Warhammer 40,000: Dawn of War

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War
Dawn of War box art.jpg
Розробник Relic Entertainment,THQ
Наступна гра серії Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault
Остання версія 1.51
Жанр стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: M (17+)
Носій 3 CD-ROM, завантаження з Мережі
Платформи Microsoft Windows
Режими гри однокористувацька, багатокористувацька
Системні
вимоги
Pentium III 1.4 GHz CPU, 256 MB RAM, 4x CD-ROM привод, 1.8GB вільного простору жорсткого диску, Microsoft Windows 98/2000/XP/ME, DirectX 9.0b
Сайт http://www.dawnofwargame.com/

Warhammer 40,000: Dawn of War (Warhammer 40,000: Світанок Війни) — відеогра, стратегія в реальному часі, розроблена студією Relic Entertainment на основі настільного варгейму Warhammer 40,000 студії Games Workshop. Видана в 2004 компанією THQ Canada. У наступні роки були випущені доповнення: Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault, Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade і Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm . В 2009 році вийшла перша гра нової серії Warhammer 40,000: Dawn of War II, частково пов'язана з оригінальною серією, але механікою ближча до настільного прототипу.

Ігровий процес[ред.ред. код]

У розпорядженні гравця в режимі кампанії перебуває армія космодесантників ордену Кривавих Воронів, з яким гравець може пройти всі 11 місій. У режимі «сутички» також доступні армії інших рас.

Як і в більшості інших RTS, гравцеві дається можливість збирати ресурси і витрачати їх на будівництво свoєї бази, розвиток технологій і модернізацію військ. Однак, на відміну від багатьох інших популярних RTS (таких як Starcraft, Warcraft тощо), у грі приділено дуже велику увагу тактиці. В грі реалізовано командування відразу підрозділами. Тобто, група з 6 космодесантників є неподільною і всі накази віддаються цілком всьому підрозділу, а не кожному юніту окремо.

Також, велику увагу приділено індивідуальним здібностям кожного юніта, так що бій вимагає досить серйозного мікроконтролю кожного підрозділу, а тактика «просто відправити їх у бій» зазвичай призводить до поразки.

В грі реалізована механіка поповнення загонів прямо на полі бою. Тобто, коли від загону десантників залишається хоча б один боєць, можна відновити цей загін без необхідності повернення на базу (поповнення вимагає як ресурсів, так і часу). Дана механіка з одного боку вимушує берегти підрозділи, а з іншого — вносить в гру відчутну динаміку.

Майже кожен юніт має такий параметр, як мораль (бойовий дух). Чим він нижчий, тим менш ефективно юніт бореться. Зменшується він від тривалих перестрілок і у випадку чисельної переваги ворожих військ.

Видобуток ресурсів являє собою захоплення та володіння контрольними точками, які є невичерпними джерелами ресурсу «вплив» та будівництво генераторів, які дають енергію.

Для гри в багатокористувацькому режимі передбачена можливість створювати власні кольорові схеми армій, як данина настільному Warhammer 40,000.

Сюжет гри[ред.ред. код]

Дія гри розгортається у всесвіті Warhammer 40,000, на планеті Тартарус.

За сюжетом, командир Космодесантників Габріель Ангелос прибуває на Тартарус, щоб забезпечити евакуацію населення від навали Космічних Орків. Атакувавши головну базу орків, Габріель розуміє, що ними хтось керував, скоро на планеті виявляють присутність Ельдар, які проводять розкопки схованих в різних місцях древніх маяків. Тим часом на планету з таємною місією прибуває інквізитор Тот, тут же встановлює свої порядки і підозріло ставиться до Габріеля. Перемігши Орків та Ельдар, Космодесантники дістаються останнього маяка, де з'ясовується присутність на планеті третьої сили — Комодесантників Хаосу. Сили Хаосу на чолі з лордом Бейлом шукають зниклий тут 10000 років тому камінь Маледіктум, щоб використати його силу для своїх планів. Друг Габріеля Ісадор спокушається силою каменя і, бажаючи використати його для добра, сам не помічаючи того переходить на бік Хаосу. Габріель вбиває зрадника. Прислужник лорда Бейла, чаклун Сіндрі також прагне отримати силу, тому залишає Бейла в критичний момент на вірну смерть від Космодесантників і тікає.

Тот відкриває, що знав про цілі Хаосу, але все зайшло надто далеко і лишається один вихід перемогти ворога — знищити Маледіктум легендарним молотом «Розщеплювач богів». Тот вручає Габрілеві молот і той, зібравши залишки своїх військ та також об'єднавшись з силами Ельдар кидає виклик величезної армії Хаосу. Сіндрі встигає використати камінь, ставши Принцом Демонів. Кривава битва закінчується тим, що Габріель вбиває Принца Демонів і забирає Маледіктум. Інквізитор закликає Габріеля знищити камінь, але ясновидяча Ельдар Маха говорить, що цим вони здійснять величезне зло, і переконує Габріеля віддати камінь їй. Ангелос стоїть перед непростим вибором, але зрештою розбиває Маледіктум. Ясновидяча говорить, що цим вони накликали на весь Всесвіт страшну небезпеку, між Космодесантом і Ельдарами знову спалахує ворожнеча, Тартарус ось-ось буде остаточно занурений у варп-шторм, викликаний присутністю Хаосу, тому всі, хто ще лишився на планеті, поспіхом її покидають.

Перед відходом, Габріель бачить демона, який був заточений у Маледіктумі. Демон розповідає, що всі загиблі на цій планеті були жертвами йому, необхідними для пробудження і саме Габріель і його війська принесли їх найбільше, Габріель, сам не підозрюючи цього і діючи з найкращих мотивів, виявився найкращим слугою зла. До того ж, саме він розбив камінь і вивільнив демона у найбільш підходящий момент, за що демон дарує Габріелеві життя і наказує сповістити всім про своє повернення. Габріель на це відповідає, що не боїться його і буде готуватися до наступної зустрічі.

Ігрові раси[ред.ред. код]

 • Космічний Десант (Космодесант) — раса генетично змінених людей, створених Імператором за образом і подобою його «синів» — примархів. Вони — найсильніші воїни Імперіуму людства. У грі представлений орден Кривавих Воронов. Герої: Бібліарій — Ісадор, Командувач — Габріель Ангелос.
 • Орки — величезні зеленошкірі варвари. Лідер — вождь Оркамунгус.
 • Космічні Десантники Хаосу — зрадники і відступники Космодесанту, які потрапили під згубний вплив богів Хаосу. У грі представлені Альфа Легіоном. Герої: Командувач — Лорд Бейл, Чаклун — Сіндрі Мур.
 • Ельдар — древня раса, технології якої на голову випереджають інших. У грі представлені Ельдари світу-корабля Бієль-Тан. Герої: Ясновидяча Маха (Macha), Всевидюча Рада.

Доповнення[ред.ред. код]

Після успішного виходу оригінальної гри розробники випустили три доповнення:

 • Winter Assault — в грі з'являється нові сторони: Імперська Гвардія та Некрони. Останні відіграють важливу роль в сюжеті, але можливість пограти за них дається тільки в наступному доповненні. Дія гри переносяться на льодяну планету Лорн-5, куди вже висадилися Хаос, Орки та Ельдари. Кожна з них переслідує одну мету — знайти і відремонтувати втрачену тут Імперіумом бойову машину, титана класу «Імператор». У доповненні є дві кампанії: «добра» (Імперська Гвардія, Космодесант і Ельдар) та «зла» (Орки та Хаос).
 • Dark Crusade — друге за рахунком доповнення до гри, де події переносяться на планету Кронус. У протистоянні беруть участь сім рас, де гравцеві належить вибрати одну з них і підкорити всю планету, повністю знищивши ворогів.
 • Soulstorm — в третьому доповненні з'являється ще дві нові раси Темні Ельдари і Сестри битви. Таким чином загальна кількість рас досягає дев'яти. Важливим оновленням стала поява авіації в кожної з рас, а дії розвиваються не на одній планеті (як це було раніше), а відразу на чотирьох і їх сопутниках.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Дії Інквізитора Тота (переконування Габріеля знищити Маледіктум, вручення йому свого молота) дають підстви запідозрити, що він був під владою Хаосу.
 • Події Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution частково продовжують історію, почату в оригінальній грі.
 • Існує одноіменна книжка К. С. Гото, яка більш широко розповідає історію, подану у грі.
 • Незадокументованою можливістю є додавання власних текстур і прапорів армій.
 • На екранах завантаження перед битвами в кампанії можна побачити карту, де зображені (в правому нижньому куті) територія України та узбережжя Чорного і Каспійського морів. Те саме можна побачити на поверхні планети Меридіан в Warhammer 40,000: Dawn of War II[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]