STS-122

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-122 (121 політ шатл, 29 політ «Атлантіс»)
STS-122 (121 політ шатл, 29 політ «Атлантіс»)
Космічний корабель Атлантіс OV-104
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39А
Дата запуску 7 лютня 2008 19:45 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 15
Дата посадки 20 лютня 2008 14:07:10 UTC
Тривалість польоту 8 діб 16 годин 7 хвилин
Кількість обертів 202
Апогей 339 км
Перигей 331 км
Орбітальний період 92,23
Нахил орбіти 51,6 градусів
Пройдено відстань 8 500 000 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-120-patch.png
STS-120
STS-123 patch.png
STS-123


Екіпаж «STS-122»:Ззаду зліва направо: Мелвін, Уолхейм, Лав, Шлегель. Попереду зліва направо: Фрік, Ейартс, Пойндекстер

STS-122 — космічний політ MTKК «Атлантіс» за програмою « Космічний човник» метою якого є продовження збірки Міжнародної космічної станції. Це 24-й політ за програмою МКС.

Екіпаж[ред.ред. код]

В екіпажі «Атлантіса» — троє новачків космічних польотів : Алан Пойндекстер, Стенлі Лав і Леланд Мелвін.

Параметри польоту[ред.ред. код]

Мета[ред.ред. код]

Доставка на орбіту європейського дослідницького модуля «Коламбус» і монтаж його на Міжнародної космічної станції. Модуль «Коламбус» буде пристикований до модуля «Гармонія».

Підготовка до польоту[ред.ред. код]

Липень 20 2006 року НАСА назвав екіпаж для місії «Діскавері» STS-122, яка доставить на орбіту і європейський дослідницький модуль «Коламбус» і змонтує його на Міжнародної космічної станції.

Командиром екіпажу призначений Стефен Фрік (англ. Stephen Frick) пілотом — Алан Пойндекстер. Фахівці місії: Рекс Вайльхаймі, Стенлі Лав (англ. Stanley Love), Леланд Мелвін і астронавт Європейського космічного агентства Ханс Шлегель (англ. Hans Schlegel) (Німеччина). Пойндекстер, Лав і Мелвін — новачки космічних польотів.

Для Стефена Фріка і Рекса Вайльхаймі це буде другий космічний політ, перший політ вони також здійснили разом на шатлі «Атлантіс» STS-110 в 2002 році. Для Ханса Шлегеля це також другий космічний політ, перший політ — «Колумбія» STS-55 в 1993 році.

Квітня 16 2007 року, через затримку старту місії «Атлантіс» STS-117, керівництво НАСА прийняло рішення про деякі перестановки в черговості польотів шатлів. Планувався раніше для місії шаттл STS-122 «Діскавері» замінений на шатл «Атлантіс». 10 листопада 2007 проведена установці шаттла «Атлантіс» з паливним баком на стартову позицію на майданчику майданчику 39А космодрому ім Кеннеді на мисі Канаверал. Старт Атлантіса був намічений на початок грудня[1].

Опис польоту[ред.ред. код]

STS-122 місія супроводжувалася цілим рядом поломок. Спочатку вийшло з ладу два паливних датчика, в результаті чого старт шаттла затримався на два місяці. На старті від корабля відвалилися три шматки монтажної піни, які теоретично могли пошкодити теплоізоляцію. Нарешті, після відстиковки від МКС стався збій в системі опалення, в результаті якого вийшли з ладу чотири невеликих кормових двигуна. При посадці ці двигуни не повинні були використовуватися, так що приземлення проходило за наміченим графіком.

Екіпаж «Атлантіса» здійснив три виходи у відкритий космос, встановивши привезену на МКС європейську лабораторію «Коламбус» і замінивши бак з азотом на фермі «P1». Шаттл також привіз на орбіту європейського астронавта — француза Леопольда Еартса, який замінить Деніела Тані.

15:59 за московським часом Атлантіс включив двигуни на дві хвилини сорок секунд, щоб отримати імпульс для сходу з орбіти. Якби диспетчери визнали умови для посадки несприятливимик, схід з орбіти і посадка були б відкладені (малося три резервних варіанти посадки).

Шаттл «Атлантіс» успішно приземлився у Флориді, в космічному центрі імені Кеннеді, в 17:07.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]