Supreme Commander

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Supreme Commander

Supreme Commander cover

Розробник Gas Powered Games
Видавець THQ
Бука
Дата випуску Flag of the United States.svg 20 Лютого 2007 (СА)

Flag of Europe.svg 16 Лютого 2007 (ЕС) Flag of Russia.svg5 Квітня 2007 (ЕС)

Версія 3280 (14 січня 2008)
Жанр стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: E10+
Платформи Windows,Xbox 360
Режими гри синглплеєр, мультиплеєр
Сайт http://www.gaspowered.com/

Supreme Commander (укр. Верховний Головнокомандувач) — комп'ютерна гра в жанрі стратегії в реальному часі, розроблена творцем Total Annihilation Крісом Тейлором. Гра є духовним послідовником Total Annihilation, хоча історія в Supreme Commander зовсім інша. Видавець і локалізатор на території Російської Федерації та країн СНД є компанія «Бука».

Сюжет[ред.ред. код]

Після падіння Земної Імперії в галактиці запанував хаос. Поступово 3 людські фракції  — Кибран (Cybran), Еон (Aeon) і ОФЗ (Об'єднана Федерація Землі, UEF) розпочали Нескінечну Війну, що на момент початку сюжету вже триває більше тисячі років. Об'єднана Федерація Землі (ОФЗ) — традиційна людська фракція. Їх мета — об'єднати все людство під одним урядом що базуется на Землі. Їх технології явно походять від еволюції теперішньої (танки, гармати, артилерія, тощо). Еон іллюмінати є фракцією «чужих», хоча складається також і з людей. Вони використовують технологію та ідеологію раси Серафимів, знищених Імперією. Їх мета — змусити всіх взяти ідеологію «Шлях». Ті хто відмовляються, мають бути знищені. Нація Кибран складається з людей-сімбіотов. Винахідник симбіонтів, доктор Густав Брекмен є лідером нової нації, яка жадає звільнення всіх симбіонтів від програми підпорядкування.

Гра[ред.ред. код]

Кампанія кожної фракції має лише шість місій, але, завдяки поступовому розширенню карти в ході виконання завдань, місії ці розтягуються на досить довгий час. При цьому розміри карт можуть досягати 81км на 81км В грі присутні всі роди військ:

  • Сухопутні: від робопіхоти, легких і важких танків до рухливих генераторів щитів, розвідників, мобільних артилерійських установок;
  • Повітряні: літаки-шпигуни, ударні вертольоти, винищувачі, транспортники, бомбардувальники;
  • Водні і амфібії: тактичні і стратегічні підводні човни, есмінці, крейсери, кораблі розвідки / контррозвідки, лінкори й авіаносці;
  • Багатий вибір стаціонарної техніки та будівель, зокрема оборонних бойових установок, далекобійної артилерії та шахти з тактичними і стратегічними ракетами, що часто дозволяють знищити ворожу базу, при цьому не покидаючи власної.

Окремо виділяється Броньований Командний Юніт (БКЮ), що є по-суті рухомим аналогом командного пункту, фабрикатора матерії, малопотужної електростанції та дещо ефективнішого інженера. Відносно міцний і посередньо озброєний (може вдосконалюватися). При знищенні спричиняє ядерний вибух, а сам факт знищення БКЮ в кампанії та у відповідному режимі битви(як сингл- так і мультиплеєра) означає поразку.

Техніка та споруди поділені на чотири технічні класи. Кожен наступний технологічно розвиненіший за попередній. Досягнення кожного здійснюється модифікацією фабрик, БКЮ та виробництва інженерів вищих рівнів на відповідно модифікованих фабриках ( БКЮ не може сконструювати інженерів, як рухомі одниниці, хоча експерементальні юніти будуються як будівлі, хоч практично всі не є ними). При цьому попередні рівні залишаються доступними.

  • Tech 1: Початковий технічний рівень. Найдешевші одиниці та споруди, швидке будівництво і мала вартість. Проте вогнева міць дуже слабка.
  • Tech 2: Середній тех. рівень. Вартість одиниць та споруд вища, як і їх ефективність. Часу на спорудження затрачається теж більше.
  • Tech 3: Найдосконаліший з основних трьох рівнів. Ефективний, але дорогий. Ще довше будівництво.
  • Експерементальні: Представлені лише 3 юнітами в кожній фракції. Найпотужніше озброєння та найбільший запас міцності (НР), але найдорожчі в будівництві, що, в додачу, займає досить довгий час.

Деякі споруди можуть бути вдосконалені з нижчих тех. рівнів на вищі. Зокрема фабрики всіх трьох типів (авіазаводи, сухопутні та морські) можуть буди побудовані лише на першому рівні, а лише потім вдосконалюватися. Генератор ж захисного поля має дещо більше модифікацій.

Головних ресурсів два: Матерія та Енергія. Причому приплив на секунду важливіший за кількість. Можливе також перетворення Енергії в Матерію. У випадку недостачі сховищ цих ресурсів, їх виробництво працюватиме "в холосту".

Всі юніти після знищення певного числа ворогів набирають досвід, який посилює броню, а також (у продовженні «Forged Alliance») дає можливість до саморемонт або прискорює його.

Унікальні Можливості[ред.ред. код]

«Напівавтоматичне перекидання військ»[ред.ред. код]

Діє на основі унікальної системи для транспортників: кожному транспорту можна привласнити 2 точки: 1 — взяти війська, 2 — висадити війська. При цьому юнитам можна призначити для руху 1 точку та транспортник перенесе їх всіх, виконуючи потрібну кількість рейсів, заповнюючись по максимуму.

GPGNet[ред.ред. код]

Розробники також запровадили програму GPGNet, за допомогою якої можна пограти з іншими гравцями по Інтернету. Вона має вельми простий дизайн. З її допомогою можна подивитися статистику ваших ігор. У неї вбудований повноцінний чат і можливість створити клан чи команду. GPGNet також регулярно оновлює гру і закачує на неї патчі, в іншому випадку, ви не зможете грати по Інтернету.

Доповнення[ред.ред. код]

Основна стаття: Supreme Commander: Forged Alliance

6 листопада 2007 (у Росії 22 листопада) вийшов самостійний аддон, що не вимагає самої гри під назвою «Supreme Commander: Forged Alliance» (рос. Кований Союз). У ньому з'явилася нова раса — Серафими, єдина для 3-х фракцій кампанія і 110 нових юнітів, включаючи експериментальні. Родовища матерії стали більш значущими навіть на пізніх етапах гри; інтерфейс був серйозно перероблений для більшої зручності: з'явилася можливість зберігати чергу забудови, дивитися пасажирів пересувних фабрик (Цар, Атлантида), показуються радіуси атаки, зору, щитів та ін при виділенні; графіка незначно змінилася в кращу сторону у першій частині канонічної можна вважати кінцівку за ОФЗ.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Yin-Poole, Wesley Console version of Supreme Commander in development. Pro-G (2007-10-22).

Посилання[ред.ред. код]