USB On-The-Go

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип USB OTG

USB On-The-Go, звична абревіатура USB OTG, є розширенням специфікацій протоколу USB 2.0

Технологія USB On-The-Go розширює специфікації USB 2.0 для легкого з'єднання периферійних USB-пристроїв безпосередньо між собою без використання комп'ютера. Прикладом застосування цієї технології є можливість під’єднання фотоапарата безпосердньо до пристрою друку. Цей стандарт виник через об'єктивну потребу надійного з'єднання особливо поширених USB-пристроїв без застосування комп'ютера, якого у потрібний момент може і не бути під руками.

Цей стандарт USB використовує master/slave-архітектуру. Тобто хтось повинен бути головним (англ. master), а хтось веденим (англ. slave). На момент з'єднання двох пристроїв відповідно до USB OTG визначаються дві ролі: OTG Пристрій-А та OTG Пристрій-Б. OTG Пристрій-A є пристроєм живлення, а OTG Пристрій-Б — споживачем струму. Конфігурація такого з'єднання означає, що Пристрій-А є контролюючим (англ. Host) та Пристрій-Б — є периферійним. Використовуючи HNP (англ. Host Negotiation Protocol) можна змінити ролі головного та периферійного пристрою.

Сучасна портативна техніка (смартфони, планшети тощо) дуже часто підтримують цю технологію, що дає змогу під’єднати до смартфону, або планшетного ПК такі пристрої, як USB-накопичувач (флешку, твердий диск тощо), джойстик, клавіатуру, веб-камеру (якщо не має вбудуваної), пристрій друку, сканери, адаптери типу USB-to-Ethernet, зчитувачі флеш-карт. Також в багатьох випадках можливе підключення USB-концентратора для під’єднання одразу декількох пристроїв. Звичайно підтримка пристроїв залежить від операційної системи, наявних в нії драйверів та обмеженням виробників.

Під’єднання у 99% випадків (винятком є декілька моделей планшета, що мають "стандартний" USB-порт) відбувається за допомогою OTG-кабеля, який може бути додано у комплектацію планшетного ПК. У мережі Інтернет є багато інструкцій щодо перепаюванню/переробки звичайного USB-кабеля на OTG, це дуже допомогає, оскільки знайти у продажу такі перехідники (кабелі) складно.

Посилання[ред.ред. код]