STANAG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

STANAG — (від англ. Standardization Agreement) — угода зі стандартизації в НАТО. Встановлює та визначає способи, порядок дій, термінологію та умови для уніфікації в рамках єдиних збройних сил або технічних операцій, або ж обладнання (матеріальної частини) серед держав-учасниць Організації.

Кожна держава, що входить в НАТО, ратифікує Угоду і впроваджує її у власних збройних силах. Метою Угоди є забезпечення єдиних оперативних та адміністративних заходів, матеріально-технічного забезпечення, таким чином, щоб збройні сили однієї держави-учасниці могли використовувати матеріальні засоби і матеріально-технічне забезпечення збройних сил іншої. Крім того, Угодою створюють основу для технічної взаємозамінності серед великого розмаїття систем зв'язку та інформації, важливих для проведення операцій НАТО та Об'єднаних збройних сил.

Угоди зі стандартизації публікуються англійською та французькою мовами (двома офіційними мовами НАТО) Агенцією НАТО зі стандартизації, розташованою в Брюсселі. Наразі кількість угод становить трохи менше 1300. Це угоди щодо калібру боєприпасів та власне боєприпасів, засобів зв'язку, картографічних позначень, класифікації мостів і багато іншого.

Уніфіковані в НАТО боєприпаси[ред.ред. код]

За калібром стрілецької зброї та малокаліберних автоматичних гармат:

Боєприпаси зазначених калібрів є типовими й використовуються всіма країнами-учасниками НАТО. Внаслідок цього вони виробляються в настільки великих кількостях, що можливості їх поставки практично не обмежені.

Вибірковий перелік угод STANAG[ред.ред. код]

  • STANAG 2324: кронштейн, що застосовується на різних видах стрілецької зброї для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя
  • STANAG 4512: Infantry Weapons Standardization — «Стандартизація піхотної зброї»,
  • STANAG 4569: «Методи оцінки рівнів захисту бойових броньованих машин легкої категорії від ураження боєприпасами кінетичної дії і осколками осколково-фугасних снарядів польової артилерії»

Посилання[ред.ред. код]