. http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/t5gpa/i_am_marc_tryndamere_merrill_president_cofounder/c4jp9vm
 47. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Magma_Chamber
 48. http://na.leagueoflegends.com/en/page/snowdown-2013-faq
 49. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/ultra-rapid-fire-future
 50. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/evolution-league-legends-today
 51. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Ultra_Rapid_Fire
 52. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/ultra-rapid-fire-rockets-further-future
 53. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/hexakill-incoming
 54. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Hexakill
 55. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/one-all-live
 56. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/One_for_All
 57. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/one-all-back-twist
 58. http://na.leagueoflegends.com/en/news/game-updates/features/doom-bots-doom-have-come
 59. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Doom_Bots
 60. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Summoner
 61. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Influence_Points
 62. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Riot_Points
 63. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Runes
 64. http://lol.garena.com/game-guide/lore#tab4
 65. http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/List_of_champions
 66. http://www.lolking.net/champions/
 67. http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=156406
 68. http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1050815
 69. Riot's «League of Legends» Reveals Astonishing 27 Million Daily Players, 67 Million Monthly / Paul Tassi — Forbes, 27.01.2014 р.
 70. а б League of Legends now boasts 27 million daily players / Eddie Makuch — GameSpot, 27.01.2014
 71. http://www.paravine.com/2014/07/league-legends-2nd-popular-search-item-2014-according-google-korea/
 72. WCG 2010 prize money + distribution revealed | SK Gaming
 73. Fnatic hxd Harry Wiggett (June 20, 2011). "FnaticMSI.LoL are DHS Champions! Winning $50,000"


{{{alt}}} Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.