League of Legends

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
League of Legends

League of Legends.png

Розробник Riot Games
Видавець Riot Games
Tencent Holdings Ltd
Garena
Дата випуску 27 жовтня 2009 року
Версія v3.6.13_04_29_20_30
Жанр Multiplayer online battle arena
Віковий
рейтинг
ESRB: T
Носій Завантаження
Платформа PC
Режим гри мультиплеєр, онлайн
Системні
вимоги
Windows XP, Windows Vista, Windows 7 & Mac OS X
Сайт http://leagueoflegends.com/

League of Legends (LoL, укр. Ліга Легенд) — комп'ютерна гра в жанрі MOBA, створена командою розробників Riot Games для Microsoft Windows[1], натхненна модом Defense of the Ancients до Warcraft III, та випущена 27 жовтня 2009 року компанією THQ[2].

Дана гра є сумішшю RPG і стратегії, а також містить у собі деякі елементи MMORPG.

League of Legends — офіційна дисципліна в жанрі World Cyber Games 2011 та 2012 років. За останніми даними приріст гравців League of Legends є найбільшим серед усіх MMO. В липні 2010 року розпочався Перший Сезон гри (Season One), що вніс велику кількість змін до гри. Станом на липень 2011 року було зареєстровано 15 мільйонів аккаунтів, а кожен день грало більше мільйона людей. Станом на 11.11.2011 у грі було зареєстровано 32,5 мільйонів ігрових аккаунтів, кожен день грало приблизно 4,2 мільйонів гравців. Середня ж кількість людей в «онлайні» — 1,3 мільйона. За інформацією Riot Games в жовтні 2012 кожен день грало приблизно 12 мільйонів людей, а на протязі місяця — 32 мільйони. Кількість зареєстрованих аккаунтів сягнуло планки в 70 мільйонів аккаунтів, максимальний онлайн — 5 мільйонів.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основи[ред.ред. код]

Гравці сформовані у дві команди Чемпіонів, 5х5, або 3х3. Станом на 10 грудня 2013 року у грі є сто шістнадцять різних чемпіонів на вибір. Кожна команда починає гру на протилежних краях карти, у областях, що називаються Табір Переродження (Spawning Pool). Метою гри є знищення ворожого Nexus — будівлі, що знаходиться поряд із Табором Переродження. Для того, щоб знищити ворожий Nexus, кожна команда повинна пробратися крізь серію Башт, розміщених вздовж трьох шляхів, що ведуть від бази до бази. Впродовж проходження шляху, кожен гравець отримує рівні за знищення ворожих чемпіонів та Міньйонів — NPC, що групами виходять з бази і атакують ворожу команду.

Ігрові режими та організація матчів[ред.ред. код]

League of Legends — це гра, базована на сесіях. Організація матчів відбувається на основі середнього рейтингу Ело кожного гравця, з незначними власними поправками.[3]

На даний момент доступні п'ять різних режимів гри: Tutorial, Custom, Co-Op vs. AI, ARAM, Normal та Ranked (Навчальний, Користувацький, Кооператив проти ШІ, «Всі випадкові та всі на центрі», Звичайний та Рейтинговий). Користувацький режим дозволяє гравцю створювати власноруч настроєні сесії гри, які можна знайти у списку доступних Користувацьких ігор. Кооператив проти ШІ — режим, у якому гравці об'єднуються проти ботів. У режимі гри ARAM гравці отримують випадкового чемпіона та змагаються лише на одній лінії.

Dominion -режим у котрому гравці змагаються у захваті та контролі точок, коман яка перша набере 500 очок перемагає

Рейтинговий режим початково був доступний гравцям 20 і вищих рівнів, але пізніше був змінений і доступний лише для гравців 30 рівня. У Рейтинговому режимі використовується Вербувальна Модифікація (Draft Mode), у якій кожна команда може заблокувати трьох чемпіонів та команди не можуть мати однакових чемпіонів по обидва боки. На додаток, вибір чемпіонів видимий обом командам. Даний режим створює видимий усім гравцям рейтинг, що вираховується на успішності виконання гравця у Рейтингових іграх.

Турніри[ред.ред. код]

League of Legends вже давно є у спискаж публічних змаганнь. Гранд Фінал World Cyber Games 2010 у Лос-Анджелесі проводив перший турнір у дисципліні League of Legends у якому змагалися команди з Китаю, Європи та Америки. Команда Counter Logic Gaming з Північної Америки виграла турнір, забравши приз у $7,000.[4]

Змагання досягли нових висот у червні 2011, на Першому Сезоні Світового Чемпіонату. Події відбувалися на фестивалі DreamHack у Швеції, призом якого були $100,000. Європейська команда Fnatic здобула перше місце, перемігши команди з Азії, Європи та США, забрала $50,000.[5]

Посилання[ред.ред. код]


{{{alt}}} Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.