USS Thresher (SSN-593)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

USS Thresher (SSN-593) — атомний підводний човен ВМС США, головний корабель однойменного типу, що 10 квітня 1963 року загинув в Атлантичному океані з усім екіпажем.

Побудова[ред.ред. код]

Закладення підводного човна «Трешер» сталося 28 травня 1958 року на Портсмутській верфі. Вже через два роки, 9 червня 1960 року, субмарина була спущена на воду, ще через рік офіційно увійшла в стрій.

Служба[ред.ред. код]

Атомний підводний човен «Трешер»

В 19611962 роках «Трешер», як головний корабель свого класу, пройшов програму випробувань в Атлантичному океані та Карибському морі. В вересні 1961 року субмарина прийняла участь у морських навчаннях Nuclear Submarine Exercise (NUSUBEX) 3-61, які пройшли біля північно-східного побережжя США.

Загибель[ред.ред. код]

Фрагменти «Трешера» на дні

10 квітня 1963 року підводний човен «Трешер» в супроводі рятувального човна ASR-20 Skylark («Жайворонок») вийшов в море для проведення глибоководних занурень. Їх ціллю стала перевірка міцності корпусу на глибинах близько 300 м. На борту субмарини, окрім 16 офіцерів та 96 членів екіпажу, знаходились 17 інженерів-техніків.

О 7 годині 47 хвилин підводний човен приступив до занурення. О 9 годині 30 хвилин з борту субмарини було отримано повідомлення про наявність певних проблем, а вже через 4 хвилини Skylark отримав останнє повідомлення. Після цього на кораблі змогли розпізнати шуми, що були охарактиризовані як «тріск корпусу, що ламається».

Для того, щоб заспокоїти суспільну думку (не виключалась версія атомного реактора) було проведено масштабну пошукову операцію, що завершилась успіхом вже в 1964 році: підводний човен був знайдений та сфотографований.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]