Macrolophus caliginosus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Напівтвердокрилі (Hemiptera)
Підряд: Клопи (Heteroptera)
Родина: Miridae
Рід: Macrolophus
Вид: M. caliginosus
Macrolophus caliginosus
Wagner, 1951
Посилання
NCBI: 307892

Macrolophus caliginosus — вид клопів родини Miridae. Це всеїдний вид, що полює на комах і живиться рослинними тканинами. Природно поширений у країнах Середземномор'я[1]. Він використовується в Європі в біологічній боротьбі з білокрилками в помідорах, вирощуваних у теплицях.

Опис[ред. | ред. код]

M. caliginosus — струнка блідо-зелена комаха завдовжки від 2,9 до 3,6 міліметрів. Очі червоні, антени зелені з чорною основою, ноги довгі, що дозволяє їй швидко рухатися. Німфи жовтувато-зеленого кольору.

Екологія[ред. | ред. код]

Німфа розвивається в яйці впродовж приблизно одинадцяти днів при температурі 25 °C або тридцять сім днів при 15 °C. Розвиток проходить через п'ять стадій німфи, триває приблизно дев'ятнадцять днів при температурі 25 °C. Імаго тримаються на нижній стороні листків. Доросла самиця може жити близько сорока днів, протягом яких відкладає 100-250 яєць, кількість яких залежить від температури і наявності здобичі[2].

Використання в біологічному контролі[ред. | ред. код]

M. caliginosus використовується в Європі в біологічному контролі білокрилки в томатних культурах в теплицях. Клопи можуть виживати деякий час за відсутності комах-жертв, живлячись соками рослини, може поїдати інших шкідливих комах, вільно переміщується з рослини на рослину. Спроби ввезти цей вид до США і Канади були припинені урядовими агенціями, що стежать за інтродукцією чужорідних видів. У Північній Америці було виявлено клопа Dicyphus hesperus, який веде подібний до M. caliginosus спосіб життя.

У середземноморському регіоні інший хижий клоп, Dicyphus tamaninii часто заселяє теплиці, де вирощують помідори. Дослідження щодо взаємодії двох видів показали, що між імаго або німфами не було конкуренції, і що вони не полювали один на одного.[джерело?]

M. caliginosus живиться попелицями, павутинними кліщами і яйцями метеликів. Імаго може споживати до тридцяти яєць білокрилок щодня. Коли клопам пропонували білокрилок Trialeurodes vaporariorum і Bemisia tabaci, вони надавали перевагу першим.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Fréchette, Bruno; Rojo, Santos; Alomar, Oscar; Lucas, Éric (26 лютого 2007). Intraguild predation between syrphids and mirids: who is the prey? Who is the predator?. BioControl (англ.) 52 (2). с. 175–191. ISSN 1386-6141. doi:10.1007/s10526-006-9028-2. Процитовано 31 серпня 2021. 
  2. Z., Mohd Rasdi; I., Fauziah; W.A.K, Wan Mohamad; M.R., Che Salmah; J., Kamaruzaman (18 червня 2009). Biology of Macrolophus caliginosus (Heteroptera: Miridae) Predator of Trialeurodes vaporariorum (Homoptera: Aleyrodidae). International Journal of Biology 1 (2). с. p63. ISSN 1916-968X. doi:10.5539/ijb.v1n2p63. Архів оригіналу за 17 серпня 2021. Процитовано 31 серпня 2021. 

Джерела[ред. | ред. код]