Tamiasciurus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tamiasciurus
Період існування: Середній плейстоцен — сьогодення
Tamiasciurus hudsonicus
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Вивірковиді (Sciuromorpha}
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Підродина: Sciurinae
Триба: Sciurini
Рід: Tamiasciurus
(Trouessart, 1880)
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tamiasciurus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tamiasciurus

Tamiasciurus — рід гризунів родини вивіркових. Типовим видом роду є Tamiasciurus hudsonicus.

Етимологія[ред.ред. код]

грец. Ταμίας — «той хто запасає їжу», грец. σκιά — «тінь», грец. οὐρά — «хвіст».

Морфологічні особливості[ред.ред. код]

Голова й тулуб довжиною 165—230 мм, хвіст довжиною 90—160 мм, вага 141—312 гр. Хутро зверху від рудувато-коричневого до оливково коричневого чи коричнюватого кольору, більш сірувате взимку. Літнє хутро зазвичай має чорнуваті смуги на боках, але їх часто не можна розрізнити на зимовому хутрі і в молоді. Низ білий чи близько того у T. hudsonicus і дещо поруділе в інших двох видів. Хвіст із рудувато-коричневою, жовтою чи білою бахромою.

Поширення[ред.ред. код]

Поширений від Канади через США до північно-західної Мексики. Представники роду населяють хвойні ліси, але також можуть бути знайдені в листяних і мішаних лісах.

Життя[ред.ред. код]

Поведінка[ред.ред. код]

Ведуть денний спосіб життя. Хоча вони деревні, але проводять багато часу на ґрунті. Один індивідуум зазвичай використовує кілька гнізд. Вони є 3 видів: просто сконструйовані гнізда на розгалуженні гілок, які використовуються при спекотній погоді, діри в дереві, які використовуються як зимові гнізда і альтернативні зимові гнізда у найгустішому листі дерев. Іноді також риє нори під каменями чи пнями. Північні жителі проводять зиму в підземних тунелях, де є запас провіанту. Не впадають у сплячку. Основною їжею є шишки хвойних дерев. Крім того, Tamiasciurus можуть споживати горіхи, фрукти, кору, гриби, яйця і молодих птахів. Живуть поодинці й захищають територію, де знаходиться їх комора.

Відтворення[ред.ред. код]

Пари збираються разом ненадовго для спарювання. Це робиться в кінці зими, а в тепліших частинах ареалу є і другий сезон спарювання в літній час. Самиці народжують після періоду вагітності 35 днів, 4—6 дитинчат. Вони вигодовуються до восьми тижнів і стають незалежними після 18 тижнів. Тривалість життя в дикій природі становить до семи років.

Джерела[ред.ред. код]


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.