StarCraft II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
StarCraft II

StarCraft II.jpg

Розробник Blizzard Entertainment
Попередня гра серії StarCraft
Дата випуску 27 липня 2010
Жанр RTS
Платформи Windows XP и Vista[1],
Mac OS X[2]
Режими гри Одиночна гра, багатокористувацька гра
Керування Клавіатура, мишка
Сайт http://starcraft2.com/

StarCraft II — відеогра в жанрі стратегія в реальному часі, продовження StarCraft, анонсована 19 травня 2007 року на фестивалі Blizzard Worldwide Invitational в Сеулі (Південна Корея). Складатиметься з трьох частин. Перша (StarCraft II: Wings of Liberty) вийшла 27 липня 2010 і включає кампанію теранів. Наступні дві повинні вийти як доповнення (add-ons) в наступні місяці.

На відміну від попередньої гри серії, StarCraft II має тривимірну графіку, а також використовує фізичний рушій Havok.

Дія проходить у 26 столітті у віддаленому секторі нашої галактики. Дійовими особами є три раси: Терани - це люди, нащадки землян-колонізаторів (більшою частиною в'язнів), Зерги - комашина раса генетичних асиміляторів, та Протоси, потужна технічно та телепатично розвинена раса гуманоїдів. StarCraft II: Wings of Liberty зосереджена на Теранах в цілому та на постаті Джиммі Рейнора, зокрема. Також тут уперше (не враховуючи секретної місії в англ. StarCraft: Brood War) з'являються гібриди Зергів та Протосів. Які відіграють ще другорядну, але вже доволі суттєву роль у сюжетній лінії. Попередня історія (англ. StarCraft: Brood War) всесвіту StarCraft закінчилася 4 роки тому.

Сюжет[ред.ред. код]

Чотири роки минуло з подій Brood War. Зерги на чолі з Керіган зникли з поля зору - жодний розвідницький корабель не повернувся з Чару, Протоси зайняли звичну для них нейтральну позицію, і таким чином Террани стали головною силою в Секторі Копрулу. Арктур Менгск повністю зосереджує агітаційні на воєнні сили в своїх руках, проте йому протистоїть колишній старший офіцер Конфедерації на планеті Мар Сара Джим Рейнор, який новоспеченим Імператором оголошений терористом та злодієм. Рейнор за чотири роки сформував свою невеличку армію, але за браком грошей армія перетворилася на найманців, які звуться "Рейдери Рейнора", і якщо не займаються зароблянням грошей то роблять партизанські диверсії та вилазки супроти Домініону.

Дія гри розпочинається на Мар Сарі, яку у попередніх частинах гри атакували Зерги. Там Рейнор зустрічається зі своїм старим бойовим товаришем Тайкусом Фіндлі - точніше Тайкус знаходить Рейнора у його улюбленому барі, де той п'є скотч. Тайкус розповідає Джиму про неназваних працедавців, які заплатять великі гроші, якщо їм допомогти знайти якісь таємничі артефакти.

Невдовзі на планету нападають Зерги, тож Рейнор мусить рятувати людей та майно. Згодом з новин стає відомо, що Зерги почали широкомасштабний наступ на Домініон.

Рейнор починає збирати таємничі артефакти та інші місії, які б дали йому достатньо грошей задля продовження та розгортання боротьби проти Домініону. Потім він знаходить старий комп'ютер з штучним інтелектом, у якому є записи наказів Менгска ввімкнути псі-еміттери, що спровокували атаку Зергів на Тарсоніс, колишню столицю Конфедерації. Це змінює хід гри і тепер Рейнор бачить ціль та знаходить шлях до її виконання - він планує захват головного офісу міжгалактичного каналу UNN, звідки можливо розпочати трансляцію скандального запису на весь Домініон.

Якось, ідучи по одному з коридорів Гіперіону, Рейнор зустрічається з Зератулом, який невідомим чином з'являється на кораблі, Зератул має дуже мало сил, тому багато не говорить, але натомість віддає Рейнору кристал із записом своєї пам'яті, використавши який, Рейнор дізнається багато нової та дуже важливої інформації.

Зокрема, з'ясовується, що Вищий Розум ніколи не був самостійним, хтось маніпулював ним та за допомогою Зергів волів знищити все живе у галактиці, це й спонукало Вищий Розум використати Керіган, яка ніким не була контрольованою. Отже, наступний крок для Рейнора - це рятунок Керіган, яка не дуже хоче бути врятованою.

Зібравши докупи Артефакт, Рейнор зустрічається з представниками таємничого Фонду Мьобіуса, керівником яких, як з'ясовується, є син Арктура Менгска - Валеріан Менгск. Валеріан пропонує Рейнору об'єднати зусилля супроти Зергів заради людства та, на додачу, для підняття політичних рейтингів Валеріана, який збирається зайняти трон. Після деяких роздумів Рейнор вирішує трохи відкласти революцію. Наляканий видіннями Зератула він розуміє, що якщо не врятувати Керіган то з революції вже не буде сенсу.

Зібраний Артефакт після напруженої та виснажливої битви за Чар повертає Керіган до її людського вигляду, що послабляє Зергів, як того домагався Валеріан, та робить її придатною для адекватного спілкування. Проте нарешті стає зрозумілим, що коїлося із Тайкусом увесь цей час - він був звільнений з довічного ув'язнення, але досі не було зрозуміло, якою ціною. Як виявляється, ціною є вбивство Керіган, яке і намагається скоїти Тайкус, проте Рейнор захищає знесилену дівчину своїм бойовим костюмом та цілить у Тайкуса.

Епізод Wings of Liberty закінчується тим, що Рейнор несе олюднену Керіган на руках подалі від багатостраждальної планети.


Примітки[ред.ред. код]

  1. Blizzard Entertainment (19 травня 2007). «офіційний FAQ» (англійською). Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2007-05-19. 
  2. Blizzard Entertainment (19 травня 2007). «Прес-реліз» (англійською). Процитовано 2007-05-19. 

Посилання[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття про стратегічну відеогру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.