Stygiocaris

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Stygiocaris
Stygiocaris stylifera
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Родина: Атидові (Atyidae)
Рід: Stygiocaris
(Holthuis, 1960)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Stygiocaris
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 481987
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Stygiocaris

Stygiocaris (Holthuis, 1960) — рід прісноводних печерних креветок родини Atyidae, що складається з двох видів[1]. Ареалом креветок цього роду є печери острова Барроу та півострова Норт-Вест-Кейп, що розташовані у західній частині Австралії. Stygiocaris — типові троглобіонти, з прозорим тілом довжиною не більше 20 мм та редукованими очима[2]. Обидва види були вперше описані у 1960 році нідерландським карцинологом Ліпке Голтгюйсом[3]. Типові екземпляри було знайдено у джерелі Куддумурра (англ. Kuddumurra Well), де у 1945 році наука вперше стикнулася з рибою виду Milyeringa veritas. Температура води у джерелі дорівнювала 29-30 °C, була прісною, проте залежала від припливів[3].

Види[ред.ред. код]

Особини виду S. stylifera більші за габаритами, ніж S. lancifera, а також мають дещо відмінну форму роструму: у S. lancifera він має списоподібну форму зі звуженим базальним кінцем, а у S. stylifera прямий та без звуження. Інші відмінності полягають у різниці форм п'ятих і шостих черевних сомітів та базуванні антен[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong та інші. A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans // Raffles Bulletin of Zoology, Suppl. 21 (2009) С. 1–109.
  2. Timothy J. Page, William F. Humphreys & Jane M. Hughes Shrimps Down Under: evolutionary relationships of subterranean crustaceans from Western Australia (Decapoda: Atyidae: Stygiocaris) // PLoS ONE, 3 (2008) (2) С. e1618. — DOI:10.1371/journal.pone.0001618. — PMID:18286175.
  3. а б в Lipke Bijdeley Holthuis Two new species of atyid shrimps from subterranean waters of N. W. Australia (Decapoda Natantia) // Crustaceana, 1 (1960) (1) С. 47–57.

Посилання[ред.ред. код]