Swift (мова програмування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Swift (мова програмування)
Дата появи: 2014
Розробник: Apple
Під впливом від: Objective-C, Rust, Haskell, Ruby, Python, C#, CLU, мови D[1]
Сторінка інтернет: http://developer.apple.com/swift

Swift — це об'єктно-орієнтована мова програмування, розроблена компанією Apple для того, щоб співіснувати з Objective C і бути стійкішою до помилкового коду. Swift була представлена на конференції розробників WWDC 2014 [2]. Мова побудована з LLVM компілятором, включеного у Xcode 6 beta. Безплатний посібник по мові програмування Swift доступний для завантаження у магазині iBook[3].

Компілятор Swift побудований з використанням технологій вільного проекту LLVM. Swift успадковує кращі елементи мов C і Objective-C, тому синтаксис буде звичний для знайомих з ними розробників, але водночас відрізняється використанням засобів автоматичного розподілу пам'яті і контролю переповнення змінних і масивів, що значно збільшує надійність і безпеку коду.

При цьому Swift-програми компілюються у машинний код, що дозволяє забезпечити високу продуктивність. За заявою Apple, код Swift виконується в 1.3 рази швидше коду на Objective-C. Замість збирача сміття Objective-C в Swift використовуються засоби підрахунку посилань на об'єкти, а також надані у LLVM оптимізації, такі як автовекторізація.

Мова також пропонує безліч сучасних методів програмування, таких як замикання, узагальнене програмування, лямбда-вирази, кортежі і словникові типи, швидкі операції над колекціями, елементи функційного програмування. Основним застосуванням Swift є розробка користувацьких застосунків для MacOS X і Apple iOS з використанням тулкіта Cocoa і Cocoa Touch. При цьому Swift надає об'єктну модель, сумісну з Objective-C. Сирцевий код мовою Swift може змішуватися з кодом на С і Objective-C в одному проекті.

Swift щільно інтегрований у власницьке середовище розробки Xcode і не може бути використаний відособлено на платформах, відмінних від OS X.

Окремо варто відзначити, що Swift від компанії Apple не варто плутати з досить давно розроблюваною скриптовою мовою Swift, націленої на багатонитеве програмування і поставленого під вільною ліцензією Apache.

Приклад коду[ред.ред. код]

let people = ["Anna": 67, "Beto": 8, "Jack": 33, "Sam": 25]
for (name, age) in people {
     println("\(name) is \(age) years old.")
 }

Дивись також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

  1. а б «Building assert() in Swift, Part 2: __FILE__ and __LINE__ - Swift Blog -». Apple Developer. Процитовано 26 September 2014. «Swift borrows a clever feature from the D language: these identifiers expand to the location of the caller when evaluated in a default argument list.» 
  2. «Apple announces Swift, a new programming language for iOS». 
  3. The Swift Programming Language

Посилання[ред.ред. код]