Might & Magic: Heroes VI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Меч і Магія: Герої VI
англ. Might & Magic: Heroes VI

Might and Magic Heroes VI Cover.jpg

Розробник Black Hole Entertainment
Видавець Ubisoft
Частина серії 'Герої Меча та Магії'
Попередня гра серії Герої Меча та Магії V
Дата випуску Європейський Союз Україна 13 жовтня 2011
США Канада 13 жовтня 2011
Жанр покрокова стратегія, рольова гра
Віковий
рейтинг
PEGI: 12+
Платформа Microsoft Windows
Режим гри сінглплеєр, мультиплеєр
Керування миша, клавіатура
Сайт ubi.com

Might & Magic: Heroes VI (укр. Меч і Магія: Герої VI) — комп'ютерна гра жанру покрокової стратегії для Microsoft Windows, шоста частина серії Герої Меча та Магії. Розроблена компанією Black Hole Entertainment і видана компанією Ubisoft. Гра була анонсована 17 серпня 2010 року і представлена на міжнародній виставці Gamescom. Реліз відбувся 13 жовтня 2011 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Герої Меча і Магії VI є покроковою стратегією з рпг-елементами. Кожен гравець ходить по черзі, за хід можна виконати певну кількість дій, після чого настає наступний хід (ігровий день). Дні складають 7-денні тижні, причому кожен з тижнів дає всім сторонам конфлікту певний бонус або ефект. Підконтрольний гравцеві герой переміщується картою, збирає ресурси та розвиває себе, армію і міста. Нововведенням шостої частини стало те, що герой може переміщуватися картою без армії. Зібрані предмети і ресурси з завойованих територій використовуються для розбудови міст і подальшого поширення свого впливу на інші землі. У грі можна настроювати інтерфейс на свій смак, поміщаючи кнопки потрібних дії чи магії на головний екран.

Битви[ред.ред. код]

При зіткненнях з ворогом гра переходить в тактичний режим, де дві армії розташовуються по ліву (атакуюча армія) і праву (армія, що зазнала нападу) сторони екрану на полі бою з розміткою у вигляді квадратних клітинок, і в покроковому режимі воюють до повного знищення чи втечі противника. Поле бою часто має природні перепони (камені, колоди) і інтерактивні об'єкти. Наприклад, капкан позбавляє можливості пересуватися, а статуя Сліпої діви збільшує удачу військ навколо. В бою заповнюється шкала расового уміння. Це відбувається при вбивстві військ, як своїх, так і чужих, причому смерть своїх впливає сильніше. Саме уміння стає активним після заповнення до 25%.

Битви діляться на кілька типів — звичайні, облога міста або форту, морські битви, битви на мосту, битви з босами. Звичайна битва — це зіткнення двох армій на суші. При облозі міста або форту дві армії розділяє стіна з воротами (для кожної фракції різного типу). Битви на морі подібні на звичайні битви, але відбувається на двох поставлених поряд кораблях. Через дошку нападаюча сторона переходить на ворожий корабель, а далі діє як в звичайному битві. Битви на мосту відрізняються від звичайних довшим полем битви, яке за один хід не може перетнути жодна істота. В режимі кампанії вперше в серії з'явилися битви з босами — особливо сильними ворожими лідерами, які можуть самі знищити цілу армію і можуть робити кілька дій за хід (2-3).

У Heroes 6 повернулася традиційна зміна ходів, без параметру «ініціатива», але залишилася шкала черговості ходів військ. Програну битву можна переграти, не завантажуючи збереження. Бійці поділяються на три класи (а не 7 рівнів, як в попередній частині): основний, просунутий і елітний. На основному і просунутому знаходяться по три типи істот (наприклад, Стражі, Арбалетники і Весталки та їх вдосконалені версії належать до основного класу), на елітному — один. Звичайні війська можуть атакувати оборонні укріплення і міські ворота, але не так ефективно, як катапульта.

Герої[ред.ред. код]

Всього в грі 6 основних характеристик героїв: Фізична Сила, Магічна Сила, Фізичний Захист, Магічний Захист, Фортуна і Лідерство. Для кожного типу героя ці характеристики мають різні початкові значення.

Як і в ранніх частинах, у кожної фракції є два типи героїв — маги і воїни. При цьому «військові» класи героїв не можуть вивчити найсильніші закляття, а «магічним» недоступні високорівневі тактики. З кожним рівнем герой отримує 1 очко вміння, яке може бути витрачене, щоб вивчити нове вміння, тактику чи закляття, і 2 очки основних характеристик, які автоматично розподіляються між початковими характеристиками героя. 30-й рівень є максимальним.

Всього в грі існує два типи ушкоджень: Фізичні і Магічні. Магічні ушкодження завжди належить до однієї з 7 шкіл: Вогоню, Води, Повітря, Землі, Світла, Темряви і Споконвічної Магії.

Нова система розвитку героїв має Шляхи: «Сльози» або «Кров», що впливає на одержувані навички. Умовно ці шляхи відповідають добру і злу. Зробивши добрий вчинок чи використовуючи закляття підтримки, герой одержує певну кількість очок «Сліз», які, накопичившись до деякого рівня, відкривають нові навички. «Сльози» дають оборонні навички і даються в основному за мирне вирішення конфліктів з потенційними ворогами і «добрі» рішення на сюжетних розвилках. «Кров» з іншого боку, дає руйнівні здібності і дається за напад на істот, з якими можна домовитися, використання руйнівної магії і «злий» вибір на сюжетних розвилках. Окрім додавання нових здібностей, вибір Шляху впливає і на розвиток сюжету кампанії і змінює зовнішній вигляд героя, відповідно до його світогляду.

Міста і форти[ред.ред. код]

Кожному рівню міста, яких є 4, відповідає свій набір будівель. Не можна зводити будівлі вищого рівня, ніж є у міста. Всі міста мають стандартні та унікальні будівлі. До стандартних належать: Будинок старійшин з надбудовами (Ратуша, Магістрат, Капітолій), Укріплення, Зал Героїв, Ринок, Міський портал і «житла» істот. Всі стандартні будівлі можуть бути вдосконалені, що розширює їх функціонал або дозволяє наймати покращені версії військ. Унікальних будівель, що дать спеціальні можливості, є по дві на вибір, звівши одну, другу більше неможливо побудувати. На вдосконаленому ринку можна купляти і продавати артефакти.

Порівняно з п'ятою частиною дещо змінився інтерфейс, екран замку, замість тривимірної моделі міста, показує майже статичну схематичну картинку. З одним з патчів екран міста набув вигляду, як у третій і четвертій частині — більш реалістичного, з більшою кількістю анімації. Разом з тим стало зручніше будувати будівлі і купувати війська.

Всі форти, шахти, житла істот автоматично поповнюють армію і скарбницю гравця, поки гравець є їх власником. Таким чином система караванів для доставки військ з віддалених жител і міст відпала. Щоб заволодіти шахтою чи житлом істот, потрібно захопити форт, який контролює навколишні землі. Якщо герой просто завоює об'єкт, він повернеться власнику, коли герой його покине. Відповідно до цього, шахти не потребують охорони.

Володіючи артефактом Сльоза Аші, в одному з міст можна побудувати унікальну для кожної фракції будівлю, яка щоденно дає 5000 золота, збільшує приріст істот в півтора рази і дає спеціальні можливості. Так Безмежна Милість Ельрата воскрешає третину загиблих військ після кожної битви.

Після захоплення ворожого міста або форту іншої фракції його можна перебудувати під свою за деяку плату. Унікальні будівлі при цьому зникнуть.

Ресурси[ред.ред. код]

Гра має чотири типи ресурсів (замість класичних для серії семи): золото, дерево, руду, і кристали. Дерево та руда є найбільш поширеними і служать для будівництва споруд в містах. Золото зустрічається рідше і служить, крім будівництва, для придбання товарів і найму армій. Кристали рідкісні і цінні, необхідні для будівництва спеціальних споруд та найму високорівневих істот.

Артефакти[ред.ред. код]

Артефакти — це особливі предмети, зазвичай магічні, які дають певні бонуси чи здібності героєві, який володіє ними. Артефакти поділяються на Слабкі, Середні, Реліквії і Збірні. Артефакти діють тільки будучи «надягненими» на героя, тобто, будучи поміщеними у відповідні слоти екіпіровки. Є такі слоти: три слоти Кишені, Палець (для кілець), Ноги, Груди, Руки (для наруч), Ліва рука (для щитів, книг тощо), Права рука (для основної зброї), Плечі, Шия (для кулонів, шарфів), Голова, Плащ. Рюкзак має необмежену кількість слотів і служить для зберігання артефактів.

Крім звичайних, існують одноразові артефакти — зілля, що відновлюють ману, і магічні сувої, що дозволяють один раз чаклувати певне закляття.

Особливе місце належить Сльозі Аші — артефакту за допомогою якого можна звести спеціальну будівлю фракції у столиці. Будівля збільшує прибуток, підвищує приріст істот і дає особливі бонуси для кожної фракції. На карті може бути тільки одна сльоза Аші (на деяких її може не бути взагалі). Сльозу Аші можна знайти, зібравши артефакт Диск Шантірі, який складається з чотирьох частин, схованих в різних місцях.

Герої мають Династичну зброю — особливі артефакти, які переходять впродовж кампанії з місії в місію і з часом дають бонуси власнику.

Conflux[ред.ред. код]

Онлайн-служба Conflux об'єднує гравців через онлайн-профіль і надає можливість обмінюватися повідомленнями в кампанії через «Сферу Conflux» і ділитися з друзями досягненнями.

З системою Conflux також пов'язана система Династій. На зароблені під час проходження кампанії очки династії купуються різні покращення, наприклад збільшення приросту основних істот або поліпшення параметрів героя. Династії мають рівні, відповідно до яких даються бонуси: Залізний, Бронзовий, Срібний, Золотий та Платиновий. У редакторі героїв можна створювати власних героїв, а потім використовувати їх в мультиплеєрі або в одинокористувацькій грі. Також в мультиплеєрі через «Вівтар Бажань» можна купувати декоративні речі типу титулу-приписки до ніку, або нового портрету героя. Також Conflux надає бестіарій, в який заноситься повна інформація про всіх істот, яких зустрів гравець, що супроводжується ілюстраціями, і літопис досягнень, кожне з яких дає певну суму внутрішньоігрової валюти.

Сюжет[ред.ред. код]

Події Might & Magic: Heroes VI відбуваються у 564 РСД[1], приблизно за 400 років до Might & Magic: Heroes V, в час другого Затемнення Кривавого Місяця, і Сходження Кха-Белеха, Володаря Демонів.

Легендарний Генерал Архангелів, вбитий під час війни Старших рас, відродився. Під прикриттям підготовки до майбутнього Вторгнення демонів, він планує відновити свої сили і захопити владу над Асханом викорінюючи своїх древніх ворогів. Проте, він недооцінює могутності у всьому надто-людської династії Грифонів… Герої VI розповідають історію династії Грифонів, коли вони були лише Герцогами Священної Імперії, і ще не сиділи на троні Імперії (як в Героях 5 і Битвах Героїв). Герцогство Грифона — схід Імперії, регіон, що відповідав би слов'янським народам у реальному світі.

Родоначальник династії, Герцог Грифона Павло був ревним слугою Світла і довіреним лейтенантом Імператора Сокола. Він зустрів свою смерть захищаючи власне герцогство від Хазяїна демонів, викликаного передсмертним бажанням відчайдушного ворога. Остання героїчна битва Павла подарувала б життя його сину, Славі, який був лише хлопчиком під час цих подій.

Павлова сестра Світлана, яка покинула рідні землі, щоб стати видатним Некромантом в Семи Містах, була викликана як регент Слави і виховувала його шляхами Грифона.

Через п'ятнадцять років війна минула. Герцог Грифона Слава тепер батько п'ятьох багатообіцяючих дітей. Це головні герої кампанії Heroes of the Might and Magic VI, і вони будуть лідерами різних фракцій.

Головні персонажі[ред.ред. код]

Антон[ред.ред. код]

«Йди з миром, батьку. Герцогство в надійних руках. Нехай Ельрат спопелить серця твоїх убивць.»
Антон став Герцогом Грифона, коли йому виповнився 21 рік, відразу після вбивства його батька, Слави. Він починає підозрювати всіх, чия віра в Ельрата, Дракона Бога Світла, не така сильна, як у нього самого. Натхненний дивними голосами, що шепочуть у його голові, він відразу оголошує всі інші релігії поза законом.

Кирило[ред.ред. код]

«Я не продавав своєї душі… хтось інший це зробив. Мені байдуже, що це зробили для порятунку світу… Я хочу її назад.»
Кирило став безпорадним свідком вбивства свого батька, Слави, Герцога Грифона, а потім страти своєї сестри-близнючки Анастасії. Переповнений гнівом, він погоджується супроводжувати ангела Сару в небезпечній подорожі до Шио, світу-в'язниці демонів. Його мета — знайти таємничі сили, що призвели до загибелі його батька і сестри.

Анастасія[ред.ред. код]

«Можливо, краще б я не жила. Але це не означає, що мені це має подобатись.»
Анастасія, пробуджена своєю двоюрідною бабусею Світланою, відкрила, що повернулася до життя як нежить. Очевидно, вона була обвинувачена у вбивстві свого батька Слави, Герцога Грифона, і була страчена власним братом Антоном. Анастасія впевнена у своїй невинності, тому повністю віддалася вивченню темному мистецтву Некромантії, з метою приведення істинних винуватців смерті батька до відповідальності.

Ірина[ред.ред. код]

«Я не буду, і ніхто мене не примусить. Я вирішила…»
Ірина виросла в компанії свого зведеного брата Сандора, який був зовсім не дворянського виховання. Вони вчилися фехтуванню разом з Орком Краалем, Майстром Зброї у Герцога Слави, а це викликало радісний хаос у замку. Ірина була проти волі заручена із хтивим Герцогом Вовка Герхартом. Він напав на неї у першу ж шлюбну ніч. Реагуючи швидше як воїн, а не як дівчина, вона серйозно поранила його і за це була кинута до в'язниці. З гордості вона б померла там, якби Сандор не прийшов, щоб урятувати її. Разом вони втекли на острови в Нефритовому морі, але й там Ірина знову була втягнена в політику. Проте цього разу вона вже могла підняти власну армію і подивитися на північ — туди, де, в очікуванні помсти, жив Герхарт.

Сандор[ред.ред. код]

«Моя пропозиція може здатися вам цікавішою з моєю зброєю у вашому горлі.»
Сандор — позашлюбний син Герцога Грифона Слави і його першого кохання, прекрасної леді Елізабет. Бувши політичним тягарем з народження, він скоро став порушником спокою, а куди вилити його гнів і розчарування, знайшов для нього батьковий майстер зброї… Орк, Крааль. За те, що він був на боці своєї родини у батьковій ворожнечі із сусіднім Герцогом Вовка Герхартом, Сандор буде вигнаний із Священної Імперії. Крааль проведе його до істинної батьківщини: дикі острови Пао у Нефритовому морі…

Фракції[ред.ред. код]

У грі 6 фракцій: Альянс Світла (англ. Haven), Інферно (англ. Inferno), Некрополіс (англ. Necropolis), Твердиня (англ. Stronghold), Святилище (англ. Sanctuary) та Ліга Тіней (англ. Dungeon).

Альянс Світла[ред.ред. код]

Держава: Священна Імперія (англ. The Holy Empire)
Столиця: Гніздо Сокола (англ. Falcon's Reach)
Істоти: Стражі (Гвардійці), Арбалетники (Імперські арбалетники), Послушниці (Весталки), Грифони (Імперські грифони), Сяйва (Променисті сяйва), Вершники Сонця (Хрестоносці Сонця), Серафими (Небесні Воїни).

Інферно[ред.ред. код]

Держава: Шио, В'язниця Вогню (англ. Sheogh, the Prison of Fire)
Столиця: Ур-Хекал, «Ворота Полум'яного Серця» (англ. Ur-Hekal, the «Gate of the Burning Heart»)
Істоти: Схиблений (Безумець), Пекельна гонча (Цербер), Суккуб (Лілім), Породителька (Матка-породителька), Садист (Нелюд), Руйнівник (Спуштошувач), Демон безодні (Владика безодні).

Некрополіс[ред.ред. код]

Держава: Срібні міста (англ. The Silver cities)
Столиця: відсутня в часи Героїв VI
Істоти: Кістяний воїн (Кістяний пікінер), Гуль (Ненаситний Гуль), Примара (Привид), Ліч (Архіліч), Ламасу (Гниючий ламасу), Вампір (Вищий вампір), Прядильниця долі (Ткачиха долі).

Твердиня[ред.ред. код]

Держава: Острови Пао (англ. The Pao islands), архіпелаг у Нефритовому морі
Столиця: Таумата Кун'як (англ. Taumata-Kunyak)
Істоти: Громила (Трощила), Гоблін (Гоблін-мисливець), Гарпія (Фурія), Сноходець (Ловець снів), Кентавр (Бойовий кентавр), Воїн-ягуар (Воїн-пантера), Циклоп (Лютий циклоп).

Святилище[ред.ред. код]

Держава: Хасіма, Восьмипелюстковий Лотос (англ. Hashima, the Eight-petal Lotus)
Столиця: Нарія, Веселкова Перлина (англ. Nariya, the Iridescent Pearl)
Істоти: Акуляча сторожа (Ванідзаме), Коралова жриця (Перлинна жриця), Каппа (Каппа-сойя), Дух струмків (Мідзу-камі), Снігова діва (Юкі-онна), Кенсі (Кенсей), Кірин (Священний кірин).

Ліга Тіней[ред.ред. код]

'Dungeon' (укр. Темниця) — фракція, очолювана народом темних ельфів, що колись проживали в лісах Іроллана, але вигнаних звідти. Під загрозою повного знищення вони уклали договір з таємничими безликими, радикально змінивши свою релігійно-філософську ідеологію, і були відведені в хтонічні глибини, що надалі послужило причиною виникнення локального військового конфлікту між націями Ліги Тіней і Північних Кланів з питань територіального переділу місцевостей суміжних підземель. Об'єднавшись з переважно ендемічними створіннями, що шанують Маласу, Бога-Дракона Темряви, темні ельфи заснували державу Іг-Шалл, Темна Печера, столицею якого стало місто Конос, Лабіринт Тіней. На момент подій «Might & Magic Heroes VI» центральної персоною даної нації був Раілаг, старший син і головний спадкоємець королеви Туідхани, убитої в День Вогненних Сліз. У шостій частині серії війська підземної фракції представлені як вже знайомими більшості гравців по попереднім варіацій і кілька концептуально зміненими видами бійців (ассасини, ловчі, вестовщікі, Мантікора, мінотаври, тіньові дракони), так і одним абсолютно новим, раніше з'являвшимся в оригінальній версії гри виключно в якості персонажа оповідання (безликий). Расове вміння Ліги Тіней, «Покров Маласи», дарує дружнім загонам відповідної фракційної приналежності тимчасову і обумовлену різними факторами невидимість, що дозволяє здійснювати більш ефективні атаки з незахищених опонентом сторін.
Істоти: Ассасин (Тінь), Ловець (Танцівниця Чакруму), Спостерігач (Тіньовий спостерігач), Мантикора (Скорпікора), Безликий (Безликий лялькар), Мінотавр (Мінотавр-гвардієць), Тіньовий дракон (Чорний дракон).

Доповнення[ред.ред. код]

  • Пірати Дикого Моря (англ. Might & Magic Heroes VI: Pirates of the Savage Sea). Це доповнення дозволяє грати за пірата Крега Хека, відомого з третьої частини гри, найнятого Піратською Радою, щоб з'ясувати, чому в Диких Морях стали зникати кораблі. Доповнення вийшло 12 липня 2012 року.
  • Танець Смерті (англ. Might & Magic Heroes VI: Dance Macabre). Головним героєм виступає ліч Сандро, багато років тому прогнаний іншими некромантами за злочини, який несподівано з'явився в Ашані для помсти і приборкання божеств-драконів. Доповнення вийшло 27 вересня 2012.
  • Грані Темряви(англ. Might & Magic Heroes VI: Shades of Darkness). В цьому доповненні з'являється нова фракція — Ліга Тіней (Підземелля). Доповнення має дві кампанії: за героя Темних Ельфів Раїлага і вампіра Вейна. Реліз відбувся 2 травня 2013.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Поточне літочислення у Асхані — РСД — Рік Сьомого Дракону. Усі дати рахуються з дня, коли легендарний пророк Сар-Елам досяг просвітлення і пережив апофеозом, ставши відомим як Сьомий Дракон. Після цього залишилося мало записів, за винятком деяких, знайдених в руїнах древніх цивілізацій, які доводять, що Асхану вже тисячі років.

Посилання[ред.ред. код]


{{{alt}}} Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.