Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm
Soulstorm Cover.jpg
Розробник Iron Lore Entertainment

Relic Entertainment (патчі)

Жанр стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: M (17+)
Носій 1 DVD
Платформи Microsoft Windows
Режими гри однокористувацька, багатокористувацька
Системні
вимоги
Windows® 2000/XP, DirectX 9.0c, 2.0 GHz Intel Pentium 4 або AMD Athlon XP, 512 MB RAM, 3.5 ГБ вільно місця на жорсткому диску, 8x DVD-ROM,

64МБ відеокарта з підтримкою DirectX 9.0c

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm (укр. Шторм Душ) — відеогра жанру стратегії в реальному часі, третє за рахунком доповнення до Warhammer 40,000: Dawn of War, розроблене компанією Iron Lore Entertainment в 2008 році. У цьому доповненні список грабельних рас поповнився ще двома арміями — були додані Темні Ельдари і Сестри битви. Також була введена авіація для всіх рас і система досягнень в багатокористувацькій грі. Масштаб кампанії розширився до чотирьох планет.[1]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Стиль гри в режимі кампанії залишився тим самим, що і в «Dark Crusade», з тією лише різницею, що дія відбувається не на одній, а на чотирьох планетах і трьох супутниках. Переміщення між планетами відбувається за допомогою розташованих на них Древніх брам. На початку кампанії у кожної раси є по одній унікальній спец. здібності, які з часом можна відняти захоплюючи головні бази противника. Наприклад, Темні Ельдари можуть переміщатися до будь-яких Древніх брам, ігноруючи наперед задані маршрути, а гармата Тау, Ар'Ка, здатна своїм пострілом завдавати ушкоджень ворогам перед початком битви. Серйозний недолік кампанії полягає в тому, що в міру просування гравцеві стає все легше і легше за рахунок бонусів від захоплених територій і Почесної варти. Почесна варта — це війська, які даються при старті бою і отримуються як бонуси за захоплення територій. На пізніх етапах гри через Почесну варту інколи відпадає потреба в розвитку бази та інших військах, що перетворює RTS на варгейм.

Всі фракції отримали нових юнітів. Космічні десантники — Ленд Спідер. Імперська Гвардія — бомбардувальник «Мародер». Ельдари — Нічне крило. Скарабеї Некронів стали авіацією, а їхній Лорд одержав можливість викликати К'тана Обманщика. Хаос — Пекельний пазур. Орки — Файта-бомбер. Тау — Баракуду.

У нових фракцій з'явилася можливість використовувати глобальні можливості на полі бою. Наприклад, у Темних Ельдарів можна застосувати можливість "Корозія", яка псує броню ворогів. Глобальні можливості потребують спеціальних ресурсів: Душ в Темних Ельдарів, та Віри в Сестер битви.[2]

Для перемоги над стороною противника не обов'язково захоплювати всі його території. Вибування сторони конфлікту відбувається при знищенні її головної бази, що в свою чергу має певні умови, унікальні для кожної раси:

 • Некрони — знищити 4 Моноліти.
 • Імперська гвардія — знищити Генеральний Штаб.
 • Космодесант — знищити Оплот Віри.
 • Тау — знищити Центр Коаліції.
 • Орки — знищити Фортецю Орків.
 • Ельдари — знищити базу Ельдарів.
 • Сестри Битви — знищити Цитадель Екклезіархії.
 • Темні Ельдари — знищити Абсолютний Руйнівник Аздрубаеля Векта.
 • Хаос — знищити Оплот Єресі і вівтарі.

Сюжет[ред.ред. код]

Як такого сюжету гра не має. Гравцеві дається можливість вибрати будь-яку сторону конфлікту і воювати з іншими, поки всі вони не будуть переможені. Перемога чи поразка супроводжуються відеороликами.

Дія гри розгортається на планетах та супутниках зоряної системи Каурава. Причиною конфлікту в системі Каурава послужив варп-шторм, який виник в цьому регіоні галактики. Спочатку на Каураві IV з'явилися сили Хаосу, за ними в систему прибув Космодесант. Скориставшись нагодою, один з супутників захопила Імперія Тау для розширеня своїх володінь. Некрони, пробуджені штормом, прокинулися на Каураві III і туди через Древні брами прийшли Ельдари, щоб втихомирити їх. Слідом через брами пробралися мародери Темні Ельдари. Останніми в системі з'явилися Сестри битви з метою очистити планети від єресі та іншопланетян.

Ігрові раси[ред.ред. код]

 • Імперська гвардія (252-й полк Захисників Каурави) — регулярна армія Імперіуму. Лідер — генерал Венс Стаббс. Найпотужніша бойова одиниця — танк «Караючий меч». Головна база — Округ Дуссала (Каурава I).
 • Космодесант (Криваві Ворони) — організація генетично модифікованих суперсолдатів, створених для захисту людства. Також відомі під ім'ям Адептус Астартес. Лідер — брат-капітан Індрік Борель, командувач п'ятьма ротами Кривавих Воронів. Найпотужніша бойова одиниця — Штурмовой БТР «Джаггернаут». Головна база — Безлюдні землі (Каурава II).
 • Тау (Армія септу Фал'Шіа) — високотехнологічна, молода раса, одержима ідеєю Вищого Блага. Віддають перевагу дальньому бою (Тау вважають близький бій варварським), а в ближній бій відправляють союзників з рас Круутів і Веспідів. Лідер — О'Рес'Ка. Найпотужніша бойова одиниця — Великий Кнарлок. Головна база — Нан Яной (Оррідун, супутник Каурави II).
 • Некрони (Некрони Каурави) — раса роботоподібних істот. У період 41-го тисячоліття Некрони прокинулися від свого сну через бурі в варпі, щоб почати новий похід проти життя у галактиці. Лідер — Повелитель Некронів Каурави III. Найпотужніша бойова одиниця — Живий Моноліт та божество некронів, що несе Пітьму. Головна база — Узбережжя Імосса (Каурава III).
 • Орки (Клан Злих Сонць) — величезні зеленошкірі варвари, що живуть заради битв. Лідер — вождь Горгутц «Мисливець за головами». Найпотужніша бойова одиниця — Мастодонт. Особливий ресурс — «Waaagh!!». Головна база — Хребет Кам'яний Кіготь (Каурава II).
 • Хаос (Альфа Легіон) — зрадники і відступники Космодесанту, що потрапили під згубний вплив богів Хаосу. Лідер — Фіраевеус Каррон. Нова бойова одиниця — «Одержимий». Найпотужніша бойова одиниця — Жадаючий Крові. Головна база — Півострів Іселут (Каурава IV).
 • Ельдари (Світ-корабель Ультве) — раса високорозвинених гуманоїдів. Зазвичай їх війська мають перевагу в швидкості, маневреності і технології, але уразливі і мають недолік в чисельності і вогневій міці. Лідер — Видяча Каеріс. Найпотужніша бойова одиниця — Аватар Кхейна. Головна база — Верхні пустки (Каурава III).
 • Сестри Битви (Орден Святої Троянди) — військово-релігійна жіноча організація Імперіуму. Також відомі під ім'ям Адептус Сорорітас. Лідер — канонесса Селена Агна. Найпотужніша бойова одиниця — Свята у плоті. Особливий ресурс — Віра. Головна база — Округ Сама (Каурава I).
 • Темні Ельдари (Кабал Чорного Серця) — жорстокі й підступні істоти, одна з гілок розвитку Ельдарів. Їх бойова техніка, транспорт і воїни мають легку броню, що збільшує їх швидкість. У той же час, вони широко використовують осколкову зброю, отрути та залякування; бій направлено більше на захоплення полонених та болісну смерть, а не на швидке знищення ворога. Лідер в представленому конфлікті — Архон Таріл. Найпотужніша бойова одиниця — Абсолютний Руйнівник. Особливий ресурс — Душі. Головна база — Лакунае (супутник Каурави IV).[3]

Закінчення гри[ред.ред. код]

Канонічного закінчення Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm не має, але в Warhammer 40,000: Dawn of War II згадується, що Космодесант зазнав поразки в системі, а Індрік Бореаль загинув.

Перемога[ред.ред. код]

 • Імперська Гвардія — Генерал Венс Стаббс став генерал-губернатором всіх чотирьох планет. Почалося відновлення Каурави. Каурава 4 була відновлена повністю, і незабаром її не можна було впізнати, а Каураву 3 полишили, остерігаючись некронів. Після робіт Каурава стала важливим стратегічним пунктом Імперіуму.
 • Тау — Командир Ор'ес'Ка убезпечив систему Каурави і підготував її для приєднання до Імперії Тау. Його військова тактика була визнана інноваційною та прийнята на озброєння Кастою Вогню. Керівництво над освоєнням нової системи взяли на себе Божественні, в той час як командир Ор'ес'Ка відбув з системи, щоб далі розширювати межі Імперії Тау і поширювати Вище Благо.
 • Хаос — Каурава стала світом демонів. Буря в варпі продовжувала бушувати, і через неї прибували все нові сили. Каурава стала важливим опорним пунктом Альфа Легіону. Ввергнувши систему в єресь, Каррон зі своїм легіоном готується до нових сутичок з їх найдавнішим і найлютішим ворогом — Імперіумом Людей.
 • Ельдари — очистивши систему Каурави від ворожих рас, а головне, загнавши своїх одвічних супротивників Некронів назад в їх підземні крипти, ельдapи визнали свою місію на Каураві закінченою і пішли. За якийсь час система була знову заселена людьми і колонізована під контролем Імперської Гвардії. Однак Каурава 3, на якій спали Некрони, продовжувала перебувати під наглядом Ельдар, і всі спроби висадитися і колонізувати її провалилися. Губернатор Гвардії Каурави в кінцевому рахунку відмовився від спроб заселити пустельну планету і залишив Ельдар стежити, щоб Некрони не прокинулись знову.
 • Сестри Битви — після перемоги фанатичних військ канонесси Селіни Агни, Сестри Битви взялися за ревне очищення системи від скверни і єресі. Безжально були віддані вогню всі прояви Хаосу і всі, що виявляли до нього яку-небудь схильність. Після цього система була перетворена на оплот Віри, були споруджені храми і монастирі, які перетворили Каураву на місце паломництва з усіх боків Імперіуму.
 • Некрони — знищивши все живе в цій системі, Некрони стали готуватися до походу в інші; система Каурава стала більше нікому не потрібна, оскільки тепер там панували смерть і запустіння, і ніхто більше не згадував про неї.
 • Космодесант — Криваві ворони захопили систему Каурави. Територія Кривавих воронів була перейменована в «Бореаліс» — на честь капітана Кривавих воронів. Були засновані нові монастирі-фортеці на честь Імператора. Нові сили Імперської гвардії прибули в систему, щоб створити нову і краще керовану планетарну оборону. Індрік Борель відлітає з системи для виконання нових завдань.
 • Орки — система Каурави була захоплена і заселена орками. Але у Горгутца були й інші плани: у системі був широкий вибір цінних металів. Були побудовані фабрики з виробництва чого завгодно. Тепер орки впевнилися, що ні перед чим не зупиняться для нових завоювань і досягнення перемоги.
 • Темні Ельдари — захопивши систему, темні Ельдари, взявши з собою безліч полонених, з новим варп-штормом вирушили до нових, недоторканих світів.

Поразка[ред.ред. код]

 • Хаос — центральний монастир рушиться, Лорд Хаосу тікає і гине, зустрічаючи командира сторони-переможниці.
 • Імперська гвардія — генерал Стаббс з жалем говорить про поразку і жертви. Потім він тікає під прикриттям солдатів, сідає в транспортний корабель і покидає планету. Солдати, що прикривали його, гинуть від наступаючих військ противника.
 • Сестри Битви — всі сестри збираються на площі і здійснюють масове самогубство, спалюючи себе у вогні.
 • Темні Ельдари — Архон Таріл разом з Аздрубаелем Вектом тікають до порталу, але Векта збивають (він перебував на летючій платформі — Абсолютному Руйнівнику), а Таріл тікає в Темний портал. Цікаво, що насправді Аздрубаель Вект не гине від рук ворога, йому також вдається втікти, що можна зрозуміти зі слів Таріла: "Якби він помер, я б зайняв його місце. А тепер мені залишається лише тікати … "
 • Орки — піхота ворога руйнує фортецю орків. Горгутц вбиває орка-командира, який запевняв його, що фортеця неприступна, і благополучно тікає, як і в попередні рази.
 • Космодесант — командира космодесантників вороги заганяють в кут і розстрілюють. Вони з гідністю гинуть за Імператора.
 • Некрони — противники розстрілюють «живий моноліт» і знищують його. Після цього від нестачі енергії починають відключатися солдати Некронів (Лорд в тому числі), а їх бази — мимовільно руйнуватися.
 • Тау — божественний Аун'Ро'Ір гине. Всі війська Тау гинуть під натиском ворогів.
 • Ельдари — Видяча Каеріс з жалем говорить про те, що їм не вдалося перемогти Некронів, і покидає планету разом з почтом.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Компанія-розробник Iron Lore збанкрутувала за чотири дні до релізу гри.
 • Назавжди скасувати вступне відео при запуску можна, дописавши до ярлика гри параметр — nomovies.
 • Щоб в англійській версії гри мати можливість бачити кириличні букви в чаті, досить замінити файл з англійськими шрифтами (в папці з грою розташований \ Engine \ Locale \ English \ EnginLoc.sga) на кириличні.
 • У грі Warhammer 40,000: Dawn of War II Сайрус згадує, що космодесант зазнав поразки на Каураві.
 • Мастодонт орків є твариною, але потрапляє під обмеження техніки і навіть ремонтується гретчинами. У той же час він вразливий для осколкових гранат космодесанту та інших протипіхотних навичок інших рас.
 • Гармата Тау вбиває загони ворога, куплені на стратегічній карті, але не чіпає гвардійські загони, командирів і будівельників.
 • Якщо гравець пройшов кампанію за Хаос, у фінальному ролику можна дізнатися, чому почалася буря у варпі (один з солдатів Імперської гвардії, відкривши в собі здібності псайкера, підпав під вплив богів Хаосу і здійснив ритуал, який і почав шторм).
 • Існує фанатська модифікація, яка додає в гру ще одну расу — Тиранідів.

Примітки[ред.ред. код]

 1. http://www.relic.com/games/Soulstorm/ : In addition to new units across each of the seven existing races, Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm incorporates air units for the first time and introduces multiplayer medals, adding a whole new level of depth to online battles.
 2. http://www.ag.ru/games/warhammer-40000-dawn-of-war-soulstorm/review
 3. http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Warhammer_40,000:_Dawn_of_War_-_Soulstorm#Notable_Characters

Посилання[ред.ред. код]