SDRAM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Типи DRAM пам'яті


SDRAM (англ. Synchronous Dynamic Random Access Memory — синхронна динамічна пам'ять з довільним доступом) — тип запам'ятовуючого пристрою, що використовується в комп'ютерній техніці. Найпоширенішим стандартом пам'яті SDRAM є DDR.

На відміну від інших типів DRAM, що використовують асинхронний обмін даними, відповідь на сигнал, що поступив у пристрій, повертається не відразу, а лише при отриманні наступного тактового сигналу. Тактові сигнали дозволяють організувати роботу SDRAM у вигляді скінченного автомата, що виконує вхідні команди. При цьому вхідні команди можуть поступати у вигляді неперервного потоку, не чекаючи, поки буде завершено виконання попередніх інструкцій (конвейєрна обробка): відразу після команди запису може поступити наступна команда, не чекаючи, коли дані будуть записані. Надходження команди читання приведе до того, що на виході дані з'являться через деяку кількість тактів — цей час називається затримкою (latency) і є однією з важливих характеристик даного типу пристроїв.

Цикли оновлення виконуються відразу для цілого рядка, на відміну від попередніх типів DRAM, що оновлювали дані по внутрішньому лічильнику, використовуючи спосіб оновлення по команді CAS перед RAS.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.