Zope

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Zope
Zope Logo
Стабільний випуск 2.11.4 (6 липня 2009)
Операційна система декілька
Тип Веб-сервер
Ліцензія Zope Public License (ZPL)
Сайт www.zope.org

Zope — об'єктно-орієнтований прикладний сервер застосунків, написаний на мові програмування Python. Zope підтримує Об'єкт «Z Object Publishing Environment.»

Часто Zope (точніше Zope2) застосовується як система управління вмістом (CMS). Але для цих цілей був створений програмний каркас CMF (англ. Content Management Framework) — набір бібліотек для створення систем публікацій під Zope. На основі CMF була створена система публікацій Plone.

В кінці 2005 року був випущений Zope3. Це повністю перероблена версія Zope, яка розроблялася впродовж декількох років і при її розробці враховувався досвід використання Zope2.

З виходом Zope3, розробники отримали могутній сервер застосунків, за допомогою якого стало можливим розробляти не тільки CMS, але і складніші системи, зокрема системи автоматизації бізнес-процесів і документообігу.

Знімок вікна браузера з відкритою адміністративною панеллю ZODB

Історія[ред.ред. код]

Zope Corporation була заснована у 1995 у Фредеріксбургу, штат Вірджинія під назвою Digital Creations, як спільне підприємство з InfiNet (мережа газет). Компанія розробила систему приватних оголошень для інтернет. В 1997 компанія стала незалежною та приватною. Інженерами керував Джим Фултон - головний технічний директор. Компанія PythonLabs, розробники мови Python, стали частиною компанії в 2000. Творець мови Python Гвідо ван Россум покинув Zope Corp в 2003.[1]

Дивіться також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Guido van Rossum Leaves Zope.com