StarCraft II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
StarCraft II

StarCraft II.jpg

Розробник Blizzard Entertainment
Попередня гра серії StarCraft
Дата випуску 27 липня 2010
Версія 1.5
Жанр RTS
Носії DVD-DL, цифрова дистрибуція
Платформи Microsoft Windows[1],
Mac OS X[2]
Рушій гри Havok
Режими гри Одиночна гра, багатокористувацька гра
Керування Клавіатура, мишка
Сайт http://starcraft2.com/

StarCraft II — відеогра в жанрі стратегія в реальному часі, продовження StarCraft, анонсована 19 травня 2007 року на фестивалі Blizzard Worldwide Invitational в Сеулі (Південна Корея). Складатиметься з трьох частин, дві з яких вже випущені. Перша (StarCraft II: Wings of Liberty) вийшла 27 липня 2010 і включає кампанію теранів. Наступна під назвою Heart of the Swarm вийшла 12 березня 2013. В 2015 очікується остання частина, Legacy of the Void.

На відміну від попередньої гри серії, StarCraft II має тривимірну графіку, а також використовує фізичний рушій Havok.

Дія відбувається у 26 столітті у віддаленому секторі нашої галактики. Дійовими особами є три раси: Терани — це люди, нащадки землян-колонізаторів (більшою частиною в'язнів), Зерги — комашина раса генетичних асиміляторів, та Протоси, потужна технічно та телепатично розвинена раса гуманоїдів. StarCraft II: Wings of Liberty зосереджена на Теранах в цілому та на постаті Джиммі Рейнора, зокрема. Також тут уперше (не враховуючи секретної місії в англ. StarCraft: Brood War) з'являються гібриди Зергів та Протосів. Які відіграють ще другорядну, але вже доволі суттєву роль у сюжетній лінії. Попередня історія (англ. StarCraft: Brood War) всесвіту StarCraft закінчилася 4 роки тому.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Як і в першій StarCraft, основний акцент в грі робиться на видобутку ресурсів і численних битвах. Добуваючи ресурси, гравець отримує кошти для будівництва споруд, які можуть виробляти бойові одиниці і надавати вдосконалення для них. Мета гравця — знищити всі будівлі противника (але необов'язково всі бойові одиниці), або виконати сюжетне завдання в кампанії.

Ресурси представлені у вигляді мінералів і газу Веспену. Газ потрібний для створення деяких юнітів та особливо цінний для вивчення вдосконалень.

Головною метою гри як і раніше залишається знищення противника. Для її досягнення гравець може використовувати як наземні, так і повітряні війська. Набір військ кампанії і багатокористувацького режиму різниться. Герої наявні лише в кампаніях і користувацьких картах.

В режимі кампанії значна частина гри відбувається на борту космічного корабля «Гіперіон». З багатьма членами екіпажу можна поспілкуватися між місіями. Наприклад, в кают-комапанії знаходиться чоловік, який пропонує послуги найманців. В арсеналі корабля механік Свонн допомагає у вдосконаленні армії, а в лабораторії відкриваються спеціальні можливості та нові юніти, в міру знаходження і дослідження іншопланетних зразків. Кампанія має розвилки сюжету в кількох місцях і побічні завдання, які не обов'язково виконувати, але які можуть принести вигоду.

Для новачків докладна інформація про юніти і будівлі всіх рас викладена в розділі допомоги в меню Battle.net.

В багатокористувацькій мережевій грі гравці поділяються на ліги (срібну, золоту, платинову, алмазну) — відповідно до рівня майстерності, який визначається протягом п'яти відбіркових боїв. Кожна ліга складається з безлічі дивізіонів, по сотні чоловік в кожному. Перемігши досвідченішого противника, гравець отримує більшу винагороду. Вправні гравці можуть перейти у вищу лігу, але в разі програшів — так само і понизитися. В рейтингових боях діє автопідбір, де гра автоматично підшукує близького за рівнем опонента.

Ігровий процес отримав низку нововведень. У грі використовується бібліотека «реалістичної фізики» Havok, динамічні тіні. Додано новий тип родовищ — золоті мінерали, з яких робітники приносять за раз не 5 одиниць мінералів, а 7. Також було подвоєно кількість веспенових гейзерів на всіх локаціях, проте з одного гейзера видобуток газу відбувається повільніше, ніж в першій частині. Робітникам тепер можна задати чергу завдань, включаючи і будівельні. З'явилася можливість виділяти декілька будівель і набагато більшу кількість бойових одиниць, а також відразу будівлі разом з одиницями. Максимально можна виділити до 255 об'єктів (починаючи з версії 1.5.0 — до 500 об'єктів). Введено п'ять рівнів складності ШІ[3].

Раси[ред.ред. код]

Терани — нащадки землян, висланих на колонізацію інших планет з політичних цілей (злочинці та дисиденти). В ході польоту кораблі збилися з курсу і опинилися в секторі Копрулу, де колоністи заснували три поселення. Згодом з них розвинулися три держави: Конфедерація, Келморійський синдикат і Умоджанский протекторат. У період загального хаосу, спричиненого навалою зергів, корумпований уряд Конфедерації було повалено терористом-революціонером Арктуром Менгском. Він заснував нову державу — Домініон Теранів, і став її диктатором.

Терани можуть будувати споруди в будь-якому місці, а багато споруд крім того здатні перелітати в інше місце. Вдосконалення броні і зброї досліджуються окремо для кожного з родів військ.

Юніти: КСМ, Морпіх, «Мародер», «Головоріз», «Привид», «Гелліон», Облоговий танк, «Тор», «Вікінг», Медевак, «Ворон», «Баньші», Крейсер.

Протосси — древні жителі сектору, які володіють розвиненими технологіями і потужними психічними здібностями. Хоч вони і відносно малочисельні, це компенсується за рахунок різноманітних бойових машин. Протосси покладаються на мобільність і раптовість нападу. Багато бойових одиниць і будівель оснащені енергетичними щитами, які дають захист і поступово відновлюються після виснаження.

Будувати споруди Протосси можуть тільки в радіусі дії Пілонів, які живлять споруди енергією.

Юніти: Зонд, Зилот, Сталкер, «Спостерігач», «Безсмертний», Призма викривлення, «Колос», «Фенікс», «Випромінювач Порожнечі», Вищий тамплієр, Темний тамплієр, Архонт, Авіаносець, Материнський корабель.

Зерги — органічна раса, що має колективну свідомість, раніше керовану Надрозумом. Через ієрархічну структуру менш розвинених свідомостей Надрозум керував діями кожного зерга. Захопивши наділену видатними психічними здібностями теранку Сару Керріган, Надрозум переродив її у Королеву Клинків, котра стала правити зергами після загибелі Надрозуму. До зергів належать різноманітні істоти, спеціалізовані для виконання певної функції. Окремі бойові загони зергів не є витривалими, як відповідні в інших рас, що компенсується чисельністю. Живі споруди зергів розповсююджують навколо слиз, який дає переваги військам і на якому можна будувати інші споруди. Всі загони зергів можуть закопуватися, влаштовуючи засідки.

Юніти: Личинка, Робітник, Наглядач, Зерглінг, Королева, Гідраліск, Гіблінг, Владика (створює Мімікрідів), «Тарган», Заразитель, Муталіск, Губитель, Черв Нідуса, Ультраліск, Хазяїн зграї (створює Симбіонтів)[4].

Сюжет[ред.ред. код]

З часу подій Brood War минуло чотири роки. Зерги на чолі з Керіган зникли з поля зору — жодний розвідницький корабель не повернувся з їхньої головної планети Чар, Протоси зайняли звичну для них нейтральну позицію, і таким чином Терани стали головною силою в Секторі Копрулу. Арктур Менгск повністю зосередив агітаційні та воєнні сили в своїх руках, проте колишній старший офіцер Конфедерації на планеті Мар Сара Джим Рейнор, пішов в підпілля, щоб протистояти жорстокому правлінню Менгска. Як наслідок Джима було оголошено терористом та злодієм. Рейнор за чотири роки сформував свою невеличку армію, але за браком грошей армія перетворилася на найманців, які назвалася «Рейдери Рейнора», і якщо не займаються зароблянням грошей то здійснюють партизанські диверсії та вилазки супроти Домініону.

Дія гри розпочинається на Мар Сарі, яку у попередніх частинах гри атакували Зерги. Там Рейнор зустрічається зі своїм старим бойовим товаришем Тайкусом Фіндлі, який сам знаходить Рейнора у його улюбленому барі. Тайкус розповідає Джиму про неназваних працедавців, які заплатять великі гроші, якщо їм допомогти знайти якісь таємничі артефакти.

Невдовзі на планету нападають Зерги, тож Рейнор мусить рятувати людей та майно. Він евакуюється зі своїми бійцями на кораблі «Гіперіон». Згодом з новин стає відомо, що Зерги почали широкомасштабний наступ на Домініон.

Рейнор починає збирати таємничі артефакти та виконувати інші місії, які б дали йому достатньо грошей задля продовження боротьби проти Домініону. Потім він знаходить старий комп'ютер зі штучним інтелектом, у якому є записи наказів Менгска ввімкнути псі-еміттери, що спровокували атаку Зергів на Тарсоніс, колишню столицю Конфедерації. Це змінює хід гри і тепер Рейнор бачить ціль та знаходить шлях до її виконання — він планує захоплення головного офісу телеканалу UNN, звідки можливо розпочати трансляцію скандального запису на весь Домініон.

Якось, ідучи по одному з коридорів Гіперіону, Рейнор зустрічається з Протосом Зератулом, який невідомим чином з'являється на кораблі, Зератул знесилений і майже без слів передає Рейнору кристал із записом своєї пам'яті, використавши який, Рейнор дізнається багато нової та дуже важливої інформації.

Зокрема, з'ясовується, що Вищий Розум Зергів ніколи не був самостійним, хтось маніпулював ним та за допомогою Зергів волів знищити все живе у галактиці, це й спонукало Вищий Розум використати Керіган, яка ніким не була контрольованою. Видіння майбутнього показує останню битву Протосів проти невідомого ворога, який знищив Теранів в секторі Копрулу через те, що Керіган було втрачено. Рейнор рішуче береться за рятування Керіган, хоч та і не бажає перестати бути Королевою Зергів.

Зібравши докупи Артефакт, Рейнор зустрічається з представниками таємничого Фонду Мьобіуса, керівником яких, як з'ясовується, є син Арктура Менгска — Валеріан Менгск. Валеріан пропонує Рейнору об'єднати зусилля супроти Зергів заради людства та для підняття політичних рейтингів Валеріана, який збирається зайняти трон. Після деяких роздумів Рейнор вирішує трохи відкласти революцію. Наляканий видіннями Зератула він розуміє, що якщо не врятувати Керіган то революція і повалення Менгска не матиме сенсу.

Зібраний Артефакт після напруженої та виснажливої битви за Чар повертає Керіган людську подобу, що послабляє Зергів, як того домагався Валеріан, та робить її придатною для адекватного спілкування. Проте Тайкус збирається вбити Керіган, виявляється, він був звільнений з довічного ув'язнення, щоб в підходящий момент вбити Королеву Зергів за наказом Менгска. Проте Рейнор захищає її своїм бойовим костюмом та застрелює Тайкуса.

Епізод Wings of Liberty закінчується тим, що Рейнор несе олюднену Керіган на руках по поверхні Чару.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Blizzard Entertainment (19 травня 2007). «офіційний FAQ» (англійською). Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2007-05-19. 
  2. Blizzard Entertainment (19 травня 2007). «Прес-реліз» (англійською). Процитовано 2007-05-19. 
  3. Докладний опис ігрового процесу на ЛКИ(рос.)
  4. Starcraft II: GAME GUIDE

Посилання[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття про стратегічну відеогру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.