Speed Up

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Speed Up S.r.l.
Тип ТзОВ
Заснування 1994
Штаб-квартира Італія Луго-ді-Віченца, Італія
Галузь Машинобудування
Продукція шасі, рама
Сайт speedupfactory.com

Speed Up S.r.l. — італійська компанія, що займається розробкою та виробництвом спортивних мотоциклів та комплектуючих до них. Також представлена у чемпіонаті світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP в класі Moto2.

Історія[ред.ред. код]

Speed Up
Повна назва Speed Up Team
База Італія Луго-ді-Віченца, Італія
Керівники Лука Боскоскуро
Сезон 2014 MotoGP
Moto2
Гонщики 22 Велика Британія Сем Лоус
88 Італія Алессандро Нокко
Мотоцикл Speed Up SF14
Статистика виступів у MotoGP
Дебют 2010

Передісторія[ред.ред. код]

Компанію «Speed Up» заснував Лука Боскоскуро — в минулому гонщик, сьогодні конструктор. Він дебютував в мотогонках у 1990 році і в 1995 році став чемпіоном Європи в класі 250сс на Aprilia.

З 1996 по 2001 роки він брав участь в чемпіонаті світу MotoGP, в 1996 вигравши IRTA Cup (чемпіонат світу у заліку приватних команд) в класі 250сс. Після завершення кар'єри професійного гонщика, Боскоскуро залишився у Великому мотоспорті, в 2002 ставши спортивним директором Gilera і Derbi. З 2006 по 2009 роки був менеджером команди Gilera Team, у складі якої в 2008 році чемпіоном світу в класі 250cc став Марко Сімончеллі.

Заснування команди[ред.ред. код]

В 2010 році Лука Боскоскуро прийняв рішення про заснування власної команди. Саме в цьому році на зміну класу 250сс був створений новий клас Moto2, що викликало радикальні зміни у правилах — був здійснений перехід від 2-тактних двигунів об'ємом 250 см³ до 4-тактних об'ємом 600 см³. Команда «Speed Up» дебютує в чемпіонаті світу у класі Moto2 з мотоциклом власної розробки S10. У першому ж сезоні гонщики команди здобувають 3 перемоги, 6 поулів та 9 подіумів. У цьому сезоні це єдина команда, обоє гонщиків якої піднялись на подіум у одній гонці.

У 2011 році команда почала співпрацю з FTR Moto, отримавши нову раму. Це негативно позначилось на результатах команди, що втілилось лише у 2 подіуми протягом усього сезону.

Після невдалого сезону «Speed Up» повернулась до шасі власної розробки, а співпраця з Еросом Браконі призвела до утворення команди «Speed Up Factory». Наслідком їхньої співпраці став мотоцикл моделі S12, на якому виступали гонщики команди у сезоні 2012 року.

Для сезону 2013 року був розроблений новий мотоцикл S13. Три команди використовували цей прототип: «NGM Mobile Forward Racing», «QMMF Racing Team» та «Arginano y Gines Racing Team». Мотоцикл не міг на рівні конкурувати з Suter та Kalex, тому найкращий результат на ньому продемонстрував Сімоне Корсі, якмй зайняв лише 11-е місце у загальному заліку.

Для сезону 2014 року розробили новий прототип SF14. Окрім цього, Speed Up буде брати участь у чемпіонаті як окрема команда з гонщиками Семом Лоусом та Алессандро Нокко.

Джерела[ред.ред. код]