The Witcher 2: Assassins of Kings

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The Witcher 2: Assassins of Kings

Обкладинка гри

Розробник CD Projekt RED
Видавець Європейський Союз Польща CD Projekt
США Канада Atari
Росія 1С-СофтКлаб
Попередня гра серії Відьмак
Наступна гра серії The Witcher 3: Wild Hunt
Дата випуску 17 травня 2011
Версія 3.3 (21 лютого 2013)
Жанр Рольова відеогра
Віковий
рейтинг
BBFC: 18, USK: 16
Носій DVD, Steam
Платформа Microsoft Windows, Xbox 360
Рушій гри RED Engine
Режим гри Одиночна гра
Керування Клавіатура, миша
Сайт Офіційний сайт

Відьмак 2: Вбивці королів (пол. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, англ. The Witcher 2: Assassins of Kings) — рольова відеогра, розроблена польською компанією CD Projekt RED за мотивами серії романів «Відьмак» відомого польського письменника Анджея Сапковського, продовження (сиквел) відеогри Відьмак 2007 року випуску. Міжнародний реліз гри відбувся 17 травня 2011 року. Цільовою платформою гри є Windows (PC). Анонсований вихід гри для платформи Xbox 360 на початку 2012 року.

Бюджет гри перевищує 30 мільйонів злотих.[1]. Гра була видана 17 травня 2011 року[2]. Видавцями в Північній Америці є Atari, в Польщі і в східній Європі CD Projekt, а в Росії 1C-SoftClub/Snowball Studios. Фірма Namco Bandai — видавець у західній Європі на близькому сході та в Африці, а також в Азії і Австралії[3].

В Україні немає конкретного видавця гри. У крамницях найпоширеніші комплекти від , іноді можна зустріти версію від CD Projekt та Atari.[4]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Система бою покращена із порівнянням на попередніми іграми серії. Відьмак динамічно б'ється і робить різноманітні удари. Він як і завжди має 2 мечі, перший для того щоб битися із людьми, другий для потвор. Можна робити парування мечем, ухиляння, переверти, також використовувати бомби і пастки. Відьмак також володіє різними магічними знаками. Ними він може захистити себе, поставити пастку, розбити перешкоду чи відкинути ворога, підпалити його, та ін. Відьмак може виготовляти і приймати різні еліксири, вони надають йому різні ефекти, такі як: +20% швидше відновлювати енергію або здоров'я, -30% запасу здоров'я. Також можна наносити на зброю різні мастила, що покращуватє її бойові властивості.

В середньому проходження займає 40 годин.

Сюжет[ред.ред. код]

Пролог[ред.ред. код]

Гра починається із того що, головний герой відьмак Геральт з Рівії, іде напівживий по лісу. Після того він опиняється у замку де його допитує капітан "Синіх смужок". Під час розмови герой згадує події від початку штурму замку, аж до вбивства короля Фольтеста. Після штурму король хоче побачити своїх дітей і як виявилося вони знаходились у монастирі. Та у монастирі причаївся найманець переодітий у монаха, Геральт іде із Фольтестом у монастир, та цього разу врятувати короля вже не вдається, вбивця утікає через вікно стрибнувши у воду, а солдати які прийшли на місце вирішили що вбивцею є Геральт, його ув'язнили і на тому історія повертається до розповіді капітана "Синіх смужок". Капітан зрозумів що Геральт не винний і дозволив йому втекти із замку. Після втечі Геральт подався шукати вбивцю короля, а з ним Тріс — його коханка, та капітан королвського спецпідрозділу "Синіх смужок" який і влаштував втечу. Так закінчується пролог.

1 глава[ред.ред. код]

Дія першої глави відбувається у тороговій факторії королівства Тимерії - Флотзамі. Флотзам оточений густим лісом, який населяють різноманітні чудовиська, а місцеве населення роздирають расові конфлікти та майнові суперечки, саме сюди після вбивста Фольтеста прибуває його вбивця. До ватажка повстанського загону прийшов вбивця Фольтеста і запропонував співпрацю, із собою він взяв голову короля. Геральт зі своїми супутниками висадився на берег неподалік від Флотзама, і наткнівся на засідку скоятаелів ельфів-месників під керівництвом Йорвета. Прорвавшись до міста Геральт приходить на центральну площу де на ешафоті бачить своїх друзів - Золтана Хівая та Лютика. Домовившись з комендантом факторії Геральт рятує друзів від смерті. Пізніше на пристані Геральт бачить гігантського морського монстра, що мешкає в гавані та нападає на торгові судна, і знайомиться з чаклункою Шеалою де Тансервіль, яка прибула до флотзама щоб вбити монстра, Геральт погоджується допомогти їй в цьому. Готуючись до битви з монстром Геральт досліджує місцевість і знайомиться з жителями міста. Він з'ясовує, що у місті чиниться беззаконня та насильство над старшими расами. Після вбивства монстра Геральт зустрічається з Йорветом, який допомагає йому зустрітися з убивцею королів - Лєто із Гулети і з'ясовує що був знайомий з ним до втрати пам'яті. Після битви з Лєто, Гераль йде в місто у яко розпочався бунт - люди вбивають ельфів і гномів (краснолюдів). Шукаючи Тріс Геральт з'ясовує що Лєто викрав її змусив телепортуватись до міста Верген. Далі Геральту доводиться вибрати з ким продовжити дорогу - Йорветом чи Верноном Роше. При виборі шляху Йорвета Геральт разом з бандою скоятаелів захоплює тюремну барку і вирушає до Вергена переслідуючи Лєто. Вибравши Роше Геральт повинен проникнути у резиденцію коменданта факторії і вбити його, після чого на кораблі Роше він вирушає до табору короля Хенсельта, що стоїть під Вергеном.

2 глава[ред.ред. код]

В Нижній Мархії відбувається зустріч короля сусіднього королівства - Каедвена - Хенсельта зі спадкоємцем вбитого короля Демавенда принцом Стенісом і лідером селянського повстання Саскією Вбивцею Дракона. Бійка, що починається на переговорах, дає вихід прокляттю, що було накладено на поле бою і проти людей повстають привиди солдатів, що померли тут раніше.

Шлях Йорвета[ред.ред. код]

Геральт з Йорветом приходять до табору Саскії саме в час коли активується прокляття. Вони поспішають до місця переговорів і рятують Саскію та принца Стеніса від привидів, та з допомогою чаклунки Філіпи Ейльхарт виводять їх з поля бою. Герой і його супутники прямують до краснолюдського міста Вергена. Тут Саскія збирає військову раду, на якій повідомляє, що збирається об'єднати сили селян, дворян, краснолюдів і загін Йорвета, щоб перемогти Хенсельта. На цій раді Саскію отруїли і вона ледве змогла вижити. Геральт бере на себе завдання знайти інгредієнти для того щоб вилікувати саскію, а також знайти артефакти, що допоможуть зняти прокляття. В цей час селяни здіймають бунт і Геральт може дозволити їм вбити принца Стеніса чи не дозволити це зробити. Після цього геральт за допомогою Філіпи проходить через туман, який створило прокляття, і проникає в табір посла Нільфгаарда і з'ясовує що цевін викрав Тріс, але не встигає його зупинити і той втікає до Лок Муіне. Зібравши всі артефакти Геральт входить в туман і знімає прокляття. Після цього король Хенсельт атакує Верген і зазнає поразки, він здається і погоджується з умовами повстанців. Йорвет помічає зміни в характктері Саскії після осади, пізніше він з Геральтом з'ясовують, що філіпа наклала на неї закляття контролю свідомості. Геральт з Йорветом вирушають в Лок Муіне за Філіпою та Саскією.

Шлях Роше[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]