Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Dawn of war ii retribution boxart.jpg

Розробник Relic Entertainment
Видавець THQ, SEGA
Частина серії Warhammer 40,000: Dawn of War II
Версія 3.19.1
Жанр стратегія в реальному часі, тактична RPG
Віковий
рейтинг
ESRB: M

PEGI: 16+
USK: 16+

Носій DVD, завантаження з Мережі
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Essence Engine 2.0
Керування Миша, клавіатура

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution — доповнення до відеогри Warhammer 40,000: Dawn of War II. Реліз відбувся 1 березня 2011 року для Північноамериканського регіону та 4 березня для Європи.

Сюжет продовжує події Chaos Rising та першої Dawn of War 2004-го року.

Геймплей[ред.ред. код]

В Dawn of War II - Retribution геймплей кампанії став більш подібним на геймплей багатокористувацького режиму. В ньому з'явилися ресурси (реквізиція і енергія) та ліміт військ. Ресурси можуть бути взяті зі спеціальних точок, або знайдені в ящиках. Гравець може послати на завдання або героя, або відповідний його замінник у вигляді загону бійців або техніки. Розвиток героїв спростився, порівняно з оригіналом та Chaos Rising, тепер кожному рівню персонажа відповідає одне вміння. На картах кампанії зустрічаються спеціальні точки, де можна взяти нові війська, або поповнити втрати[1].

Кампанії[ред.ред. код]

Доповнення має 6 кампанії, кожна за окрему расу. Гравець може проходити будь-які з них. Всі кампанії відбуваються на тих самих картах і з однаковими загальними сюжетними подіями.

 • Орки (Капітан Бладфлагг і його пірати). Орки-пірати на чолі з Капітаном Бладфлаггом вирішили, після дрібних грабунків і служби найманцями, пограбувати напівзруйновану столицю підсектора — Меридіан, але зазнали катастрофи на планеті Тіфон. Інквізитор Адрастія укладає з Бладфлаггом угоду — орки вбивають Кіраса, а Інквізиція не перешкоджатиме цьому. Капітан однак хоче на додаток ще й капелюх Адрастії.
 • Ельдари (Аутарх Кайлет і Ельдари штучного світу Алайток). Дізнавшись про те, що планети підсектора можуть бути знищені, Ельдари з Біель-Тану і Алайтоку вирішили всіма силами утримувати прибуття Чорного Флоту Інквізиції і в цей час врятувати камені душ похованого на Тіфоні світу-корабля.
 • Тираніди (Повелитель Вулика і Тіраніди флоту Левіафан). В джунглях планети Тіфон з'явився Повелитель Вулика — аватар Розуму Вулика. Він збирає здичавілих тиранідів, щоб відновити зв'язок з флотом Левіафан і поглинути підсектор.
 • Космодесант (Аполлон Діомед і орден Кривавих Воронів). Магістр ордену Азарія Кірас оголосив героїв Авреліанського Хрестового Походу зрадниками, але сам є єретиком. Капітан Габріель Ангелос поклявся зупинити його і знайшов собі союзника — Аполлона Діомеда, який раніше очолював особисту гвардію Кіраса.
 • Космодесант Хаосу (Еліфас Спадкоємець і Чорний Легіон). Еліфас Спадкоємець уклав угоду з Абаддоном, яка полягала в знищенні всіх Кривавих Воронів, включаючи тих, що піддалися впливу Хаосу, за порятунок його в кінці Chaos Rising. В разі провалу його душа дістанеться Абаддону.
 • Імперська Гвардія (Лорд-Генерал Кастор і 8-й Кадіанський полк). Азарія Кірас проголосив підсектор Аврелія втраченим і запросив у Ордо Маллеус екстермінатус всіх його планет. Для того, щоб запобігти загибелі невинних, Габріель Ангелос попросив свою стару знайому з Ордо Єретикус — Леді-Інквізитора Адрастію провести розслідування і підтвердити, що насправді сам Кірас зрадив Імператора і тим самим відвернути екстермінатус.

Сюжет[ред.ред. код]

Події розгортаються через 10 років по перемозі над Улькаїром та викритті єретиків в підсекторі Аврелія (Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising). Відтоді там тривають бої сил Імперіуму з відступниками і ксеносами.

За цей час орден Кривавих Воронів втратив всю свою колишню могутність і для врегулювання становища були вислані всі вільні полки Кадіанських ударних сил Імперської Гвардії, але незабаром гвардійці стали здобиччю Альфа-легіону, чи перейшли на бік Хаосу.

Всі кампанії складаються з тих самих місій, з поправками на сторону, за яку проходить гравець. Кампанії починаються на планеті Тіфон Примаріс, де гравцеві слід зібрати своїх командирів та армію, щоб відбити атаки та контратакувати форпост ворога (в кожній кампанії іншого). Далі на заваді стають зрадники Імперської гвардії, в особливості екіпаж танку «Отруєне лезо». Здобувши перемогу, війська гравця відправляються на Кальдеріс, щоб зруйнувати базу космодесантників, вірних Кірасу. На Кальдерісі є також додаткова місія — завадити місцевим оркам довезти до своєї бази награбоване ними.

На Аврелії відбувається бій з силами Хаосу та численними гвардійцями-зрадниками. Зрадники облаштувалися також і на Меридіані. Але перемога над ними не є визначальною, оскільки неподалік оселилися орки і склали бойову машину, з якою мають велику перевагу. Покінчивши з ними, гравець повертається на Тіфон.

Там діють Ельдари, які своїми психічними силами затримують прибуття флоту ексермінатусу. Як з'ясовується, вони забирали камені душ з похованого на планеті корабля-світу. Загибель ельдарів дозволяє флоту екстермінатусу прибути до Тіфона і почати його бомбардування. Тут гравець повинен встигнути евакуювати свої війська через телепорт (різний для кожної кампанії), поки планета не буде випалена. Телепорт переносить бійців на «Суд Воронів», заселений орками на чолі з божевільним Меком і тиранідами. Наступним завданням є знищення залишків Ельдарів на Тіфоні і їхніх брам, щоб ніхто не зміг покинути планету.

Останньою планетою, де доведеться побувати, стає покинута Сирена, що раніше зазанала екстермінатусу з ініціативи Габріеля Ангелоса. Там тепер знаходиться база Кривавих Воронів, які повертають собі покинуту колись техніку. Там же перебуває й Кірас, який перероджується в принца демонів і разом з великою кількістю слуг Хаосу стає останньою перепоною для раси, якою керує гравець.

Закінчення[ред.ред. код]

 • Орки — Бладфлагг знаходить Адрастію і відбирає у неї капелюх, як і хотів при укладенні угоди. Після цього він зі своїми піратами вирушає на новозбудованому кораблі шукати нові пригоди.
 • Ельдари — Ронан забирає з останків Кіраса камінь душі своєї сестри і з іншими ельдарами покидає підсектор, щоб повернутися на штучний світ Ультве.
 • Космічні Десантники — Капітан Діомед доповідає Інквізитору Адрастії, що Кірас подоланий і екстермінатус більше не потрібний. Габріель Ангелос виживає, але отримує численні каліцтва. Згодом його тіло відновлюється протезами і Габріель стає новим магістром ордену.
 • Хаос — після перемоги на Кірасом, Еліфас дозволяє відбутися екстермінатусу, загибель жителів підсектору стає жертвою богу війни і крові Кхорну. Еліфас в нагороду сам стає принцем демонів.
 • Тираніди — Тираніди з'єдналися зі своїм Флотом-вуликом і поглинули підсектор, в результаті чого загинули 94% сил Імперської Гвардії і всі Криваві Ворони, які відмовилися відступати.
 • Імперська Гвардія — Інквізитор Адрастія припиняє екстермінатус, забираючи як доказ вини Кіраса його шолом. Кастор і Меррік, жартуючи, спостерігають за її відльотом.

Під час подій відеогри Warhammer 40,000: Space Marine, Криваві Ворони допомагають у звільненні планети Грая від вторгнення Орків і Хаосу, з чого слідує, що орден до того часу вдалося відновити і реформувати. Через це фінали Хаосу і Тиранідів не можна вважати канонічними, оскільки вони передбачають знищення Кривавих Воронів. Згідно книги Fantasy Flight Game під назвою Deathwatch: Honor the Chapter, Габріель Ангелос очолив орден, тобто канонічним є закінчення Імперської Гвардії або Космодесанту.

Рецензії[ред.ред. код]

Огляди
Іноземні
Оглядач Оцінка
Eurogamer 8/10[2]
GamePro 3/5 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svgStar empty.svg[3]
GameSpot 8.5/10[4]
GameSpy 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[5]
GameTrailers 8.7/10[6]
GameZone 9/10[7]
IGN 8.5/10 [8]
Агрегатори
Агрегатор Бал
Metacritic 81%[9]
Game Rankings 81,68%[10]

Доповнення отримало в більшості схвальні відгуки. Попри повторюваність подій кампаній, їхня подача була добре зустрінута.

IGN зазначили: «Як і в попередніх іграх Dawn Of War, Retribution має багато рольових аспектів. Після кожної місії, ви отримуєте досвід для героїв, а також спорядження. Результатом є система, яка збільшує гравцеві вибір і тактику ще далі, дозволяючи налаштувати героїв під ваш стиль гри, і краще готувати свої сили до наступних місій. Наприклад, вам повинно полюбитися мати або героя, який підтримує стрільців захистом чи потужною гарматою, або броньованого нападаючого, який може поглинати удари і кинутися в бій, надихаючи оточуючих. Це робить героїв цікавими, і служить причиною, щоб з нетерпінням чекати брифінгів між місіями»[11].

Висновок Ігроманії звучав так: «Новий курс Relic одночасно радує і інтригує. Якщо з Dawn of War завжди було приблизно ясно, чого очікувати від чергового доповнення, то з Dawn of War 2 вже вдруге трапляється сюрприз. Retribution ледь уміщається в рамки звичайного аддону: шість грабельних рас, помножені на разюче поглиблену механіку і гнучкість в підсумку обернулися справжнім фестивалем щедрості від Relic. Страшно уявити, що розробникам потрібно буде зробити, щоб перевершити Retribution в наступних (а їх не може не бути) доповненнях»[12].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Сторінка гри в Steam