SuperCollider

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
SuperCollider
SuperCollider Cube.png
SuperCollider-Emacs.pngSuperCollider, запущений у редакторі Gnu Emacs на Gnu/Linux
Автор(и) James McCartney та інші
Операційна система Mac OS X, Gnu/Linux, Microsoft Windows
Платформа кросплатформа
Ліцензія GNU GPL версії 3
Сайт supercollider.sourceforge.net

Commons-logo.svg SuperCollider у Вікісховищі

SuperCollider — програмне середовище і мова програмування для синтезу і обробки звуку в реальному часі і створення алгоритмічних, інтерактивних музичних та аудіовізуальних композицій[1][2]. SuperCollider є вільним програмним засобом (надається на умовах ліцензії Gnu GPL версії 3) і працює на системах Mac OS X, Gnu/Linux, Microsoft Windows і FreeBSD[3].

Поряд із Max/MSP і PureData, SuperCollider є одним з провідних програмних засобів для синтезу звуку в реальному часі з допомогою алгоритмів[4][5].

SuperCollider складається із двох основних компонентів. Перший, під назвою scsynth, працює в режимі сервера, і синтезує та обробляє звук. Другий, sclang, є інтерпретатором мови програмування SuperCollider, і керує сервером через локальне або й мережеве з'єднання. Існують також альтернативні інтерпретатори, які втілюють іншу мову програмування, але так само працюють зі сервером SuperCollider'а scsynth.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Веб-сайт проекту
  2. Вступне слово до The SuperCollider Book
  3. Сторінка завантаження SuperCollider. Нижче вказано, що з джерельних кодів можна скомпілювати також на FreeBSD.
  4. David S. Sullivan Jr., Stephan Moore, Ichiro Fujinaga Realtime Software Synthesis for Psychoacoustic Experiments The Peabody Institute of the Johns Hopkins University.
  5. Eric Battenberg, Adrian Freed, & David Wessel Advances in parallelization of music and audio applications The Center for New Music and Audio Technologies and The Parallel Computing Laboratory University of California Berkeley (2010).