День Шакала

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

День Шакала (англ. The Day of the Jackal) — роман-триллер англійського письменника Фредеріка Форсайта (1971 року). Після опублікування у 1971 році роман отримав хвалебні відгуки та рецензії за переконливу картину Франції 1963 року та ретельно продуманий сюжет. У 1972 році роман отримав премію Едгара Аллана По в номінації «За кращий роман» від Асоціації детективних письменників Америки. Входить до «100 найкращих детективних романів усіх часів»

Короткий зміст[ред. | ред. код]

Французька терористична група ОАС вирішує найняти вбивцю, для ліквідації президента Шарля де Голля. Оскільки практично всі «бойовики» організації знаходяться під спостереженням французьких спецслужб, приймається рішення залучити людину «зі сторони».

Вибір терористів падає на вбивцю, що відомий під прізвиськом «Шакал». «Шакал» за величезний гонорар приймає замовлення і розпочинає детальну підготовку.

Незважаючи на всі зусилля ОАС, у них випадково стається витік інформації, і французька Служба безпеки дізнається про майбутній замах. Найкращі детективи французької поліції залучаються до справи із завданням знайти Шакала і запобігти замаху.

Розпочинається гра, ставка в якій — життя президента…

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Форсайт працював репортером в Парижі, і описи частини подій описаних в романі запозичені з його власних репортажів в той час.
  • Перекладений на іврит «День Шакала» був знайдений при обшуку Ігала Аміра — вбивці ізраїльського прем'єр-міністра Іцхака Рабіна (4 листопада 1995 року). За повідомленням ізраїльської преси поліція вважала, що Амір використовував книгу як детальний посібник.
  • «День Шакала» був настольною книгою Володимира Арутіньяна — людини, що намагалась вбити президента США Дж. Буша під час його візиту в 2005 в Грузію.

Фільми[ред. | ред. код]

По мотивам книги були зняті два фільми:

  1. День Шакала («The Day of the Jackal»,1973, режисер Фред Циннеманн).
  2. Шакал («The Jackal», 1997, режисер Майкл Кетон-Джонс). Щоправда, у випадку з американським рімейком, Форсайт з певних причин наполіг, щоб його ім'я прибрали з титрів. Саме тому у фільмі за участю Брюса Вілліса та Річарда Ґіра прізвище письменника відсутнє.

Джерела[ред. | ред. код]