Yves Rocher

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Yves Rocher (читається Ів Роше) — французька косметична корпорація, заснована в 1959 році в селищі Ла-Гасії в Бретані (Франція). Засновник компанії, уродженець Ла-Гасії Ів Роше, створив власну лабораторію рослинної біології і почав поширювати свою продукцію поштою.

Загальна інформація[ред.ред. код]

«Ів Роше» — мережа косметичних бутиків у Франції. Марка присутня на 5 континентах, у 80 країнах світу і налічує близько 4000 торговельних точок. Ів Роше посідає перше місце в догляді за обличчям, тілом, у макіяжі, парфумерії, антивіковому догляді, банних лініях і є косметичною маркою № 1 на французькому ринку[1]. В Україні перший магазин відкрито у 1996.

Захист навколишнього середовища[ред.ред. код]

Протягом усіх років свого існування марка Ів Роше приділяє велику увагу захисту навколишнього середовища. Здійснюючи контроль за всіма етапами виробництва своєї продукції[2], марка контролює свій вплив на екологію і постійно прагне скорочувати свій вплив на навколишнє середовище. Так, марка Ів Роше відмовилася від використання ПВХ, свинцевих обважнювачів, використовує піноутворюючі формули, що органічно розкладаються, а упаковка продукції підлягає вторинній переробці. З метою скорочення використання пластику з 1993 року марка почала виробництво змінних еко-картриджів для гам Hamamelis (Гамамеліс), Inositol Vegetal (Рослинний Інозитол). У 2009 році у Ів Роше з'явилася перша гамма БІО-косметики Culture Bio (БІО-Культура), що отримала сертифікат БІО і вироблена відповідно до еко-концепції марки, яка також бере участь у програмі компенсації викидів СО2.

Крім цього, з метою захисту навколишнього середовища в 1991 р. був створений суспільно-екологічний фонд Ів Роше, який очолює син Іва Роше — Жак Роше[3]. Фонд Ів Роше є офіційним партнером всесвітньої кампанії «Озеленимо планету разом», що проводиться під егідою UNEP (Програма ООН з навколишнього середовища). У 2010 марка взяла на себе зобов'язання висадити 50 мільйонів дерев у всьому світі до кінця 2013. Українське представництво Ів Роше також є активним учасником кампанії «Озеленимо планету разом» і ставить за мету посадити 200 000 тисяч дерев на території Україн.

Політичний скандал у Росії: «Ів Роше» в репресіях проти опозиції[ред.ред. код]

У грудні 2012 за заявою Бруно Лепру, генерального директора російської філії «Ів Роше» — компанії «Ів Роше Схід», російському опозиціонеру Олексію Навальному і його братові Олегу були пред'явлені звинувачення в шахрайстві і легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом[4]. Ряд ЗМІ, зокрема «Газета.Ru» і «Новая газета», звинуватили компанію «Ів Роше» і директора її російської філії Бруно Лепру в пособництві політичним репресіям і написанні неправдивого доносу на Олексія Навального, у зв'язку з чим ряд приватних осіб оголосили бойкот продукції компанії[5][6]. Згодом Бруно Лепру відмовився бути потерпілим у цій справі, склав свої повноваження і виїхав з Росії[7].

У листопаді 2013 Басманний суд Москви наклав арешт на майно братів Навальних як забезпечувальний захід за можливими позовами про відшкодування шкоди компанії «ІвРоше»[8].

З серпня 2014 в Європі набирає сили рух «Одне питання до Yves Rocher»[9] з метою закликати компанію Yves Rocher зайняти чітку позицію у справі Навального. На початок жовтня її підписало більше 15 тисяч осіб, у тому числі Сергій Гурієв і Михайло Ходорковський[10].

Історія марки[ред.ред. код]

1959 р. - На горищі свого рідного дому в Ла-Гасії пан Ів Роше виготовляє перший крем на основі Пшінки весняної (народна назва якої маслянка), а потім випускає його в продаж по пошті.

1965 р. - Ів Роше випускає свою першу "Зелену Книгу Краси"[11]. Сьогодні вона поширюється в 10 мільйонах примірниках і перекладена на 22 мови, включаючи книгу зі шрифтом Брайля.

1969 р. - Будівництво індустріального центру La Croix des Archers. Відкриття першого магазину — Центр краси Yves Rocher в Парижі на бульварі Осман.

1970 р. - Вихід на міжнародний ринок: відкриття магазинів в Бельгії та Швейцарії.

1975 р. - Створення Ботанічного Саду для вивчення, охорони та поширення знань про рослини.

1985 р. - Компанія Yves Rocher запустила першу гаму засобів для догляду за шкірою обличчя на основі рослинної ДНК.

1989 р. - Ів Роше - перша європейська компанія, яка відмовилася від проведення тестів на тваринах.[12]

1991 р. - Створення Фонду Ів Роше із захисту природи, з 2001 р. Фонд знаходиться під егідою Інституту Франції.

1992 р. - Компанія отримала премію довкілля в галузі промисловості (APAVE).

1993 р. - Запуск першого еко-наповнювача для шампуню гами Hamamelis (Гамамеліс), що дозволило скоротити використання пластику на 75%.

1994 р. - Створення однієї з найпопулярніших гам Plaisirs Nature (Плезір Натюр)

1997 р. - 55 гектарів полів, що належать Марці, визнані полями БІО.

1998 р. - Відкриття Вегетаріума, першого музею в Європі, присвяченого інноваціям в області рослинного світу.

2000 р. - Відкриття інтернет-магазину [13]

2003 р. - Компанія випустила першу серію засобів проти старіння зі 100% рослинними біорегуляторами.

2006 р. - Відмова від використання пластикових пакетів у магазинах, запуск тканинних еко-сумок.

2007 р. - В рамках кампанії «Озеленимо планету разом» марка Ів Роше взяла на себе зобов'язання висадити 1 мільйон дерев. У 2010 році марка збільшила своє зобов'язання до 50 мільйонів.

2008 р. - Ребрендинг: створення нового логотипу та нової концепції магазинів - «Студій Рослинної Косметики».

2009 р. - Відкриття Еко-Готелю SPA La Grée des Landes.

2010 р. - Марка Ів Роше відсвяткувала 50-річний ювілей.

Станом на 2009 рік група Yves Rocher включає в себе більше 2000 магазинів у 30 країнах. У корпорації працює понад 15 тисяч людей. Обсяг продажів компанії досягає 2 млрд євро. Yves Rocher виробляє 700 видів продукції[14], які представляють усі гами косметичних засобів: догляд за обличчям, парфумерія, макіяж, догляд за тілом. На заводах компанії виробляється близько 300 млн косметичних засобів на рік. Щорічно відправляється 26 млн посилок.

До групи Yves Rocher входять марки[15] Petit Bateau, Dr Pierre Ricaud, Daniel Jouvance, Stanhome-Kiotis, Galerie Noémie, Isabelle Derroisné, Françoise Saget.

Ів Роше, засновник компанії, залишався президентом Ради корпорації Yves Rocher до своєї смерті 29 грудня 2009[15]. Віце-президент Ради корпорації Yves Rocher — Бріс Роше, онук Іва Роше.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Джерело: Kantar WorldPanel Beauty 2009. Доля ринку марок за кількістю проданих одиниць у загальному розмірі сегментів макіяж + догляд за обличчям
 2. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок test4 не вказаний текст
 3. [www.yves-rocher-fondation.org/ua/ru/the_foundation/mission/ Фонд Ив Роше]
 4. Братьям Навальным предъявлены обвинения в мошенничестве.
 5. Yves Rocher объявили «пособником политрепрессий» из-за жалобы на Навальных, призывают к бойкоту компании, «Газета.ru», 06.02.2013.
 6. «Ив Роше» посадит в России три миллиона деревьев и двух братьев Навальных?, «Новая газета», 11.02.2013.
 7. Гендиректор «Ив Роше» не отозвал заявление в отношении братьев Навальных, его просто никогда не было.
 8. «Дело „Ив Роше“: арестовано имущество братьев Навальных».
 9. Один вопрос к Yves Rocher.
 10. Lorraine Millot. Yves Rocher: de la crème de beauté à la révolution russe? // Libération Monde, 10 жовтня 2014.
 11. Ключевые даты истории марки Ив Роше
 12. Отказ от тестов на животных
 13. Інтернет-магазин Yves Rocher
 14. Yves Rocher: Марка, пользующаяся мировым успехом
 15. а б L'industriel breton Yves Rocher est décédé

Посилання[ред.ред. код]