Sauer 38H

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sauer 38H
Sauer 38H AdamsGuns.jpg
Тип: пістолет
Походження: Третій Рейх Третій Рейх
Історія виробництва:
Конструктор Фріц Ценер
Розроблено 1938
Виробник Sauet & Sohn,
Виготовлено 250 000
Характеристики
Маса 720 г
Довжина 171 мм
Довжина ствола, мм: 83 мм
Тип боєприпасу 7,65 мм Браунінг
Механізм автоматика, заснована на ході затвора
Бойова скорострільність 25—30 постр/хв
Дульна швидкість 290 м/с
Прицільна дальність 25 метрів
Тип боєпостачання магазин на 8 патронів
Приціл Відкритий

Sauer 38H - пістолет зразка 1938, конструктор Фріц Ценер. Внутрішній устрій подібний пістолету Walther PP зразка 1929. Виготовлявся з 1938 по 1945. Всього було виготовлено близько 250 тис. екземплярів. Пістолет знаходився на озброєнні поліції та напіввійськових формувань, а також надавався цивільним особам.

Історія створення[ред.ред. код]

Пістолет «Sauer» зразка 1938 року («Sauer 38H») розроблений на одній з старіших збройних фірм Німеччини «Sauer & Sohn» («Зауэр та син»). Ця фірма була створена у 1751 році в місті Зуле. Після переоснащення у 1880 році найкращім на ті часи технічним обладнанням, вона стала відомою своїми висококласними рушницями з взаємозамінними деталями.

При розробці пістолета Sauer 38H зброярі переслідували ціль створити конкуренцію пістолету Walther PP. Ця задачу була не з простих — вальтеровскі пістолети Walther PP та PPK у середині 30-х років мали надзвичайно велику популярність.

Конструкція та характеристики[ред.ред. код]

Автоматика пістолета Sauer 38H працювала за принципом віддачі вільного затвору. На ствол вдягалася зворотна пружина. Затвор виготовлявся окремо та кріпився до кожуху шпильками. Пістолет мав вказівник наявності патрона в патроннику, а також важелю взведення ударника, що дозваляло набою находитись в патроннику, та зброя при цьому була повністю безпечна.

Прихований курок був з'єднаний з цим важелем. Якщо самовзводом при натисненні на спусковой курок(зусилля спуску 5,5 кг) взводився курок та відбувався постріл, то натиснення на важель призводило лише до взведення курка, та шляхом повільного спуска (з зусиллям 2,3 кг) відбувався постріл, для поцільного пострілу, або ж можна було взвести курок без пострілу у випадку необхідності. Запобіжник флажкового типу монтувався з лівого боку затвора. Магазин коробчатий еммністю 8 набоїв. Прицільна дальність - 25 м. Початкова швидкість кулі - 290 м/с.

Пістолет Sauer 38H складався з 57 деталей, вузлів та механізмів, основні з яких були:

  • Ствол, рамка пістолета
  • Кожух затвору
  • Ударно-спусковий механізм
  • Магазин
  • Запобіжник