Сирійські демократичні сили

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Демократичні сили Сирії
араб. قوات سوريا الديمقراطية
курд. Hêzên Sûriya Demokratîk
ܚܝ̈ܠܘܬܐ ܕܣܘܪܝܐ ܕܝܡܩܪܛܝܬܐ
Прапор ДСС
Сформоване: 10 жовтня 2015 року
Ідеологія: Демократія
Права курдів
Права ассирійців
Штаб-квартира: Ель-Камишли, Сирія
Регіон діяльності: Північна Сирія
Чисельність: 100 000 (2019)
Союзники: США США
Франція Франція
Велика Британія Велика Британія
Росія Росія (частково)
Сирія Сирія (частково)
Іран Іран (частково)
Опоненти:

Сирійська національна армія
Туреччина Туреччина

ІДІЛ
Джабгат Фатах аш-Шам
Участь у конфліктах: Громадянська війна в Сирії
Сайт: sdf-press.com(араб.)

Сирійські демократичні сили у Вікісховищі

Сирійські демократичні сили (СДС, також Демократичні сили Сирії або Сирійська демократична армія; араб. قوات سوريا الديمقراطية‎; курд. Hêzên Sûriya Demokratîk; сир. ܚܝ̈ܠܘܬܐ ܕܣܘܪܝܐ ܕܝܡܩܪܛܝܬܐ‎; англ. Syrian Democratic Forces, SDF) — військовий альянс в Сирії, утворений 10 жовтня 2015 року за підтримки міжнародної коаліції в Сирії, що очолюється США. Кістяк СДС складають курдські загони самооборони (YPG і YPJ). До складу СДС також входять частини збройних загонів сирійської арабської опозиції, ассирійські та туркменські загони[1]. Діє в північних районах Сирії.

Основними опонентами СДС є ісламістські та арабські націоналістичні повстанські групи, які беруть участь у громадянській війні, зокрема Сирійська національна армія, Аль-Каїда, ІДІЛ (до 2019), Туреччина та їх союзники. У березні 2019 року СДС оголосила про повну територіальну поразку ІДІЛ в Сирії, і СДС взяла під контроль останній оплот терористів.[2]

Історія[ред. | ред. код]

Основна заявлена мета альянсу — боротьба з «Ісламською державою». Створенню СДС передували спільні дії курдських загонів самооборони та частини помірної сирійської опозиції (Вільної сирійської армії) в ході операції «Вулкан Євфрату»[en]. Адміністрація США в рамках нової стратегії боротьби з ІДІЛ оголосила про підтримку альянсу.[3]

Групи підписантів[ред. | ред. код]

Наступні групи підписали засновницький документ:[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «New Syrian rebel alliance formed, says weapons on the way». Reuters. Архів оригіналу за 14 листопада 2015.
  2. McKernan, Bethan (23 березня 2019). Isis defeated, US-backed Syrian Democratic Forces announce. The Observer (брит.). ISSN 0029-7712. Процитовано 28 лютого 2020.
  3. США продовжать боротьбу з ІДІЛ і після розгрому в Сирії - Трамп. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 25 лютого 2020.
  4. Статут Демократичних сил Сирії. web.archive.org (англ.) . 24 лютого 2016. Архів оригіналу за 24 лютого 2016. Процитовано 26 лютого 2020.