WebGL

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
WebGL
WebGL logo
Автор(и) Mozilla Foundation
Розробник(и) Khronos Group
Стабільний випуск 1.0.2[1] (1 березня 2013)
Нестабільний випуск 2.0[2] (26 вересня 2013)
Операційна система крос-платформова
Тип API
Ліцензія різні
Сайт www.khronos.org/webgl/
HTML

WebGL — це стандарт на базі OpenGL ES 2.0, що дозволяє розробникам веб-контенту вбудовувати в веб-оглядачі, які підтримують HTML5, повноцінну 3D-графіку, не вдаючись до посередництва плагінів. В намірах розробників поширити стандарт WebGL не тільки в браузерах персональних комп'ютерів, а й у мобільних інтернет-пристроях. До робочої групи WebGL входять Khronos Group, представники провідних розробників інтернет-браузерів, таких як Apple Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera, а також фахівці AMD і Nvidia.

Ця технологія дозволяє упроваджувати апаратно-прискорену 3D графіку у веб-сторінки без необхідності використовувати спеціальні плагіни веб-браузера на будь-якій платформі, що підтримує OpenGL або OpenGL ES. Технічно це буде прив'язкою JavaScript-скриптів до функцій, визначених в бібліотеках OpenGL ES 2.0, реалізовану на рівні браузера.

WebGL є подальшим розвитком експерименту Canvas 3D[3] в Mozilla і вже представлена у збірках розробників Mozilla Firefox[4] і WebKit[5], а також в попередніх релізах Google Chrome 4[6].

В листопаді 2009 компанія Khronos Group анонсувала першу чорнову специфікацію WebGL.[7] Робота над специфікацією продовжується.

Про підтримку специфікації у своєму браузері Chrome починаючи з версії 9[8] оголосив Google. Підтримку WebGL у ближчих версіях продуктів оголосили Mozilla (починаючи з Firefox 4) та Apple Safari.

Див. також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]