Ultimate Spider-Man

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ultimate Людина-павук
UltimateSM.jpg
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют Ultimate Spider-Man #1 (2000 рік)
Автор(и) Брайан Майкл Бендіс
Характеристики
Альтер его Пітер Бенджамін Паркер
Союзники
Фантастична четвірка, Люди Ікс, Нік Фьюрі
Вороги
Див. нижче

Ultimate Spider-Man (укр. Сучасний Людина-павук) — альтернативний всесвіт Людини-павука, створений Брайаном Майклом Бендісом і проілюстрований Марком Баглі (#1-111), Стюартом Іммоненом (#112-133) і Девідом Лафуенте (Ultimate Comics Spider-Man), а спецвипуски були намальовані Девідом Лафуенте, Марком Бруксом і Річардом Ісановим, який розказує про молоді роки Пітера Паркера/Людини-павука. За мотивами коміксу у 2005 році вийшла однойменна відеогра, промальовкою якої займався Марк Баглі, за що у 2006 році отримав нагороду за найкращі відеоролики у відеогрі.

Сюжет[ред.ред. код]

Ultimate Spider-Man[ред.ред. код]

П'ятнадцятирічного Пітера Паркера під час екскурсії по компанії "Озборн Індастріз" кусає радіоактивний павук-мутант. Пітера, який втратив свідомість, відправляють у лікарню. Норман Озборн наймає шпигуна, щоб стежити за Пітером. Після другої втрати свідомості Пітер виявляє у себе суперздібності. Під час бійки Пітер випадково ламає руку хулігану Флешу Томпсону. Він вирішує битися у боях без правил, щоб назбирати грошей на лікування Флеша і створює костюм. Після одного з боїв він відпускає грабіжника, який очистив касу арени для боїв. Пізніше цей самий грабіжник вбиває його дядька Бена. Пітер знаходить грабіжника і віддає поліції. Він присягається, що захищатиме місто від злочинців, удосконалює костюм і створює спеціальні пристрої для картриджів з липкою сумішшю, схожих на павутину.

Його першим ворогом стає Норман Озборн, який перетворився у Зеленого Гобліна, якого Пітер ледве перемагає, скинувши у річку. Потім він знайомиться з грабіжником Германом Шульцом/Шокером, але за декілька хвилин перемагає його. Потім він влаштовується на роботу у газету "Дейлі Багл" фотографом, фотографуючи... самого себе, так як головний редактор газети Джей Джона Джеймсон ненавидить Павука. Потім він бореться з Громилами — бандою головорізів, одним з яких виявився Макс Діллон, який може перетворювати своє тіло у згусток електроенергії і називає себе Електро. Павук довго бореться з Електро. Він перемагає його виливши на нього воду. Пізніше він розповідає своїй дівчині Мері Джейн Ватсон, те що він Людина-павук.

Потім він знайомиться з доктором Отто Октавіусом/Доктором Октопусом, який доставляє Спайді багато клопотів і знімає з нього маску. Пітеру все ж вдається відправити Октопуса у в'язницю. Октопус не розповів нікому таємницю Пітера, бо він власноруч хотів знищити Спайді. Через деякий час повертається Гоблін, викрадає Мері Джейн і зкидає з мосту. пітеру дивом вдається її врятувати. Потім він бореться зі злодіями Кувалдою, КінгПіном, його колишнім другом Едді Броком/Веномом, старим ворогом Доктором Октопусом, Карнажем, Гаррі Озборном/Хобгобліном, Електрою Начіос, Уейдом Уілсоном/Дедпулом. Пізніше йде сюжет "Сага про клонів", у якій доктор Бен Райлі, який у класичному всесвіті Людини-павука є клоном Пітера Паркера, Алим Павуком, створив клонів Пітера — Скорпіона, Виродка, Вовка-павука, Демогобліна, шестирукого Павука-Венома, Жінку-павука і свого колишнього партнера, батька Пітера — Річарда Паркера. А також Гвен Стейсі, яку вбив Карнаж, син Венома. Виродок викрадає Мері Джейн і саме у "Сазі про клонів" Пітер розказує його тітці Мей, що він — Людина-павук. Тітка виганяє його з дому, але на будинок Паркерів неочікувано нападає організація "З.А.Х.И.С.Т." і Гвен-Карнаж, яка звинувачує Пітера замість його клонів і тітка отримує інфаркт. Неочікувано туди приходить клон Річарда Паркера, а на допомогу Пітеру приходить Фантастична четвірка. Пітера від в'язниці рятує Джессіка Дрю, Дівчина-павук.

Виродок вживляє Мері Джейн препарат ОЗ, який перетворив Озборна у Гобліна. А потім з'ясовується, що Виродка створив не Бен Райлі, а Доктор Октопус, який навчився контролювати залізо. пітер перемагає Октопуса і рятується вд в'язниці. Ще через деякий час з камери Тріскеліону, в'язниці для особливо небезпечних злочинців втікає Гоблін, який бреше, що таким його зробив Нік Фьюрі, глава "З.А.Х.И.С.Т.у". Мері Джейн їде з міста, а тітку Мей Пітер змушує поїгати у готель. Він вирушає на пошуки Гобліна, а натикається на Електро. Павука ні за що забирають у Тріскеліон і садять у камеру Озборна. Пітеру вдається домовитися з новою главою З.А.Х.И.С.Т.у — Керол Денверс. Вони разом з З.А.Х.И.С.Т.О.м намагаються знищити Гобліна. Гпррі Озборн знову перетворюється на Хобгобліна, але гине. Норман розуміє, що він накоїв і просить Денверс вбити його, що вона і робить. Через декілька днів на "Багл" нападає Червоний Омега, злий мутант, який ненавидить Джеймсона, але Пітер його перемагає. Пізніше дрібний злочинець Шокер бере Пітера у полон і розповідає Пітеру свою історію, але дякуючи Примарній Кішці, вони з Пітером перемагають Шокера. Через декілька днів Веном повертається, і Пітер повинен зробити все, щоб зупинити Венома, доки він не знищив половину міста. У 133 номері, під час Ультиматуму, Пітер таємничо зникає, і всі думають, що він загинув. Друзі Пітера знаходять маску Пітера, але тіла там немає. Пізніше Капітан Америка знаходить Пітера під завалами і відправляє у лікарню.

Ultimate Comics Spider-Man[ред.ред. код]

Через півроку після подій "Ультиматуму", Пітер працює у фаст-фуді і знову зустрічається з Гвен Стейсі. До будинку Паркерів приходить Джонні Шторм і просить залишитися на ніч...

Містеріо вбиває КінгПіна, а Пітер тим часом зустрічає двох бандитоу, Бомб. Він легко розправляється з ними, а тим часом у будинку Паркерів Джонні знайомится з тіткою Мей...

З'ясовується, що це Мері Джейн покинула Пітера! Пітер зустрічає величезних павуків, які виявляються голограмами Містеріо. Пізніше пітер бореться з самим Містеріо, а Мей всиновляє Джонні. Джонні закохався у клона Пітера - Жінку-Павук або Джессіку Дрю, але про те, що це клон Пітера він навіть не здогадується.

Мері Джейн намагаються вкрасти, але з'являється таємничий Шроуд і рятує її. А пізніше Мері заявляє, шо зробила помилку, покинувши Пітера. Пізніше Людина-павук відправляється рятувати Нью-Йорк від Халка, але він виявляється ще однією голограмою Містеріо...

Потрапивши до пастки Містеріо, Пітер починає здогадуватися про джерело здібностей нового суперзлочинця. Таємничий Шроуд допомагає Людині-павукові врятуватися, битву транслюють по телебаченню. У запалі битви костюм Містеріо пошкоджений і Пітер бачить обличчя злочинця. Проте відбувається перевантаження і вибух. Паркер звертається за допомогою до поліції з проханням — знайти інформацію про нового лиходія, чия ціль — знищити Людину-павука. Істерія довкола мутантів не утихає. Кітті погрожують виключити зі школи лише через те, що вона мутант. До неї приходить Людина-Лід — він став бездомним. Тітка Мей вирішує, що Лід і Людина-Факел вживуться разом і поселює Боббі в кімнату до Джонні. Пітер влаштовує Боббі на роботу у фаст-фуді, у якому працює сам. Пітер починає замислюватися про власну команду супергероїв на кшталт "Нових Бездоганних" Тоні Старка і "Альтімейтс" Ніка Фьюрі. Містеріо виявляє на костюмі кров Людини-павука і вирішує дізнатися, хто ж ховається під маскою, провівши ДНК експертизу...

Кітті почали переслідувати, тому що вона втекла від правительства, що хотіли затримати її, бо мутантам не можна ходити у звичайну школу. У цьому їй допоміг Конг. Виявляється таємничий Шроуд - це Кітті Прайд! Після розвалу Людей Ікс вона вирішила боротися із злочинністю одна. Вона каже Людині-Павуку, що Магнетто був правий. У той час Гвен Стейсі говорить Мері Джейн, що та може знову зустрічатися із Пітером, і що Гвен не буде заперечувати і сумувати.

Під час поїздки разом з Мері Джейн у Дейлі Багл, Пітера викрадає Хамелеон і перевтілюється в нього. Він живе замість Пітера, у той час коли справжній Паркер разом із Джоною Джеймсоном сидять зв'язані під прицілом сестри Хамелеона. Джона зрозумів хто є Людиною Павуком. Сестра Хамелеона прострілює йому голову. Хамелеон у костюмі Людини-Павука почав грабувати банки, але Джонні і Боббі зрозуміли що з Пітером щось не так і зрозуміли що це не він. Вони змусили Хамелеона признатися і врятували Пітера. Джону Джеймсона, із пораненням у голові, дістали в лікарню, він у комі. Але однієї ночі він прикинувся і прошепотів "Паркер...".

Персонажі[ред.ред. код]

Родичі, друзі, колеги по роботі і однокласники Людини-павука[ред.ред. код]

 • Мей Паркер — тітка Пітера, ненавидить Людину-павука, бо вважає, що люди. які ховають свої обличчя за масками — злочинці.
 • Бен Паркер — дядько Пітера, якого вбив злочинець, саме він навчив Пітера добру і сказав йому, що з великою силою приходить велика відповідальність.
 • Мері Джейн Ватсон — дівчина Пітера, одна з небагатьох людей, хто знає секрет Пітера і підтримує його у тяжку хвилину.
 • Гаррі Озборн/Хобгоблін — друг Пітера, який вчився з ним у одному класі, син Нормана Озборна, Зеленого Гобліна. Норман змусив Гаррі прийняти препарат ОЗ і той перетворився у Хобгобліна. Пізніше він зрадив батька, і той забив Гаррі на смерть.
 • Джей Джона Джеймсон — бос Пітера у газеті "Дейлі Багл", ненавидить Людину-павука, вважає, що герої — це поліцейські і пожежники, ане "клоуни в масках".
 • Роббі Робертсон — права рука Джеймсона, найближчий друг Пітера у "Дейлі Багл", вважає Людину-павука героєм.
 • Бен Уріх — редактор "Дейлі Багл", пише здебільшого статті про супергероїв і таємничі паранормальні явища.
 • Бетті Брант — дизайнер "Дейлі Багл", подруга Пітера, вважає Джеймсона занадто жорстоким до Людини-павука.
 • Нед Лідс — один з редакторів "Дейлі Багл".
 • Гвен Стейсі/Карнаж — подруга і колишня подруга Пітера, яку вбив Карнаж, чудовисько, яке складається з крові Пітера і кліток Едді Брока/Венома. Пізніше з'ясувалося, що Гвен стала носієм Карнажа.
 • Ліз Аллен/Вогняна Зірка — однокласниця Пітера, спочатку дуже нервувалась, коли Конг Макфарлейн і Флеш Томпсон говорили про зірку реслінгу Людину-павука, а потім навіть стала його фанаткою. Вона виявила у собі мутантські здібності і приєдналась до Людей Ікс.
 • Фред "Флеш" Томпсон — шкільний хуліган, найчастіше ображає Пітера, кажучи, що він "такий кволий, що знього штани спадають".
 • Кенні "Конг" МакФарлейн — колишній друг Флеша Томпсона, фанат Людини-павука, навіть знявся у фільмі про Людину-павука у сюжеті "Голлівуд" у ролі перехожого, який побачив Людину-павука. Спочатку він знущався з Пітера, але коли той зламав руку Флешеві, почав його поважати. Конг — один з небагатьох, хто знає, що Пітер — Людина-павук.
 • Кітті Прайд/Примарна Кішка — учасниця команди Люди Ікс, колишня дівчина Пітера, у сюжеті "Лицарі" йде вчитися у ту ж школу, що й Пітер, викликаючи обурення у Мері Джейн.
 • Джонні Шторм/Людина-Факел — учасник супергеройської команди "Фантастична четвірка", добрий друг Пітера Паркера. Якийсь час був закоханий у Ліз Аллен.
 • Боббі Дрейк/Людина-Лід — учасник команди "Люди Ікс", друг Пітера, колишній хлопець Кітті Прайд.
 • Феліція Харді/Чорна Кішка — колишня союзниця Людини-павука, у сюжеті "Воїни" переходить на сторону зла.
 • Нік Фьюрі — глава організації "З.А.Х.И.С.Т.", союзник Пітера і команди Алтімейтс.
 • Доктор Курт Коннорс/Ящір — професор університету "Емпайр Стейт", який втративши руку прийняв препарат з кліток ящірки і коли злиться перетворюється у монстра Ящіра.
 • Джина Де Вулфі — капітан Департаменту поліції міста Нью-Йорк, допомагає Людині-павуку у його боротьбі зі злочинним світом Нью-Йорку.
 • Річард Паркер — покійний батько Пітера, клон якого створив Бен Райлі, колишній партнер по роботі Річарда.
 • Жінка-павук — одна з клонів Пітера, врятувала Пітера від "ЗАХИСТу" у "Сазі про клонів".
 • Морбіус — вампір, син того самого Дракули.

Вороги Людини-павука[ред.ред. код]

 • Зелений Гоблін (Норман Озборн) — бізнесмен, який прийняв препарат ОЗ і став божевільним монстром.
 • Доктор Октопус (Отто Октавіус) — вчений, якому після аварії у "Озкорп Індастріз" приросли чотири щупальці.
 • Шокер (Герман Шульц) — у в'язниці талановитий Герман Щульц розробив електрошокери, щоб грабувати банки.
 • Хамелеон (Дмитро Смердяков) — злочинець родом з Росії, який здатен змінювати обличчя
 • Носоріг (Алекс О'Хірн) — вчений Алекс О'Хірн винайшов робота Носорога і зруйнував пів міста.
 • КінгПін (Уілсон Фіск) — мафіозі, який вдає з себе добру людину, загинув від рук Містеріо.
 • Громили (Красунчик Ден, Монтана і Бик) — підопічні КінгПіна.
 • Електро (Макс Діллон) — колишній підопічний КінгПіна, має здатність перетворювати своє тіло у згусток енергії.
 • Пісочна Людина (Уільям Бейкер (псевдонім Флінт Марко)) — тікаючи з в'язниці, Флінт Марко попав на полігон, де якраз проводили експерименти з піском, отримав здатність перетворювати своє тіло у пісок.
 • Крейвен Мисливець (Сергій Кравінофф) — прийняв секретний препарат і отримав тваринні інстинкти.
 • Веном (Едді Брок) — проект "Веном", який розробив колишній друг Пітера Едді Брок, наліз спершу на Пітера, але він зміг від нього здихатись, а пізніше наліз на Едді.
 • Ящер (Курт Коннорс) — мріючи відростити руку, яку втратив працювавши польовим медиком, Курт Коннорс перетворився у злого Ящера.
 • Карнаж — з'явився в 60-му випуску комікса Ultimate Spider-Man, був створений доктором Куртом Коннорсом.
 • Кувалда (неназваний) — мафіозі, ворог КінгПіна, був вбитий Ремі Лебю на прізьвисько Гамбіт у комікс-серії "Сучасні Люди Ікс".
 • Срібна Шабля (Сільвер Саблінова) — наймана вбивця, лідер команди Дика Зграя.
 • Стерв'ятник (Блекі Драго) — колишній працівник компанії "Роксон", вкрав у компанії костюм з крилами і став грабувати банки і ювелірні магазини.
 • Червона Омега (Аркадій Россович) — мутант родом з Росії, давній ворог Росомахи з Людей Ікс.
 • Дедпул (Уейд Уілсон) — найманий вбивця, лідер команди головорізів, викинув Пітера і команду Людей Ікс на острів, у якому живуть злі роботи.
 • Скорпіон — один з клонів Пітера.
 • Пляма (Френк, прізвище невідоме) — вчений з компанії "Роксон Індастріз".
 • Містеріо (Квентін Бек) — ілюзіоніст і майстр спецефектів, новий король злочинного світу Нью-Йорка.

Глави[ред.ред. код]

 • Сила і відповідальність (#1-7) — Пітера кусає радіоактивний павук і він виявляє у себе суперсили і після смерті дядька застосовує їх для боротьби зі злом.

Випуски:
1. "Безсилля"
2. "Біль"
3. "Кумир"
4. "Суперсила"
5. "Уроки життя"
6. "Час супергероя"
7. "Розпізнання"

 • Тяжко у навчанні (#8-13) — Пітер знайомиться з мафіозі Уілсоном Фіском/КінгПіном і його бандою — Громилами.

Випуски:
8. "Пошуки роботи"
9. "Знайомтесь, Громили"
10. "Гірше не буває"
11. "Відкриття"
12. "Не на життя, а на смерть"
13. "Сповідь

 • Подвійна проблема (#14-21) — у Пітера з'являються нові вороги — Доктор Октопус і Крейвен Мисливець.

Випуски:
14. "Доктор Октопус"
15. "Протиборство"
16. "Крейвен-Мисливець"
17. "Вигідна ситуація"
18. "Під водою"
19. "Важлива справа"
20. "Битва"
21. "Полювання"

 • Спадок (#22-27) — повертається Зелений Гоблін і викрадає Мері Джейн. Пітер мусить її врятувати.

Випуски:
22. "Повернення Зеленого Гобліна"
23. "Відпопідальність"
24. "Ультиматум"
25. "Людина-павук рятує Мері Джейн?"
26. "Круги"
27. "Поза законом"

 • Публічний огляд (28-32) — Пітер бореться з самозванцем у костюмі Людини-павука, який вбиває капітана Стейсі, батька Гвен.

Випуски:
28. "Невдалий день"
29. "Самозванець"
30. "Швидка допомога"
31. "Чорний фургон"
32. "Звичайний хлопець"

 • Веном (#33-39) — Едді Брок, старий друг Пітера працює над проектом Веном, який незабаром оживає і налізає на Пітера. Пітеру вдається від нього визволитись і він налізає на Едді.

Випуски:
33. "Походження"
34. "Спадок"
35. "Наслідки"
36. "Сьогодні"
37. "Тиша"
38. "Гордість батька"
39. "Терапія"

 • Безвідповідальність (#40-45) — у Пітера з'являється новий ворог — мутант на прізьвисько Гелдоф, а тітка Мей записується на прийом до психоаналітика, що розказати про свої страхи відносно Людини-павука.

Випуски:
40. "Середня тяжкість"
41. "Лист"
42. "Спокуса"
43. "Допомога"
44. "Скорочений"
45. "Провина"

 • Непереможна шістка ("Сучасний Людина-павук"#46 і "Непереможна шістка"#1-7) — Крейвен, Октопус, Електро, Пісочна Людина і Зелений Гоблін тікають з в'язниці, створюючи команди і хочуть, щоб у їхню команду вступив Людина-павук!

Випуски:
46. "Наслідки"
"Непереможна шістка, частина 1"
"Непереможна шістка, частина 2"
"Непереможна шістка, частина 3"
"Непереможна шістка, частина 4"
"Непереможна шістка, частина 5"
"Непереможна шістка, частина 6"
"Непереможна шістка, частина 7"

 • Коти і королі (#47-53) — Пітер знову борется з КінгПіном і знайомиться з Чорною Кішкою — грабіжницею банків, але Пітеру вдається переманити її на сторону добра.

Випуски:
47. "Інтриги, частина 1"
48. "Інтриги, частина 2"
49. "Інтриги, частина 3"
50. "Чорна Кішка, частина 1"
51. "Чорна Кішка, частина 2"
52. "Чорна Кішка, частина 3"
53. "Чорна Кішка, частина 4"

 • Голлівуд (#54-59) — знімають фільм про Людину-павука, де головним злочинцем є Доктор Октопус, але сам Октопус з цим не згоден.

Випуски:
54. "Блокбастер, частина 1"
55. "Блокбастер, частина 2"
56. "Блокбастер, частина 3"
57. "Блокбастер, частина 4"
58. "Блокбастер, частина 5"
59. "Блокбастер, частина 6"

 • Карнаж (#60-65) — з допомогою крові Пітера і кліток Венома, Курт Коннорс створює Карнажа, але він не очікував, що його творіння вбиватиме людей і одною з його жертв буде Гвен Стейсі! Пітеру вдається розплавити Карнажа у хімікатах. На наступний день вся школа переживає смерть Гвен, Флеш Томпсон навіть звинувачує у всьому Пітера, тому що він її таємно кохав.

Випуски:
60. "Карнаж, частина 1"
61. "Карнаж, частина 2"
62. "Карнаж, частина 3"
63. "Карнаж. частина 4"
64. "Карнаж, частина 5"
65. "Покарання"

 • Суперзірки (#66-71) — при невідомих обставинах Пітер обмінюється тілами з мутантом Росомахою. Коли їм все ж вдається стати самими собою. Через декілька днів Джонні Шторм вступає у Мідтаунську школу і зізнається Ліз Аллен у коханні, але, використавши свої сили, дуже лякає Ліз. Пізніше Пітер знайомится з магом Доктором Стренджем, з якийм їм доводиться пережити неймовірну пригоду.

Випуски:
66. "А ви у це вірите?!, частина 1"
67. "А ви у це вірите?!, частина 2"
68. "Знаменитість, частина 1"
69. "Знаменитість, частина 2"
70. "Стрендж, частина 1"
71. Стрендж, частина 2

 • Хобгоблін (#72-78) — Зелений Гоблін змушує свого сина Гаррі прийняти препарат ОЗ, який перетворює його у Хобгобліна.

Випуски:
72. "Хобгоблін, частина 1"
73. "Хобгоблін, частина 2"
74. "Хобгоблін, частина 3"
75. "Хобгоблін, частина 4"
76. "Хобгоблін, частина 5"
77. "Хобгоблін, частина 6"
78. "Розрив"

 • Воїни (#79-85) — у місті з'являється Кувалда — мафіозі, на сторону якого переходять усі колишні підопічні КінгПіна і навіть подруга Людини-павука Чорна Кішка!

Випуски:
79. "Воїни, частина 1"
80. "Воїни, частина 2"
81. "Воїни, частина 3"
82. "Воїни, частина 4"
83. "Воїни, частина 5"
84. "Воїни, частина 6"
85. "Воїни, частина 7"

 • Спецвипуск #1" — після сварки з Мері Джейн, Пітер починає зустрічатися зі своєю фанаткою Кітті Прайд, вона ж Примарна Кішка з Людей Ікс!
 • Срібна Шабля (#86-90) — у місті з'являється наймана вбивця Срібна Шабля, ціль якої — Людина-павук!

Випуски:
86. "Срібна Шабля, частина 1"
87. "Срібна Шабля, частина 2"
88. "Срібна Шабля, частина 3"
89. "Срібна Шабля, частина 4"
90. "Срібна Шабля, частина 5"

 • Дедпул (#91-94) — Пітера, Кітті і всіх Людей Ікс бере у полон найманець Дедпул і скидає їх на острів Кракоа, де їх чекає битва з механічними чудовиськами і самим Дедпулом і його командою.

Випуски:
91. "Дедпул, частина 1"
92. "Дедпул, частина 2"
93. "Дедпул, частина 3"
94. "Дедпул, частина 4"

 • Морбіус (#95-96) — Пітер ледь не потрапляє в руки вампіра Морбіуса, від якого Людину-павука рятує Блейд — мисливець на вампірів. А на наступний день Бен Уріх приходить у редакцію з сенсаційним матеріалом — у місті з'явилися вампіри!

Випуски:
95. "Морбіус, частина 1"
96. "Морбіус, частина 2"

 • Спецвипуск #2 — злочинець Кенгуру втікає з в'язниці і Пітеру на допомогу приходять Дардевіл (Метт Мердок) і Каратель (Френк Кастл).
 • Сага про клонів (#97-105) — у супермаркеті на Пітера і Мері Джейн нападають клони Пітера і один з них — Виродок, викрадає Мері Джейн. Також повертається Гвен, але вже як... Карнаж! "ЗАХИСТ" намагається знищити Карнажа, але вона руйнує дім Паркерів. Тим часом Виродок дає Мері Джейн препарат ОЗ і вона перетворюється у монстра, але їй допоміг Доктор Октопус, який пізніше планував вбити Паркера!

Випуски:
97. "Сага про клонів, частина 1"
98. "Сага про клонів, частина 2"
99. "Сага про клонів, частина 3"
100. "Сага про клонів, частина 4"
101. "Сага про клонів, частина 5"
102. "Сага про клонів, частина 6"
103. "Сага про клонів, частина 7"
104. "Сага про клонів, частина 8"
105. "Сага про клонів. Епілог"

 • Останні лицарі (#106-110) — Пітер встигає забрати костюм зі зруйнованого будинку, у його школі починає вчитися Кітті Прайд, колишня дівчина Пітера. Тим часом суергерої розшукують Пітера, щоб запропонувати йому вступити у нову команду — Лицарі.

Випуски
106. "Останні лицарі, частина 1"
107. "Останні лицарі, частина 2"
108. "Останні лицарі, частина 3"
109. "Останні лицарі, частина 4"
110. "Останні лицарі, частина 5"

 • Розмова (#111) — Пітер забирає тітку Мей з лікарні після того, як з нею стався інфаркт після того, як вона спершу дізналась, що Пітер — Людина-павук, а потім на будинок напала Гвен-Карнаж, і намагається їй пояснити, що він — справжній герой.
 • Смерть Гобліна (#112-117) — Норман Озборн втікає з в'язниці Тріскеліон і звинувачує у своєму перетворенню Ніка Фьюрі — главу "ЗАХИСТу", хоча він сам перетворив себе у божевільного мутанта. Шукаючи його, Пітер перевіряє будинок Озборнів, але замість Нормана, він зустрічає там... Електро! Пітеру вдається знешкодити Електро, але по якійсь причині його посадили у камеру Озборна! Його на час беруть у "З.А.Х.И.С.Т." і вони вирушають на останню битву з Зеленим Гобліном, у якій гинуть Зелений Гоблін і його син Гаррі, який знову стає Хобгобліном.

Випуски:
112. "Смерть Гобліна, частина 1"
113. "Смерть Гобліна, частина 2"
114. "Смерть Гобліна, частина 3"
115. "Смерть Гобліна, частина 4"
116. "Смерть Гобліна, частина 5"
117. "Смерть Гобліна, частина 6"

 • Людина-павук і його дивовижні друзі (#118-120) — Пітер дізнається, що Джонні Шторм любить однокласницю Пітера Ліз Аллен, а з Ліз у цей час виявляє у себе мутантські здібності! Їй на допомогу вирушають Пітер, Джонні Шторм і Боббі Дрейк/Людина Лід з Людей Ікс, але ворог Людей Ікс, Магнето, зробить все, щоб використати здібності дівчини у своїх цілях.

Випуски:
118. "Дивовижні друзі, частина 1"
119. "Дивовижні друзі, частина 2"
120. "Дивовижні друзі, частина 3"

 • Червоний Омега (#121) — мутант Червоний омега, ворог Людей Ікс, повертається у Нью-Йорк і хоче смерті Джей Джони Джеймсона. Пітер вирушає на допомогу Джоні.
 • Найгірший день у житті Пітера Паркера (#122) — дрібний крадій Шокер, якого Людина-павук колись відправив у в'язницю... викрадає Павука і знімає з нього маску! Мері Джейн розшукує його і їй на допомогу приходять Примарна Кішка і Росомаха.
 • Війна симбіотів (#123-128) — сюжет за мотивами гри "Ultimate Spider-Man". Веном повертається і намагається вбити Пітера. На допомогу Павуку приходить його давній ворог — Срібний Соболь і її Дика Зграя. Пізніше на Пітера знову налазить чорний костюм, але Едді Броку вдається його собі повернути. Неочікувано на Едді нападає Гвен-Карнаж і починається битва не на життя, а насмерть. Гвен перемагає. Едді потрапляє у "Трискеліон", а Гвен позбувається симбіота.

Випуски:
123. "Війна симбіотів, частина 1"
124. "Війна симбіотів, частина 2"
125. "Війна симбіотів, частина 3"
126. "Війна симбіотів, частина 4"
127. "Війна симбіотів, частина 5"
128. "Війна симбіотів, частина 6"

 • Спецвипуск #3 — під час бесіди про їхні життя, Мері Джейн зачіпає тему сексу з Пітером. Пітер аж червоніє, і Мері Джейн вдаєтья викрутитися з цієї ситуації. Пізніше Пітер намагається схопити грабіжника банків Містеріо, але його план провалюється. Пізніше Пітер говорить з Мері Джейн про їх попередню розмову. Він каже. що хоче зайнятися з нею сексом, але вже після того, як зробить їй пропозицію.
 • Ультиматум (#129-133) — у Ultimate-Всесвіті починається війна. Пітер б'ється з Халком і перемагає. Пізніше він літає над містом і бачить щось дивне над будинком його союзника Доктора Стренджа і таємничо зникає, залишивши тільки маску. Мері Джейн звинувачує у всьому Кітті і починається бійка між дівчатами, але вони знаходять маску Пітера і думають, що Людина-павук загинув і влаштовують скорботу на честь супергероя.

Випуски
129. "Ультиматум, частина 1"
130. "Ультиматум, частина 2"
131. "Ультиматум, частина 3"
132. "Ультиматум, частина 4"
133. "Ультиматум, частина 5"

 • Ультиматум: Реквієм Людини-павука — у цьому спецвипуску показується життя друзів Павука без нього. Майже всі вважають, що герой мертвий, але Капітан Америка, який веде пошуки, знаходить Пітера під завалами і відправляє його до лікарні.

Випуски:
1. "Реквієм, частина 1"
2. "Реквієм, частина 2"

Фільм та мультсеріал[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]