Stygiocaris

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Stygiocaris
Stygiocaris stylifera
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Родина: Атидові (Atyidae)
Рід: Stygiocaris
(Holthuis, 1960)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Stygiocaris
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 481987
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Stygiocaris

Stygiocaris (Holthuis, 1960) — рід прісноводних печерних креветок родини Atyidae, що складається з двох видів[1]. Ареалом креветок цього роду є печери острова Барроу та півострова Норт-Вест-Кейп, що розташовані у західній частині Австралії. Stygiocaris — типові троглобіонти, з прозорим тілом довжиною не більше 20 мм та редукованими очима[2]. Обидва види були вперше описані у 1960 році нідерландським карцинологом Ліпке Голтгюйсом[3]. Типові екземпляри було знайдено у джерелі Куддумурра (англ. Kuddumurra Well), де у 1945 році наука вперше стикнулася з рибою виду Milyeringa veritas. Температура води у джерелі дорівнювала 29-30 °C, була прісною, проте залежала від припливів[3].

Види[ред.ред. код]

Особини виду S. stylifera більші за габаритами, ніж S. lancifera, а також мають дещо відмінну форму роструму: у S. lancifera він має списоподібну форму зі звуженим базальним кінцем, а у S. stylifera прямий та без звуження. Інші відмінності полягають у різниці форм п'ятих і шостих черевних сомітів та базуванні антен[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong та інші. (2009). «A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans». Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21. с. 1–109. 
  2. Timothy J. Page, William F. Humphreys & Jane M. Hughes (2008). «Shrimps Down Under: evolutionary relationships of subterranean crustaceans from Western Australia (Decapoda: Atyidae: Stygiocaris)». PLoS ONE 3 (2). с. e1618. doi:10.1371/journal.pone.0001618. PMID 18286175. 
  3. а б в Lipke Bijdeley Holthuis (1960). «Two new species of atyid shrimps from subterranean waters of N. W. Australia (Decapoda Natantia)». Crustaceana 1 (1). с. 47–57. 

Посилання[ред.ред. код]