Survarium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Survarium
Розробник Україна Vostok Games
Мова інтерфейсу Україна Українська,
Росія Російська,
Велика Британія Англійська,
Німеччина Німецька
Дата випуску 2014 року
Ліцензія Власницька
Версія 0.26i
Українська див. розділ
Жанр MMO-3D-шутер, Free-to-play
Платформа PC
Рушій гри Vostok Engine
Режим гри PVP, Player versus environment (PvE), Кооперативна гра
Системні
вимоги
Відеокарта GeForce 8800 або більше,
мінімум 512 Мб відеопам'яті,
DirectX 11,
2 Гб ОЗУ
Керування Клавіатура / Мишка
Сайт http://survarium.com/

Survarium — масова багатокористувальницька онлайн-гра у жанрі шутера від першої особи з рольовими елементами, що поширюється за бізнес-моделлю free-to-play. Розробляється українською компанією Vostok Games, вихідцями з колишньої компанії GSC Game World, яка розробляла S.T.A.L.K.E.R. 2. Розробка гри була анонсована 25 квітня 2012 року, вихід гри намічено на кінець 2013 року [1], потім випуск був перенесений на 2014 рік. Вихід гри на стадію відкритого бета-тестування намічений на 30 червня 2014.[2]


Дійство гри відбувається у постапокаліптичному світі, у якому сталася екологічна катастрофа. Згідно заявам розробників, противниками гравця будуть виступати інші гравці, мутанти й сам світ Survarium, у вигляді катаклізмів та аномалій. У Survarium не буде щільного світу, по якому можна буде вільно мандрувати, замість цього ігровий процес розрахований на сесійну гру у обмежених рамках.

За запевненням розробників, що раніше займалися грою S.T.A.L.K.E.R. 2, вони мають намір використовувати у Survarium ряд ідей, первісно придуманих для S.T.A.L.K.E.R. 2, однак жодні практичні доробки GSC Game World у Survarium не використовуються, гра твориться з чистого листа. За словами PR-директора Vostok Games Олега Яворського, Survarium являє собою ідею S.T.A.L.K.E.R., яка вийшла на новий еволюційний етап. Також, за словами розробників, у гру планується додати елементи рольової гри.

Сюжет[ред.ред. код]

Передісторія[ред.ред. код]

Згідно з офіційним сайтом Survarium, за сюжетом грі у 2020 році екологічні катастрофи, що відбуваються у світі, призводять до вимирання цілих екосистем, на місце яких приходять зграї паразитів. Рослинність мутує, темпи її росту і розповсюдження збільшуються. Спроби знищення Лісу людьми за допомогою випалювання закінчуються провалом, погіршуючи ситуацію. Через втрату електростанцій у світі не вистачає електрики; починається голод та анархія.

Люди роблять спробу знищити ліс за допомогою спеціально розробленого вірусу. Через деякий час міста накриває аномальним пилком, що викликало епідемію невідомої хвороби, від якої протягом року гине переважна більшість людського населення Землі.

Дійство гри[ред.ред. код]

Сюжет гри починається у 2026 році. Люди, що вижили, звикають до життя, яке докорінно змінилось, при цьому технологічний прогрес повністю зупиняється. Люди не можуть користуватися електрикою через брак пального та людей, які б його добували. Головному герою, який змушений виживати у суворих умовах нового світу, набути навичок, вдосконалювати зброю, технічні засоби, вчиться користуватися новими медикаментами.

У грі будуть присутні угруповання, які будуть давати герою завдання, від успішного виконання яких залежить подальше вдосконалення ігрових навичок персонажа. Усього буде п'ять навичок: стрілецькі, фізичні, медичні, технічні й навички дослідження навколишнього світу.

Звукове супроводження[ред.ред. код]

За словами розробників, у грі буде використовуватися музика у стилі Dark Ambient для надання відповідної атмосфери.

Розробка та підтримка гри[ред.ред. код]

25 квітня 2012 року колишні співробітники GSC Game World, що працювали над S.T.A.L.K.E.R. 2, оголосили про створення нової компанії Vostok Games та анонсували свій новий проект масової багатокористувальницької онлайн-гри — шутера Survarium, який планується розповсюджувати за бізнес-моделлю free-to-play. Також, у квітні 2012 року було випущено перший «Щоденник розробників» — шестихвилинний відеоролик, що розкриває деякі деталі розробки нової гри зі слів розробників[3].

9 липня компанія Vostok Games оприлюднила нові концепт-арти шутера Survarium і другий «Щоденник розробників», представлений, як і раніше, відеороликом[4]. 1 жовтня було випущено третій «Щоденник розробників»[5], також були представлені нові скріншоти[6].

25 грудня компанія Vostok Games оприлюднила нові зображення гри та четвертий «Щоденник розробників». У ньому розповідається про ігрову локацію «Школа», про угрупування «Чорний ринок» та про систему пошкоджень і зброї у грі[7]. Також у цей день було запущено офіційний портал гри Survarium.

3 квітня 2013 року компанія Vostok Games оприлюднила п'ятий «Щоденник розробників». У ньому розповідається про ігрову локацію «Радіолокаційна станція „Схід“», а також про угрупування «Армія Відродження»[8]. У той же день була запущена реєстрація на альфа-тест гри та відкрито офіційний форум гри[9].

13 травня компанія Vostok Games офіційно оголосила про запуск альфа-тесту Survarium.[10]

Плани щодо розробки[ред.ред. код]

17 грудня 2013 року розробники на офіційному сайті гри оприлюднили графік та плани щодо розробки Survarium:

  • II квартал 2013 року — запуск закритого альфа-тесту гри. Основний упор буде зроблений на мережеву оптимізацію, стабільність клієнтської та серверної частин, а також на тестування ігрового балансу та системи пошкоджень. Будуть доступні: працюючий PvP-режим, чотири ігрові карти, два угрупування (Бродяги та Чорний ринок) та система завдань у грі.
  • II-III квартал 2013 року — планується додавання підтримки кланів гравців, рейтингів та досягнень, покращення бойової складової гри. На цьому етапі планується упровадження механізму ближнього бою; у гравців з'явиться можливість підніматися на невисокі об'єкти, перелазити через перешкоди.
  • III квартал 2013 року — основним нововведенням буде глобальна мапа та можливість кланів битися один з одним за контроль над територіями. Другим важливим доповненням буде система турнірів, що дозволить гравцям виявити, хто з них сильніший, швидший та точніший. Крім цього, розробники воліють реалізувати систему, завдяки якій клани та окремі гравці зможуть впливати на розташування сил на сервері. на закінчення, буде додана чергова ігрова мапа.
  • III-IV квартал 2013 року — гравці зможуть знаходити предмети, які дозволять покращувати їхнє екіпірування. У гру будуть додані два нових угрупування.
  • IV квартал 2013 року — перехід гри у стадію Beta, швидше за все, відкритої. Розробники планують відкрити доступ до гри більшій кількості гравців. Буде введена система прокачування кланів та аукціон для торгів між гравців.

У подальшому буде продовжуватися додавання нових мап, угрупувань і предметів. Поява наступного ігрового режиму заплановано на II—III квартал 2014 року[11].

Ігровий рушій[ред.ред. код]

Графічний рушій Vostok Engine буде підтримувати інтерфейс програмування додатків DirectX 11.

Україномовна версія[ред.ред. код]

Наразі є офіційна україномовна спільнота у VK [1], сайт російською та англійською. Інтерфейс гри доступний українською, російською та англійською мовами.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

{{{alt}}} Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.