Yves Rocher

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Yves Rocher (читається Ів Роше) — французька косметична корпорація, заснована в 1959 році в селищі Ла-Гасії в Бретані (Франція). Засновник компанії, уродженець Ла-Гасії Ів Роше, створив власну лабораторію рослинної біології і почав поширювати свою продукцію поштою.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Ів Роше - це найбільша мережа косметичних бутиків і марка,що найбільше купується у Франції. Марка присутня на 5 континентах, у 80 країнах світу і налічує близько 4000 торговельних точок. Ів Роше займає перше місце в догляді за обличчам, тілом, у макіяжі, парфумерії, антивіковому догляді, банних лініях і є косметичної маркою № 1 на французькому ринку [1].В Україні перший магазин був відкритий у 1996 році. На даний момент у світі налічується близько 1600 магазинів марки 60 із них в Україні.

Рослинна основа, доступність, безпека, захист навколишнього середовища, подарунки вірним клієнтам, щорічний випуск каталогу продукції Зелена Книга Краси - всі ці принципи і традиції, закладені ще засновником компанії Івом Роше, зберігаються і сьогодні.

Концепція марки[ред.ред. код]

Марка Ів Роше - це унікальна Рослинна Косметика, в якій сконцентрована вся сила природи. Один з основоположних принципів марки: культивувати - виробляти - поширювати. Ів Роше самостійно вирощує екологічно чисту сировину на власних полях в Ла-Гасії [2] і використовує його для створення ефективних натуральних формул. Понад 55 гектарів полів, що належать марці Ів Роше в Ла-Гасії, отримали сертифікат БІО. Від постачальників рослинної сировини з інших країн марка вимагає суворого дотримання правил розробленої нею Хартії рослин (відмова від використання ГМО та видів рослин, що знаходяться під загрозою знищення, вибір тих частин диких рослин, які можуть бути відновлені тощо)[3]. Формули створюються в лабораторіях рослинної косметики, а основна частина продукції Ів Роше для світового ринку виробляється на заводах марки в Бретані. Продукція імпортується з Франції без посередників і реалізується через власні канали збуту: магазини, каталоги та інтернет.

Завдяки тому, що марка самостійно контролює всі етапи виробництва продукції від збору рослин до розповсюдження, Ів Роше може забезпечувати цінове позиціонування своєї косметики в доступному сегменті. Компанія гарантує також безпеку кожного компоненту і кожної формули, оскільки кожен компонент проходить ретельний відбір і тестується на безпеку під дерматологічним контролем [4].

Захист навколишнього середовища[ред.ред. код]

Протягом усіх років свого існування марка Ів Роше приділяє велику увагу захисту навколишнього середовища. Здійснюючи контроль за всіма етапами виробництва своєї продукції [4], марка контролює свій вплив на екологію і постійно прагне скорочувати свій вплив на навколишнє середовище. Так, марка Ів Роше відмовилася від використання ПВХ, свинцевих обважнювачів, використовує піноутворюючі формули, що органічно розкладаються, а упаковка продукції підлягає вторинній переробці. З метою скорочення використання пластику з 1993 року марка почала виробництво змінних еко-картриджів для гам Hamamelis (Гамамеліс), Inositol Vegetal (Рослинний Інозитол). У 2009 році у Ів Роше з'явилася перша гамма БІО-косметики Culture Bio (БІО-Культура), що отримала сертифікат БІО і вироблена відповідно до еко-концепції марки, яка також бере участь у програмі компенсації викидів СО2.

Крім цього, з метою захисту навколишнього середовища в 1991 р. був створений суспільно-екологічний фонд Ів Роше, який очолює син Іва Роше - Жак Роше [5]. Головна мета Фонду - зробити світ зеленішим. Фонд Ів Роше є офіційним партнером всесвітньої кампанії «Озеленимо Планету Разом», що проводиться під егідою UNEP (Програма ООН по навколишньому середовищу). У 2010 р. марка взяла на себе зобов'язання висадити 50 мільйонів дерев у всьому світі до кінця 2013 р. На даний момент із допомогою клієнтів і партнерів Фонду Ів Роше вдалося висадити більше 16 мільйонів дерев у Франції, Індії, Мексиці, Ефіопії, Росії, Україні та інших країнах. Українське представництво Ів Роше також є активним учасником кампанії «Озеленимо Планету Разом» і ставить за мету посадити 200 000 тисяч дерев на території Україн.

Салони Краси[ред.ред. код]

Марка Ів Роше - це також широка мережа салонів краси (Інститути рослинної косметики), що пропонують великий спектр послуг з догляду за обличчям, тілом, манікюр, педикюр та інші процедури.

Политический скандал в России: "Ив Роше" в репрессиях против оппозиции[ред.ред. код]

В декабре 2012 года по заявлению Бруно Лепру, генерального директора российского филиала «Ив Роше» — компании «Ив Роше Восток», российскому оппозиционеру Алексею Навальному и его брату Олегу были предъявлены обвинения в мошенничестве и легализации денежных средств, полученных преступным путем[6]. Ряд СМИ, в частности Газета.Ru и Новая газета, обвинили компанию «Ив Роше» и директора её российского филиала Бруно Лепру в пособничестве политическим репрессиям и написании ложного доноса на Алексея Навального, в связи с чем ряд частных лиц объявили бойкот продукции компании[7][8]. Впоследствии Бруно Лепру отказался быть потерпевшим по этому делу, сложил свои полномочия и покинул Россию[9].

В ноябре 2013 года Басманный суд города Москвы наложил арест на имущество братьев Навальных в качестве обеспечительной меры по возможным искам о возмещении ущерба компании «Ив Роше»[10].

С августа 2014 г. в Европе набирает силу движение "Один вопрос к Yves Rocher"[11] с целью призвать компанию Yves Rocher занять четкую позицию по делу Навального.

Історія марки[ред.ред. код]

1959 р. - На горищі свого рідного дому в Ла-Гасії пан Ів Роше виготовляє перший крем на основі Пшінки весняної (народна назва якої маслянка), а потім випускає його в продаж по пошті.

1965 р. - Ів Роше випускає свою першу "Зелену Книгу Краси"[12]. Сьогодні вона поширюється в 10 мільйонах примірниках і перекладена на 22 мови, включаючи книгу зі шрифтом Брайля.

1969 р. - Будівництво індустріального центру La Croix des Archers. Відкриття першого магазину — Центр краси Yves Rocher в Парижі на бульварі Осман.

1970 р. - Вихід на міжнародний ринок: відкриття магазинів в Бельгії та Швейцарії.

1975 р. - Створення Ботанічного Саду для вивчення, охорони та поширення знань про рослини.

1985 р. - Компанія Yves Rocher запустила першу гаму засобів для догляду за шкірою обличчя на основі рослинної ДНК.

1989 р. - Ів Роше - перша європейська компанія, яка відмовилася від проведення тестів на тваринах.[13]

1991 р. - Створення Фонду Ів Роше із захисту природи, з 2001 р. Фонд знаходиться під егідою Інституту Франції.

1992 р. - Компанія отримала премію довкілля в галузі промисловості (APAVE).

1993 р. - Запуск першого еко-наповнювача для шампуню гами Hamamelis (Гамамеліс), що дозволило скоротити використання пластику на 75%.

1994 р. - Створення однієї з найпопулярніших гам Plaisirs Nature (Плезір Натюр)

1997 р. - 55 гектарів полів, що належать Марці, визнані полями БІО.

1998 р. - Відкриття Вегетаріума, першого музею в Європі, присвяченого інноваціям в області рослинного світу.

2000 р. - Відкриття інтернет-магазину [14]

2003 р. - Компанія випустила першу серію засобів проти старіння зі 100% рослинними біорегуляторами.

2006 р. - Відмова від використання пластикових пакетів у магазинах, запуск тканинних еко-сумок.

2007 р. - В рамках кампанії «Озеленимо планету разом» марка Ів Роше взяла на себе зобов'язання висадити 1 мільйон дерев. У 2010 році марка збільшила своє зобов'язання до 50 мільйонів.

2008 р. - Ребрендинг: створення нового логотипу та нової концепції магазинів - «Студій Рослинної Косметики».

2009 р. - Відкриття Еко-Готелю SPA La Grée des Landes.

2010 р. - Марка Ів Роше відсвяткувала 50-річний ювілей.

Станом на 2009 рік група Yves Rocher включає в себе більше 2000 магазинів у 30 країнах. У корпорації працює понад 15 тисяч людей. Обсяг продажів компанії досягає 2 млрд євро. Yves Rocher виробляє 700 видів продукції[15], які представляють усі гами косметичних засобів: догляд за обличчям, парфумерія, макіяж, догляд за тілом. На заводах компанії виробляється близько 300 млн косметичних засобів на рік. Щорічно відправляється 26 млн посилок.

До групи Yves Rocher входять марки[16] Petit Bateau, Dr Pierre Ricaud, Daniel Jouvance, Stanhome-Kiotis, Galerie Noémie, Isabelle Derroisné, Françoise Saget.

Ів Роше, засновник компанії, залишався президентом Ради корпорації Yves Rocher до своєї смерті 29 грудня 2009[16]. Віце-президент Ради корпорації Yves Rocher — Бріс Роше, онук Іва Роше.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Джерело: Kantar WorldPanel Beauty 2009. Доля ринку марок за кількістю проданих одиниць у загальному розмірі сегментів макіяж + догляд за обличчам
 2. Уникальная бизнес-модель
 3. Хартія рослин
 4. а б Сертифікація
 5. [www.yves-rocher-fondation.org/ua/ru/the_foundation/mission/ Фонд Ив Роше]
 6. Братьям Навальным предъявлены обвинения в мошенничестве.
 7. Yves Rocher объявили «пособником политрепрессий» из-за жалобы на Навальных, призывают к бойкоту компании, «Газета.ru», 06.02.2013.
 8. «Ив Роше» посадит в России три миллиона деревьев и двух братьев Навальных?, «Новая газета», 11.02.2013.
 9. Гендиректор «Ив Роше» не отозвал заявление в отношении братьев Навальных, его просто никогда не было.
 10. «Дело „Ив Роше“: арестовано имущество братьев Навальных».
 11. Один вопрос к Yves Rocher.
 12. Ключевые даты истории марки Ив Роше
 13. Отказ от тестов на животных
 14. Інтернет-магазин Yves Rocher
 15. Yves Rocher: Марка, пользующаяся мировым успехом
 16. а б L'industriel breton Yves Rocher est décédé

Посилання[ред.ред. код]