StarCraft II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
StarCraft II

StarCraft2logo.png

Розробник Blizzard Entertainment
Попередня гра серії StarCraft
Дата випуску 27 липня 2010
Версія 1.5
Жанр RTS
Носії DVD-DL, цифрова дистрибуція
Платформи Microsoft Windows[1],
Mac OS X[2]
Рушій гри Havok
Режими гри Одиночна гра, багатокористувацька гра
Керування Клавіатура, мишка
Сайт http://starcraft2.com/

StarCraft II: Wings of Liberty — відеогра жанру стратегія в реальному часі, продовження StarCraft, анонсована 19 травня 2007 року на фестивалі Blizzard Worldwide Invitational в Сеулі (Південна Корея). Wings of Liberty вийшла 27 липня 2010 і була запланована як перша частина трилогії. Наступна під назвою Heart of the Swarm вийшла 12 березня 2013. В 2015 очікується остання частина, Legacy of the Void.

На відміну від попередньої гри серії, StarCraft II має тривимірну графіку, а також використовує фізичний рушій Havok.

StarCraft II продовжує історію StarCraft: Brood War, її сюжет починається через 4 роки. Події відбуваються в XXVI столітті у віддаленому секторі нашої галактики, де стикнулися три раси: Терани — люди, нащадки землян-колонізаторів (більшою частиною в'язнів), Зерги — комахоподібна раса генетичних асиміляторів, та Протоси, потужна технічно та телепатично розвинена раса гуманоїдів. StarCraft II: Wings of Liberty зосереджена на Теранах в цілому та на постаті Джиммі Рейнора, зокрема. Також тут уперше (не враховуючи секретної місії в англ. StarCraft: Brood War) з'являються гібриди Зергів та Протосів. Вони відіграють другорядну, але доволі суттєву роль у сюжетній лінії.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Приклад ігрового процесу: база Теранів і війська

Як і в першій StarCraft, основний акцент в грі робиться на видобутку ресурсів і численних битвах. Добуваючи ресурси, гравець отримує кошти для будівництва споруд, які можуть виробляти бойові одиниці і надавати вдосконалення для них. Мета гравця — знищити всі будівлі противника (але необов'язково всі бойові одиниці), або виконати сюжетне завдання в кампанії. Для досягнення мети гравець може використовувати як наземні, так і повітряні війська. Набір військ кампанії і багатокористувацького режиму різниться. Герої наявні лише в кампаніях і користувацьких картах.

Ресурси представлені у вигляді мінералів і газу Веспену. Газ потрібний для створення деяких юнітів та особливо цінний для вивчення вдосконалень.

В режимі кампанії значна частина гри відбувається на борту космічного корабля «Гіперіон». З багатьма членами екіпажу можна поспілкуватися між місіями. Наприклад, в кают-комапанії знаходиться чоловік, який пропонує послуги найманців. В арсеналі корабля механік Свонн допомагає у вдосконаленні армії, а в лабораторії відкриваються спеціальні можливості та нові юніти, в міру знаходження і дослідження іншопланетних зразків. Кампанія має розвилки сюжету в кількох місцях і побічні завдання, які не обов'язково виконувати, але які можуть принести вигоду.

Для новачків докладна інформація про юніти і будівлі всіх рас викладена в розділі допомоги в меню Battle.net.

В багатокористувацькій мережевій грі гравці поділяються на ліги (срібну, золоту, платинову, алмазну) — відповідно до рівня майстерності, який визначається протягом п'яти відбіркових боїв. Кожна ліга складається з безлічі дивізіонів, по сотні чоловік в кожному. Перемігши досвідченішого противника, гравець отримує більшу винагороду. Вправні гравці можуть перейти у вищу лігу, але в разі програшів — так само і понизитися. В рейтингових боях діє автопідбір, де гра автоматично підшукує близького за рівнем опонента.

Ігровий процес отримав низку нововведень. У грі використовується бібліотека «реалістичної фізики» Havok, динамічні тіні. Додано новий тип родовищ — золоті мінерали, з яких робітники приносять за раз не 5 одиниць мінералів, а 7. Також було подвоєно кількість веспенових гейзерів на всіх локаціях, проте з одного гейзера видобуток газу відбувається повільніше, ніж в першій частині. Робітникам тепер можна задати чергу завдань, включаючи і будівельні. З'явилася можливість виділяти декілька будівель і набагато більшу кількість бойових одиниць, а також відразу будівлі разом з одиницями. Максимально можна виділити до 255 об'єктів (починаючи з версії 1.5.0 — до 500 об'єктів). Введено п'ять рівнів складності ШІ[3].

Раси[ред.ред. код]

Терани — нащадки землян, висланих на колонізацію інших планет з політичних цілей (злочинці та дисиденти). В ході польоту кораблі збилися з курсу і опинилися в секторі Копрулу, де колоністи заснували три поселення. Згодом з них розвинулися три держави: Конфедерація, Келморійський синдикат і Умоджанский протекторат. У період загального хаосу, спричиненого навалою Зергів, корумпований уряд Конфедерації було повалено терористом-революціонером Арктуром Менгском. Він заснував нову державу — Домініон Теранів, і став її диктатором.

Терани можуть будувати споруди в будь-якому місці, а багато споруд крім того здатні перелітати в інше місце. Вдосконалення броні і зброї досліджуються окремо для кожного з родів військ.

Юніти: КСМ, Морпіх, «Мародер», «Головоріз», «Привид», «Гелліон», Облоговий танк, «Тор», «Вікінг», Медевак, «Ворон», «Баньші», Крейсер.

Протоси — древні жителі сектору, які володіють розвиненими технологіями і потужними психічними здібностями. Хоч вони і відносно малочисельні, це компенсується за рахунок різноманітних бойових машин. Протоси покладаються на мобільність і раптовість нападу. Багато бойових одиниць і будівель оснащені енергетичними щитами, які дають захист і поступово відновлюються після виснаження.

Будувати споруди Протоси можуть тільки в радіусі дії Пілонів, які живлять споруди енергією.

Юніти: Зонд, Зилот, Сталкер, «Спостерігач», «Безсмертний», Призма викривлення, «Колос», «Фенікс», «Випромінювач Порожнечі», Вищий тамплієр, Темний тамплієр, Архонт, Авіаносець, Материнський корабель.

Зерги — органічна раса, що має колективну свідомість, раніше керовану Надрозумом. Через ієрархічну структуру менш розвинених свідомостей Надрозум керував діями кожного зерга. Захопивши наділену видатними психічними здібностями теранку Сару Керріган, Надрозум переродив її у Королеву Клинків, котра стала правити зергами після загибелі Надрозуму. До зергів належать різноманітні істоти, спеціалізовані для виконання певної функції. Окремі бойові загони зергів не є витривалими, як відповідні в інших рас, що компенсується чисельністю. Живі споруди зергів розповсююджують навколо слиз, який дає переваги військам і на якому можна будувати інші споруди. Всі загони зергів можуть закопуватися, влаштовуючи засідки.

Юніти: Личинка, Робітник, Наглядач, Зерглінг, Королева, Гідраліск, Гіблінг, Владика (створює Мімікрідів), «Тарган», Заразитель, Муталіск, Губитель, Черв Нідуса, Ультраліск, Хазяїн зграї (створює Симбіонтів)[4].

Сюжет[ред.ред. код]

З часу подій Brood War минуло чотири роки. Зерги на чолі з Керріган зникли з поля зору — жодний розвідницький корабель не повернувся з їхньої головної планети Чар, Протоси зайняли звичну для них нейтральну позицію, і таким чином Терани стали головною силою в Секторі Копрулу. Арктур Менгск повністю зосередив агітаційні та воєнні сили в своїх руках, проте колишній старший офіцер Конфедерації на планеті Мар Сара Джим Рейнор, пішов в підпілля, щоб протистояти жорстокому правлінню Менгска. Як наслідок Джима було оголошено терористом та злодієм. Рейнор за чотири роки сформував свою невеличку армію, але за браком грошей армія перетворилася на найманців, які назвалася «Рейдери Рейнора», і якщо не займаються зароблянням грошей то здійснюють партизанські диверсії та вилазки супроти Домініону.

Дія гри розпочинається на Мар Сарі, яку у попередніх частинах гри атакували Зерги. Там Рейнор зустрічається зі своїм старим бойовим товаришем Тайкусом Фіндлі, який сам знаходить Рейнора у його улюбленому барі. Тайкус розповідає Джиму про неназваних працедавців, які заплатять великі гроші, якщо їм допомогти знайти якісь таємничі артефакти.

Невдовзі на планету нападають Зерги, тож Рейнор мусить рятувати людей та майно. Він евакуюється зі своїми бійцями на кораблі «Гіперіон». Згодом з новин стає відомо, що Зерги почали широкомасштабний наступ на Домініон.

Рейнор починає збирати таємничі артефакти та виконувати інші місії, які б дали йому достатньо грошей задля продовження боротьби проти Домініону. Потім він знаходить старий комп'ютер зі штучним інтелектом, у якому містяться записи наказів Менгска ввімкнути псі-еміттери, що спровокували атаку Зергів на Тарсоніс, колишню столицю Конфедерації. Це змінює хід гри і тепер Рейнор бачить ціль та знаходить шлях до її виконання — він планує захоплення головного офісу телеканалу UNN, звідки можливо розпочати трансляцію скандального запису на весь Домініон.

Якось, ідучи по одному з коридорів «Гіперіона», Рейнор зустрічається з Протосом Зератулом, який невідомим чином з'являється на кораблі. Зератул знесилений і майже без слів передає Рейнору кристал із записом своєї пам'яті, використавши який, Рейнор дізнається чим той займався паралельно з подорожами Джима.

Тут відкривається міні-кампанія за Протосів, де головним героєм виступає Зератул. Він подорожує планетами в пошуках храмів Зел-Нага. Зератул стикається Сарою Керріган, котра прагне йому завадити, а потім з Талдарімами, Протосами, вороже налаштованими до решти свого народу. Їм допомагають досі небачені істоти, подібні на гібриди Протосів із Зергами. Далі Зерталу вирушає на Айур, де досліджує залишки пам'яті в трупі Надрозуму Зергів. Завдяки їй він розшифровує пророцтво, добуте в храмі Зел-Нага, яке показує майбутнє сектора Копрулу. В ньому Зерги і гібриди знищили Теранів, а останні сили Протосів опинилися в оточенні. До того часу з'ясувалося - поворотним моментом стала смерть Королеви Клинків, Сари Керріган. Протоси вирішують померти достойно і стримують навалу ворогів, поки не гинуть всі.

Зібравши докупи Артефакт, Рейнор зустрічається з представниками таємничого Фонду Мебіуса, керівником яких, як з'ясовується, є син Арктура Менгска — Валеріан Менгск. Валеріан пропонує Рейнору об'єднати зусилля супроти Зергів заради людства та для підняття політичних рейтингів Валеріана, який збирається зайняти трон. Після деяких роздумів Рейнор вирішує трохи відкласти революцію. Наляканий видіннями Зератула він розуміє, що якщо не врятувати Керріган то революція і повалення Менгска не матиме сенсу.

Зібраний Артефакт після напруженої та виснажливої битви за Чар повертає Керріган людську подобу, що послабляє Зергів, як того домагався Валеріан, та робить її придатною для адекватного спілкування. Проте Тайкус збирається вбити Керріган, виявляється, він був звільнений з довічного ув'язнення, щоб в підходящий момент вбити Королеву Зергів за наказом Менгска. Проте Рейнор захищає її своїм бойовим костюмом та застрелює Тайкуса.

Епізод Wings of Liberty закінчується тим, що Рейнор несе олюднену Керріган на руках по поверхні Чару.

Секретне завдання

Якщо гравець в місії «Зірка екрану» відшукає та знищить в правому нижньому кутку карти лабораторію, стане доступним секретне завдання. В ньому Джим Рейнор дізнається місцерозташування секретної бази Домініону. На ній він знаходить гібридів Зергів з Протосами, таких самих, яких бачив в кристалі Зератула. Рейнор вирішує підірвати лабораторію підірвавши її реактор, проте вибух замість знищення відключає стримуючий купол супер-гібрида і той прокидається. Гібрид виявляється непереможним, Рейнор зі своїми бійцями тікає від чудовиська, користуючись експерементальними пристроями з лабораторії. Коли Джим врешті рятується, лишивши переслідувача на базі, Хорнер зауважує — Терани не володіють технологіями для створення гібридів Зергів та Протосів, отже, за подіями в секторі Копрулу стоїть якась ще невідома сила.

Розробка[ред.ред. код]

StarCraft II було анонсовано 19 травня 2007 року на заході Blizzard Worldwide Invitational в Сеулі[5]. За словами виконавчого віце-президента Роба Пардо і продюсера Кріса Сігаті, розробка гри, хоча спочатку була відкладена на рік з причини перерозподілу ресурсів компанії Blizzard для World Of Warcraft, почалася 2003 року, незадовго після випуску Warcraft III: The Frozen Throne[6]. StarCraft II планували зробити сумісною з DirectX 10, але без додавання спеціальних ефектів DirectX 10. Mac-версія отримала використання OpenGL.

На Blizzard Worldwide Invitational в червні 2008 Роб Пардо повідомив про трилогію StarCraft II, де перша частина, Wings of Liberty, отримає два доповнення — Heart of the Swarm, сконцентроване на Зергах, і Legacy of the Void, сконцентроване на Протосах[7]. 25 лютого 2009 Blizzard анонсували захід Blizzard Theme Park Contest, де призами стануть ключі для бета-тестування StarCraft II[8]. Кращі 20 гравців у Warcraft III: The Frozen Throne з кожного «царства» і було обрано першими бета-тестерами[9].

Бета-тестування[ред.ред. код]

Blizzard згодом повідомили про вихід бета-версії влітку 2009, проте він був відкладений. В листопаді 2009 Кріс Сігаті оголосив про вихід закритої (не публічної) бета-версії в наступному році[10]. Тестування розпочалося 17 лютого 2010 року для Windows і 12 травня для Mac OS X[11]. Blizzard також випустили редактор карт як частину патчу № 9. На 23 липня 2010 до бета-версії вийшло 18 патчів (17 для європейських серверів). Завершилося тестування 19 липня 2010 року. Остаточний реліз StarCraft II відбувся 27 липня 2010 року, супроводжуючись тематичними заходами у вибраних містах по всьому світу[12].

StarCraft II Starter Edition[ред.ред. код]

В серпні 2011 року стала доступна безкоштовна версія StarCraft II з обмеженим функціоналом, покликана ознайомити гравців з цією грою. Вона вимагає лише облікового запису на Battle.net і підключення до мережі Інтернет.

У ній доступні перші 4 місії кампанії (3 на Мар-Сарі і, на вибір, перше завдання Тайкуса або доктора Хенсон), перші 2 випробування («Тактика і стратегія» і «Секретна операція») і 4 багатокористувацькі карти.

Зі стартової версії потім можна перейти на повну, купивши її. Всі отримані досягнення переносяться у повну версію[13].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття про стратегічну відеогру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.