Богадільний будинок О.С. Таранова-Бєлозерова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Будівництво одного з перших безкоштовних, двоповерхових медичних закладів в Сімферополі та на теренах Російської імперії почалося 1822 року на виділені кошти відставного підполковника Олександра Степановича Таранова-Бєлозерова, що обіймав посаду окружного прокурора. 1826 року, після зведення будинку, його прах перепоховали на території цього маєтку. Оснним призначенням будівлі було розміщення лікарні та богодільні для людей похилого віку.

Історія будівництва

Будівництво закладу проводилося під пильним наглядом майора Степанова, що був назначений наглядачем за просуванням робіт. Як результат, архітектор, що розпочав будівництво був звільнений, натомість призначили вже відомого архітектора Івана Федоровича Колодіна, який і завершив зведення будинку.

Архітектурною родзинкою будівлі є колони доричного ордеру, особливістю якого є відсутність бази в опорі та внутрішні сходи, виконані в французькому стилі, що використовував архітектор Жан Том де Томон.

Використання будинку

Як і передбачалося, в будівлі почала функціонувати лікарня, що отримала назву "Таранівська". За часів радянської влади в приміщеннях закладу розміщували протитуберкульозний диспансер, був госпіталь для інвалідів після Другої світової війни, а згодом - медичний коледж. Наразі тут знаходиться Кримський медичний коледж.

Згадки відомих людей про лікарню-богодільню О.С. Таранова-Бєлозерова

Цікавим фактом є численні згадки про будівлю в літературних джерелах. Зокрема, в французькому "Путівнику мандрівника по Криму" Шарля Монтандона 1834 року видавництва, згадується красива лікарня з прибудовами для працівниікв, що розташована неподалік головної площі тогочасного Сімферополя, поруч із собором. А відомий російський письменник Олександр Хомович Погоський в повісті "Старець", описуючи події Кримської війни, згадує, що приміщення двоповерхового кам'яного будинку з колонами перший прийняв поранених офіцерів. Про ці та інші події можна також прочитати на фасадній меморіальнній дошці будівлі.

Використані джерела

  1. Підготовлено за матеріалами: "Культурное наследие Крыма", в-во Н.Оріанда, Сімферополь 2011 р. - 137 с.

Статтю «Богадільний будинок О.С. Таранова-Бєлозерова» створено в рамках конкурсу «Пам'ятки України: Крим».
Від розміру та якості цієї статті станом на 31 серпня 2015 року залежатиме остаточний бал конкурсанта, який її створив чи доповнив.