Stratfor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Stratfor[1]
Тип Приватна компанія (корпорація)
Заснування 1996
Штаб-квартира Остін (Техас), США США
Територія діяльності планета
Ключові особи Джордж Фрідман (англ. George Friedman, засновник, голова та CIO)
Фред Бартон (англ. en:Fred Burton, Віце-президент із розвідки)
Галузь розвідка
Продукція глобальна стратегічна розвідка
тактична розвідка
приватна розвідка
письмова та мультимедійна аналітика
копоративна безпекова аналітика
геополітика
Співробітники 70 (2004)
Сайт Офіційний сайт Stratfor (англ.)

Stratfor, або Strategic Forecasting, Inc. (укр. Корпорація «Стратегічне прогнозування»)  — приватна американська розвідувально-аналітична організація глобального радіусу дії, що була заснована американським політологом (родом з Ужгорода) Джорджем Фрідманом 1996-го року. У жовтні 2001-го року газета «Barron's»[неавторитетне джерело] назвала Stratfor «Тіньовим ЦРУ»[2].

Мета та діяльність[ред.ред. код]

Заявлена мета Stratfor: зробити складність світу зрозумілою для освіченого читача, без ідеології, порядку денного, національних упереджень[3].

Stratfor виробляє і публікує аналітично-розвідувальну інформацію щоденно з моменту створення в 1996 році. Він став відомим після випуску свого Кризового Центру Косово під час авіаударів НАТО по Косово 1999-го року, що привернуло увагу громадськості завдяки публікаціям у журналі «Time», Texas Month та інших виданнях[4].

Проте наприкінці 1999 року Stratfor запропонував послугу передплати, за допомогою якої він пропонував більшість із своєї аналітики. Під час терористичних атак 11 вересня 2001 року, Stratfor створив розділ «Гарячі новини».

Ситуація із витоком персональних даних[ред.ред. код]

Хакерська атака 2011 року[ред.ред. код]

24 грудня 2011 року група хакерів Anonymous здійснила атаку на сайт Stratfor та викрали дані (електронні пошти, кредитні картки) його користувачів. Дані кредитних карток було використоно для перечислення 1 млн доларів на благодійність[5].

Витік даних 2012 року[ред.ред. код]

26 лютого 2012 року WikiLeaks оголосив про опублікування 5 млн електронних адрес компанії[6]. Група Anonymous заявила, що надала ці дані WikiLeaks[7]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Офіційний сайт Stratfor (англ.)
  2. STRATFOR, the Shadow CIA, on Afghanistan (англ.)