NTT DoCoMo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
NTT DoCoMo
株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ
Тип Публічна компанія
Лістинг на біржі TYO: 9437 9437, NYSEDCM, LSE: NDCM
Заснування 1991
Штаб-квартира Токіо, Японія
Ключові особи Рюдзі Ямада (президент і CEO)
Галузь Мобільні технології
Продукція i-mode, W-CDMA, FOMA, HSDPA, LTE
Валовий дохід $45,843 млрд (2010)
Чистий прибуток $5,294 млрд (2010)
Співробітники 22,954 (2011)
Сайт nttdocomo.com

NTT DoCoMo (яп. 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ) — найбільший японський оператор мобільного зв'язку, станом на квітень 2010 кількість абонентів перевищує 56 млн чоловік[1] Назва офіційно є абревіатурою вислову «do communications over the mobile network» (укр. "надавати послуги зв'язку за допомогою мобільної мережі"), а також є складним словом dokomo з японської мови, що позначає «всюди».

Історія компанії[ред.ред. код]

На прикладі історії NTT docomo можна простежити етапи розвитку мобільного зв'язку в Японії.

Основні факти

Про компанію NTT DoCoMo:

Поява мобільного телефону в нашому житті круто перевернуло наш світ, і NTT DoCoMo завжди була на вершині цієї революції. Компанія надає дуже широкий спектр послуг в галузі зв'язку для більш ніж 51 мільйона споживачів. NTT DoCoMo є одним зі світових лідерів в галузі мобільного зв'язку. Запуск нашого сервісу i-mode в 1999 році, який дозволяє отримувати електронну пошту, доступ в інтернет для більш ніж 47 мільйона клієнтів, і проект FOMA, запущений в 2001 як перший у світі мобільний сервіс третього покоління (3G), заснований на технології WCDMA, серйозно змінили уявлення про мобільний зв'язок в Японії. Цим ми заслужили визнання у світі. Але це всього лише перші кроки на шляху до тріумфу повного впровадження мобільного телефону в повсякденне життя.

NTT DoCoMo буде продовжувати допомагати нашим клієнтам без проблем залишатися на зв'язку по всьому світу, і переосмислювати роль мобільних комунікацій у вашому житті.

FOMA[ред.ред. код]

DoCoMo був першим оператором, що запустив мобільний зв'язок третього покоління (3G). Сервіс DoCoMo 3G йде у компанії під маркою FOMA. На сьогоднішній день (2007) FOMA використовує технологію WCDMA, що дає швидкість 384 Кбіт/с. DoCoMo в основному використовує протокол, що відрізняється від європейської версії UMTS, але компанія робить деякі кроки до модифікації своєї мережі FOMA, щоб повністю відповідати стандарту UMTS, прийнятому в світі. Приїхавши до Японії, ви можете відчути, що найбільший оператор стільникового зв'язку DoCoMo має дуже погане покриття мережі UMTS — це не так. Просто ваш телефон може працювати тільки на тих ділянках, де протокол відповідає європейській версії, а таких місць ще поки мало.

HSDPA[ред.ред. код]

DoCoMo працює в напрямку збільшення швидкості з'єднання до 14.4 Мбіт/с, використовуючи HSDPA. Зв'язок зі швидкістю до 3.6 Мбіт/сек. на ячейку для вихідного від базової станції сигналу запущена в серпні 2005.

Власники[ред.ред. код]

(на 30 вересня, 2009)

R&D[ред.ред. код]

Магазин мобільного зв'язку DoCoMo Shinjuku в Сіндзюку.

Мобільні телефони представлені під маркою NTT DoCoMo[ред.ред. код]

Телефони продаються і представлені в двох серіях: NEXT і WITH.[2]

Ntt Docomo продає телефони під своєю маркою. Визначити ж виробника можна за першими літерами в назві моделі. Наприклад: DoCoMo L-02B, де перша буква L позначає виробника LG.

Розшифровка кодів інших виробників:

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Компанії Це незавершена стаття про підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Телекомунікації Це незавершена стаття про телекомунікації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.