Titanoboa cerrejonensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Titanoboa cerrejonensis
Період існування: палеоцен
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Родина: Удавові (Boidae)
Рід: 'Titanoboa'
(Head, 2009)
Вид: T. cerrejonensis
Біноміальна назва
Titanoboa cerrejonensis
Head, 2009
Синоніми
Head, 2009
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Titanoboa cerrejonensis
EOL: 10520740
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Titanoboa cerrejonensis
Реконструкція

Titanoboa cerrejonensis (Титанобоа церейонська[1]) (колосальний боа з Керрехона) — вимерлий вид змій. Судячи по будові скелета був близьким родичем удава (Boa).

Зустрічалися в Колумбії близько 58-60 мільйонів років тому. Викопні рештки змії були виявлені у вугільній шахті, біля містечка Керрехон. Змія була виявлена інтернаціональною командою вчених, очолюваних Джонатаном Блохом (палеонтолог, Флоридський університет) і Карлосом Джарамілло (палеоботанік з Смітсонського Університету Тропічних Досліджень, Панама)

Канадські та американські вчені зоологи, виконавши порівняльний аналіз скелета, прийшли до висновку - змія могла доходити до 13 метрів в довжину і важити більше тонни . Найбільша змія, що збереглася до нашого часу, сітчастий пітон, досягає 8,7 метрів. Сама ж маленька, Барбадоська вузькорота змія, має довжину всього 10 сантиметрів.

Так як змії є холоднокровними, відкриття тільки підтвердило те, що тропіки, місце проживання даної істоти, повинне бути теплішим, ніж передбачалося раніше, у середньому приблизно 30 °C. Теплий клімат Землі за часів боа з Керрехона дозволяв холоднокровним зміям досягати набагато більших розмірів, ніж їх сучасні «нащадки». Археологічні розкопки, що проводяться в даний час, підтверджують цю теорію.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]