Star Trek: Armada

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Star Trek: Armada
Розробник Activision
Mad Doc Software
Видавець Activision
Наступна гра серії «Star Trek: Armada II»
Дата випуску 3 січня 2000
Версія atvi_patches.php 1.2
Жанри стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: E — Everyone
Носії CD-ROM
Платформи ПК (Windows)
Рушій гри покращений рушій Battlezone
Режими гри синглплеер, мультиплеер
Системні
вимоги
Pentium 200 або аналогічний процесор, 32 МБ ОЗУ, 16-бітна звукова карта, 4-х швидкісний CD-ROM
Керування клавіатура, миша

«Star Trek: Armada» — космічна стратегія в реальному часі від Activision і Mad Doc Software, заснована на всесвіті «Зоряного шляху».

Сюжет[ред.ред. код]

Дія гри розгортається незабаром після закінчення війни Об'єднаної Федерації Планет з домініоном (кінець серіалу «Глибокий космос 9»), починаючи з кампанії Федерації. Під час першого завдання, гравець керує силами Зоряного флоту, а також капітана Жан-Люка Пікара на борту «Ентерпрайза- E», відновлюючи сектор космосу постраждав під час війни. Раптово, з майбутнього прибуває тимчасової корабель Федерації, переслідуваний двома сферами Борго. Після порятунку корабля від нападу, з Пікаром зв'язується Таддеус Деммінг, капітан новоявленого корабля «Премонішн» (англ. Premonition — передбачення). Він попереджає Пікара про прийдешнє вторгненні Борго, бажаючих асимілювати Землю. Пікар зв'язується з Командуванням флоту для прийняття рішення. Точка зору гравця потім зміщується на посла Ворфа на борту «Авенджер» (англ. Avenger — месник), захищаючи планету ба'ку від вторгнення сон'а (див. «Зоряний шлях: Повстання»). Потім, Ворф необхідно подорожувати через туманність, в якій він стикається зі старим ворогом, Тораом. Він дізнається що Тора має намір стати канцлером Клінгонівської імперії. Тим часом, «Ентерпрайз» прибув в сектор космосу тільки що пережив напад Борго. Пікару необхідно врятувати пошкоджені кораблі, в той же час відображаючи хвилі Борго на асимільованих кораблях Федерації.

У той же час, Боргі також нападають і на Клінгонівську імперію. Тора, скориставшись моментом, намагається вбити канцлера Мартока. Починається громадянська війна в Імперії. Перемігши Тора в ролі Мартока, гравець дізнається що Торалу допомагали ромуланци.

Одночасно, ромуланци виявляють надпотужну омега-частинку в космосі. Її знайшли ференгі і готуються продати її кардассіанцам. Але Тал шіар (ромуланская спецслужба) посилає адмірала Селу силою відібрати частку. На жаль, Боргі теж знають про існування частинки і бажають отримати її за всяку ціну. Дивом уникаючи Борго, Села доставляє частку на захищену ромуланскую базу.

Борги асимілюють домініонскую фабрику з клонування для відтворення Локутуса, колишнього титулу Пікара коли він був одним з Борго. За допомогою знань і досвіду Локутуса, Борга вдається відібрати омега-частинку у ромуланцев. Відіславши частку в Дельта квадрант і набравши величезну кількість ресурсів, Локутус вирішує напасти на Землю. Незважаючи на всі зусилля Зоряного флоту і новітні технології з майбутнього, Боргі асимілюють Землю і знищують «Авенджер» і «Премонішн». Лише «Ентерпрайз» вдається втекти, скориставшись тимчасовим порталом «Премонішна».

Повернувшись ненадовго в минуле, екіпажу «Ентерпрайза» вдається, з допомогою посла Спок а, створити військовий союз між ромуланцамі, Клінгонів і Федерацією. Разом, їм вдається врятувати Землю від вторгнення Борго й піти за відступаючим ворогом у саме серце володінь Борго. Всі три фракції розуміють що єдиний спосіб по-справжньому зупинити Борго — знищити омега-частинку. Заради цього, спільна армада нападає на головну базу Борг у Альфа квадранте і захоплюють їх трансварпові врата. Ворф потім веде невелику групу кораблів для забезпечення безпечного шляху в Дельта квадрант через браму. Незважаючи на величезну кількість кубів і кораблів підтримки, спілці рас Альфа квадранта вдається пробитися через оборону Борго і знищити омега-частинку. Її вибух знищує величезний регіон космосу, і кораблі трьох фракцій ледь встигають втекти за допомогою брами перш ніж вибухова хвиля їх знищить. Але бій не закінчено…

Розуміючи що битву програно, Локутус здійснює стрибок назад у часі у сфері Борго в надії вбити Пікара незабаром після серії «Зустріч у «Далекій точці»». Але спроба Локутуса запобігається екіпажем «Премонішна», на який не подіяли зміни в часі викликані знищенням «Ентерпрайза-D». Стрибнувши слідом за сферою, «Премонішн» знищує її перед нанесенням фатального удару і повертається в свій час. Пікар радий знищення загрозу Федерації і новому союзу.

Огляд[ред.ред. код]

У грі чотири раси: ромуланци, Клінгонів, Федерація і борг. У кожної сторони є зоряна база, станція переробки дітілітія, дві верфі, стандантная Туррела, просунута Туррела, дві дослідницькі лабораторії і суперзброю. Суперзброю Федерації — тимчасове стазис ве поле, заморожує всі ворожі кораблі в зоні дії. Суперзброю Клінгонів — шокова хвиля, яка запускається вибухом корабля-смертника. Ця хвиля не тільки знищує більшість кораблів, а й блокує двигуна, перетинаючи спроби втекти. Суперзброю ромуланцев — Розлом Фенікса, за дією схожий на шокову хвилю Клінгонів, але діє по колу і не блокує двигуна. Суперзброю Борго — трансварповие врата, що створюють тимчасову червоточину в будь-яку відому частину бойової арени.

Кораблі[ред.ред. код]

У кожного класу кораблів є своя спецздібностями. Слід згадати, що кожен корабель має своє довільну назву. Якщо назв не вистачає для певного класу, то гра автоматично додає приставки-A,-B, тощо Нижче наведені класи кораблів усіх боків, не рахуючи кораблів-конструкторів і ділітіевих фрахтувальника, які відрізняються лише зовнішністю.

Федерація[ред.ред. код]

 • Розвідувально-корабель — «Вентурі»; озброєння: 1 імпульсний фазер; спец-здатність: тахіон жа виявлення (засікає невидимі кораблі)
 • Есмінець — «Дефайант»; озброєння: 2 імпульсних Фазера; спец-здатність: Анігіляційний міни (магнітні)
 • Артилерійський крейсер — «Стімраннер»; озброєння: три кобальтові торпеди; спец-здатність: перевантаження двигунів (блокує двигуна ворожих кораблів поблизу)
 • Крейсер — «Акіра»; озброєння: фазер; спец-здатність: пульсар ланцюгової реакції (потужний постріл вражає серію ворожих кораблів)
 • Спец-корабель — «Небула»; озброєння: фазер, квантові торпеди; спец-здібності: блок щитів (блокує щити ворожих кораблів поблизу), ефект близнюків (тимчасово створює двійника дружнього корабля), оборонні фазер (знищує ворожі торпеди поблизу), інженерні загони (переміщуються на дружні кораблі, відновлюючи щити і прискорюючи ремонт)
 • Лінійний корабель — «Суверін»; озброєння: фазер, квантові торпеди; спец-здатність: корбомітовий відбивач (відображає ворожий вогонь назад до ворога, не працює проти трікобальтових торпед і імпульсного зброї)

Клінгонів[ред.ред. код]

 • Розвідувально-корабель — «Нак'Даж»; озброєння: 1 імпульсний дісраптор; спец-здатність: тахіонної мережа виявлення
 • Есмінець — «Б'Рел»; озброєння: 3 імпульсних дісраптора; спец-здібності: гравітаційні міни (гальмують ворога), пристрій невидимості (ховає корабель від локаторів і погляду, але відключає щити і зброя)
 • Штурмовий корабель — «Сак'Жах»; озброєння: фотонні торпеди; спец-здатність: абордажва команда (запускає капсулу через щити ворога, десантники борються з екіпажем корабля за контроль)
 • Крейсер — «Вор'ча»; озброєння: дісраптори; спец-здібності: поларонная торпеда (торпеда проникаюча через щити і відключає одну із систем ворога), пристрій невидимості
 • Спец-корабель — «Фек'лар»; озброєння: дісраптори, фотонні торпеди; спец-здібності: бойовий клич (збільшує ефективність дружніх кораблів поблизу), відразлива хвиля (відключає двигуна ворога і відштовхує його подалі), іонна буря (тимчасова туманність пошкоджуються всі кораблі в ній), розпилювач енергії (висмоктує енергію у всіх ворогів поблизу)
 • Лінійний корабель — «Нех'Вар»; озброєння: дісраптори, фотонні торпеди; спец-здатність: іонна гармата (потужний заряд наносить величезної шкоди ворогові)
 • Суперзброю — «Жах'енг»; озброєння: немає; спец-здатність: шокова хвиля (знищує сам корабель і все на шляху хвилі)

Ромуланци[ред.ред. код]

 • Розвідувально-корабель — «Талон»; озброєння: 1 імпульсний дісраптор; спец-здібності: тахіонної мережа виявлення, пристрій невидимості
 • Есмінець — «Шрайк»; озброєння: 2 імпульсних дісраптора; спец-здібності: ромуланскій шпигун (телепортується на борт ворожого корабля або станції агента Тал шіар), пристрій невидимості
 • Артилерійський крейсер — «Раптор»; озброєння: трікобальтовие торпеди; спец-здібності: міотронний інгібітор (блокує зброю ворога поблизу), пристрій невидимості
 • Крейсер — «Гріффін»; озброєння: дісраптори: спец-здібності: глушник сканерів (засліплює ворогів поблизу), пристрій невидимості
 • Спец-корабель — «Шадоу»; озброєння: дісраптори, плазмові торпеди; спец-здібності: голопроектор (змушує ворогів стріляти один в одного), псионний удар (примушує ворожий екіпаж зійти з розуму і вбивати один одного), щитової конвертер (покращує щити дружнього корабля), фазової пристрій невидимості (робить корабель невидимим і дозволяє проникати через предмети)
 • Лінійний корабель — «Бойова птах»; озброєння: дісраптори, плазмові торпеди; спец-здібності: промінь щитової інверсії (краде енергію щитів у ворога і покращує свої), пристрій невидимості
 • Суперзброю — «Фенікс»; озброєння: немає; спец-здатність: генератор розлому (створює руйнує розлом в просторі-часі, знищуючи все в окрузі, включаючи себе)

Боргі[ред.ред. код]

 • Розвідувально-корабель — «Детектор»; озброєння: 1 імпульсне енерго-знаряддя; спец-здатність: тахіонної мережа виявлення
 • Есмінець — «Перехоплювач»; озброєння: енерго-промінь; спец-здатність: трансварповий рушій (миттєво переміщує корабель у будь-яку відому точку розвіданого космосу)
 • Крейсер — «асимілятор»; озброєння: енерго-торпеди; спец-здатність: автоассімілятор (асимілює членів екіпажу ворога)
 • Крейсер — «Сфера»; озброєння: енерго-промені; спец-здатність: регенерація (поліпшує ремонт)
 • Спец-корабель — «Ромбоід»; озброєння: енерго-промені, енерго-торпеди; спец-здібності: ремодулятор щитів (тимчасово робить щити дружнього корабля непробивними), перехоплення комп'ютера (тимчасово поміщає ворожий корабель під контроль Борго), наніти (тимчасово псує інтерфейс ворога), ультрітіевий вибух (потужний удар з кількох ворогам)
 • Лінійний корабель — «Куб»; озброєння: енерго-промені, енерго-торпеди; спец-здібності: промінь утримування (зупиняє ворога і телепортується на борт Борго для асиміляції корабля)

Посилання[ред.ред. код]