SK1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
sK1
Tetiyiv erbe in sK1.pngsK1 в OpenSUSE Linux з передсталою темою.
Розробник(и) sK1 Team
Стабільний випуск 0.9.0 (9 травня 2009; 2206 днів тому)
Операційна система Linux, FreeBSD, Mac OS X
Платформа Python, C, Tcl /Tk
Тип редактор векторної графіки
Ліцензія LGPL
Сайт sk1project.org

sK1 — редактор для роботи з векторною графікою, розповсюджується на умовах ліцензії LGPL; за функціональністю схожий на CorelDRAW, Adobe Illustrator, Freehand та Inkscape.

Історія[ред.ред. код]

Проект було започатковано невеликою командою (керівник проекту — Ігор Новиков) у 2003 році для доробки коду іншого вільного редактора векторної графіки — Skencil. Оскільки розробники Skencil припинили розробку версії 0.6.x своєї програми на базі віджетів Tk й почали розвивати нову її гілку із застосуванням бібліотек Gtk+, в усіх аспектах так і не довівши її до рівня попередньої версії, проект автоматично перетворився на форк Skencil. Спроба об'єднати зусилля з розробниками Skencil не увінчалася успіхом. У наш час[Коли?] розробка Skencil фактично припинена, розробники програми радять користуватися sK1.

У 2007 році команда sK1 здійснила реверс-інженіринг формату CDR. Результати цієї роботи і перший варіант робочого імпортера CDR були представлені на конференції Libre Graphics Meeting 2007, що відбулася в травні 2007 року в Монреалі (Канада). Надалі, використовуючи CDR Explorer, команда розібрала структуру інших корелівських форматів. Цим досягнута найякісніша в наш час підтримка імпорту файлів у форматах CorelDRAW серед відкритого ПЗ.

Позиціонування[ред.ред. код]

Розробку sK1 було розпочато невеликою командою українських фахівців із додрукарської підготовки, що однозначно визначило спрямування проекту на повноцінну підтримку форматів PostScript, PDF, кольорової моделі CMYK та керування кольором; реалізація складних художньо-ілюстративних функцій не є пріоритетною для розробників. Неформально проект позиціонуєтся як вільна альтернатива комерційному редактору CorelDRAW.

Функціонал[ред.ред. код]

Інструменти:

 • Виділення,
 • Правка вузлів,
 • Лупа,
 • Малювання пов'язаних прямих відрізків (поліліній),
 • Малювання кривих Без'є,
 • Малювання еліпсів,
 • Малювання многокутників,
 • Введення тексту.

Підтримка форматів[ред.ред. код]

 • імпорт: CorelDRAW v7-X4 (CDR/CDT/CCX/CDRX/CMX), Adobe Illustrator до версії 9 (на основі PostScript), Postscript (PS), Encapsulated Postscript (EPS), Computer Graphics Metafile (CGM), Windows Metafile (WMF), XFIG, Scalable Vector Graphics (SVG), Skencil/Sketch/sK1 (SK і SK1), Acorn Draw (AFF), HPGL Plotter File (PLT);
 • експорт: AI 5.0 (на основі PostScript), PDF, PS, SVG, SK/SK1, CGM, WMF, PLT.

Супутні проекти[ред.ред. код]

 1. UniConvertor. Програма для перетворення файлів одних векторних форматів на інші. Фактично це частина sK1, переписана для самостійного використання, котра розвивається тією ж командою. UniConvertor також використовується в Inkscape для відкриття файлів CorelDRAW та Sketch/Skencil. В рамках Google Summer of Code 2008 готується підтримка UniConvertor в Scribus.
 2. CDR Explorer. Програма для спрощення реверс-інженірингу форматів CorelDRAW.
 3. pymfvu. Програма для перегляду файлів у форматах WMF/EMF та експорту в SVG. По ходу розвитку проекту було складено детальний звіт про підтримку WMF різними вільними та пропрієтарними програмами. У наш час[Коли?] не розвивається.
 4. LinCuttor. Програма для інтерактивної роботи з різальними плоттерами (формат PLT).

Нагороди[ред.ред. код]

 • У 2007 році проект зайняв друге місце на конкурсі вільних проектів Trophées du Libre в категорії «Мультимедіа». Проект sK1 став першим вільним проектом з ексСРСР, який війшов у фінал цього конкурсу.
 • 2 місце в конкурсі «Найкращий вільний проект Росії», що проводиться журналом Linux Format 2009год.Среді групових проектів.

Посилання[ред.ред. код]